טיפולים - כנראה שהסינים יודעים משהו נוסף... אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 28/11/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > טיפולים > כנראה שהסינים יודעים משהו נוסף...
  כתבות אחרונות
תסמונת קדם ווסתית - האם אני חייבת להתרגל? תסמונת קדם ווסתית - האם אני חייבת להתרגל?

"בית דרך חיים" - הבית לחיים בריאים

פוטוטראפיה : תנו לגוף לדבר

"הקשר בין נשימה לנשמה"

האם אפשר לשנות הרגלים מזיקים האם אפשר לשנות הרגלים מזיקים

מהי מדיטציה ?

שלושת ה שלושת ה"טיפוסים" כמודל לבחירת הטיפול בהומיאופתיה קלאסית

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

כנראה שהסינים יודעים משהו נוסף...

מאת: טניה סולומון
צפריר נחמני, בעל "קליניקה לרפואה סינית" בכפר נטר, טוען שהוא יכול לטפל במגוון בעיות בריאות שיש לאנשים ולרפא מחלות באמצעות ידע מהמזרח הרחוק שהצטבר במשך אלפי שנים. רק תנו לו לבדוק לכם את הלשון ואת הדופק ותופתעו לגלות כמה עובדות מדהימות למדי על מצבכם הגופני והנפשי.צפריר למד בבית הספר "מזרח – מערב" ועד היום עובד בין היתר בקליניקה של בית הספר. הוא ניהל בעבר, קליניקה במושב אודים שבשרון ולפני מספר חדשים עבר לכפר נטר.

צפריר אומר כי הרפואה הסינית בכללותה מתבססת על הרעיון שגוף האדם ונפשו הן שתי מערכות המושפעות האחת מהשנייה ושואפות להגיע לאיזון. למשל אדם הסובל מעודף משקל יכול להיעזר בדיקור על מנת להנמיך את רמת התיאבון אך מצד שני לקבל טיפול שמטרתו לשפר את המערך הגופני כולו ועל ידי כך למנוע אכילת יתר. כאבים מבטאים לעיתים קרובות מצב של 'תקיעות' בחיים ולפעמים הם רק סימפטום לבעיות הרבה יותר עמוקות.
בפעם הבאה שאתם חושבים לזרוק לפח את התרופות שרשמו לכם רופאים, כדאי לקבוע תור ולשמוע מה יש לרפואת המזרח להציע.
הרפואה הסינית גורסת כי צריך לעזור לגוף לרפא את עצמו. לכן צפריר עובד באופן צמוד עם בית מרקחת מיוחד המספק לו פורמולות צמחים המאפשרות חיזוק מערכות המונעות סימפטומים בלתי רצויים וכמובן גם הישנות אירועים דומים בעתיד. למשל, כאבי גב יכולים לנבוע ממספר רב של סיבות. באבחון על פי עקרונות הרפואה הסינית מנסה המטפל לאבחן את שורש הבעיה ולהתאים לכל מטופל את ה'תרופה' המתאימה לו אישית. הכוונה היא להתערב בפעולה של הגוף במידה מינימאלית ולתת לאדם להבריא את עצמו.

לאן מגיעים ?
בקצה המושב במקום בו הטבע נושק לבית, והשקט והשלווה עוטפים את המבקרים כבר ברגע הראשון. בסוף שביל עפר המוביל לשדות נמצא בית קטן אפוף צמחיה ירוקה ופרחים צבעוניים שמעניק את ההרגשה של 'בועה בזמן ובמקום'. כאן, במקום בו תמיד נושבת רוח קלילה והאוויר צלול ונקי, הרחק משאון העולם המטורף, הפקקים שבכבישים וקצב החיים המודרני שמעיק על כולנו – נמצא המקום בו ניתן לעצור , לקבל הזדמנות לספר מתוך הלב, את כל מה שמפריע ולטפל טיפול יעיל. אולי זה חלק מ'סוד' ההצלחה שלו, אולי זה הידע הרב שצבר במהלך השנים ואולי זו היכולת שלו להתחבר למטופל, להקשיב ולהיות ערני לכל סימן ולו הקטן ביותר, שיכול להעיד לפעמים הרבה יותר משטף של מילים על הבעיה האמיתית. לצפריר יש את היכולת לגרום לאדם המסוגר ביותר לפתוח את סגור ליבו ולשתף במצוקות ובקשיים, בלי לחוש שיפוטיות, ביקורתיות או קוצר רוח.

מרבית לקוחותיו של צפריר הן דווקא נשים "הן הרבה יותר פתוחות לטיפולים אלטרנטיביים ומוכנות לנסות". הוא מסביר. עם זאת, הוא גם מרבה לטפל במטופלים אחרים ללא הבדל גיל ומין. ילדים הם הלקוחות החביבים עליו ביותר כי הם "מגיבים מהר מאוד ורגישים לסביבה. אפשר בגיל צעיר לשנות הרגלים ביתר קלות מאשר אצל אנשים מבוגרים אלא אם כן הם מוכנים לעשות שינוי כדי להרגיש יותר טוב."

נשים רבות מגיעות לקליניקה בגלל בעיות פוריות, בהיריון ואחרי לידה, כמו גם עקב בעיות הורמונאליות שגורמות למשל לתסמונת קדם ווסתית (או תסמינים של גיל המעבר) ומצבים רגשיים לא נעימים.
"הטיפול פועל בכמה מישורים" מסביר צפריר. "קודם כל אני עוזר להיפטר מהבעיה האקוטית עליה מספר לי המטופל בין אם מדובר בנדודי שינה, מצבי רוח, כאבים או כל עניין אחר. מעבר לבעיה הנוכחית אני גם עושה טיפולים מונעים שמשפרים את היכולת של הגוף ואת המערכת החיסונית כדי להתמודד בהצלחה עם בעיות עתידיות. אם ניתן למנוע את הבעיה מראש ולחסום לעצמנו ימים רבים של אי נוחות, כאבים וכו'- אז למה לא לעשות זאת?

מה הכוונה ב"לאזן את הגוף" ?
"המצב הבריא הוא מצב בו אדם מרגיש טוב עם עצמו, נהנה מהחיים ולא חושב או סובל על חסרים וחסכים. אדם שהדימוי העצמי שלו נמוך, למשל, מתעסק זמן רב מידי בכל מיני דברים ומחשבות שתורמות לחולשת הגוף ולהיותו צפוי לתחלואה. ישנם כמה כללים בסיסיים למי שרוצה לשמור על גופו. למשל, אכילה נכונה הכוללת בין היתר ארוחת בוקר, ארוחות קבועות במנוחה והתאמה אישית על פי סימפטומים כאלה ואחרים."

ואיך אתה יודע מה מתאים לכל אחד?
"במפגש הראשון שנמשך כשעה וחצי נערך תשאול מדוקדק והמטופל ממלא שאלון ובו הרבה מאוד שאלות. כלי אבחון חשוב נוסף הוא בדיקת צורת הלשון והמרקם שלה, ודופק הנמדד ב12 נקודות בפרקי היד הפנימיים. אני מסתכל גם על סימנים חיצוניים כמו למשל ציפורניים, יציבה, צבע העור, חום וכל סימן אחר שהגוף משדר.

אני שואל את המטופל מה הטעם במזון ומזג האוויר המועדף עליהם, איזה צבע אוהבים יותר ואיזה שעה ביום היא החביבה עליהם...
הרפואה הסינית מחלקת את כל בני האדם לפי סוגים המבוססים על פי מאפיינים של אלמנטים מהטבע: עץ, אדמה, אש, מתכת ומים. לכל אדם יש מרכיבים מכל אחד מהאלמנטים, אבל יש כאלה שהם יותר דומיננטיים.
כך למשל טיפוס עץ הוא בדרך כלל אדם יצירתי ופעלתן,
טיפוס אש- חם ותקשורתי, טיפוס אדמה- ביתי ואמהי,
טיפוס מתכת- אדם דייקן ו'מרובע'
וטיפוס מים- אדם רך ונינוח. לאחר שלוקחים בחשבון את כל הסימנים, מצליבים את הנתונים במטרה לאזן את הגוף, מתאימים תרופה ספציפית. כלי העבודה של צפריר הם עקרונות הרפואה הסינית , דיקור, צמחי מרפא, המלצות תזונה וטווינא".

נוצר: 7/14/2008 9:45:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים