עיצוב פנים - עיצוב סניפי YULLIA ספא אקספרס לידיים רגליים הראשון מסוגו בישראל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 29/01/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עיצוב פנים > עיצוב סניפי YULLIA ספא אקספרס לידיים רגליים הראשון מסוגו בישראל
  כתבות אחרונות
רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער

מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים

לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון

רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל

עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים

חגיגת שבועות ברשת דנדש חגיגת שבועות ברשת דנדש

איקאה השיקה את מערכת המטבחים החדשה METOD איקאה השיקה את מערכת המטבחים החדשה METOD

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

עיצוב סניפי YULLIA ספא אקספרס לידיים רגליים הראשון מסוגו בישראל

מאת: מיטל בר עוז
הקשר שלי עם יוליה החל כבר בתחילת דרכה בתחום, בהיותי לקוחה שלה. כשנבחרתי לתכנן ולעצב עבורה את סניפה השני בעיר, היה לי ברור מה אמור החלל המיועד לשדר עבור אלה שעדין לא נמנים בין לקחותיה וכמובן עבור לקוחות וותייקים ומרוצים, כמוני.
העבודה של יוליה מתאפיינת במקצועיות, איכות, חדשנות וטרנדיות ללא פשרות. הנחת העבודה שלי היא לעצב עבורה סניפים שישדרו במראה את כל אלה.

* סניף דיזנגוף נמצא בצומת הרחובות דיזנגוף ופרישמן בתל אביב, סביבה אורבנית מאוד וקצבית, זהו ציר תנועה מרכזי בתנועת רכבים והולכי רגל. כמו כן, ממוקם הסניף לאורך פסאג ארוך המקביל לסניף ויוצר ציר תנועת הולכי רגל נוסף.

בשלב התכנון חלוקת החלל, ביחס לפונקציות הממוקמות בו, נעשתה באופן הקושר בין החוץ לפנים. החלל מחולק ביחס לציר תנועה מרכזי הנמשך מהכניסה הראשית ועד לקצה החלל לאורך שני המפלסים. בחלל זה מוקמו דלפק הקבלה, פינת ההמתנה וכן מדרגות העלייה למפלס הגלריה. באופן הזה הושגה תחושת ההמשכיות והתנועה ביחס לרחוב אך גם ביחס לתנועת הלקוחות, עם קבלתם ואירוחם בפינת ההמתנה מתאפשרת הפנייתם לאזור הטיפולים המיועד בציר אחד שאינו פוגם בנוחיות הלקוחות שכבר מקבלים טיפול (אין הסתובבות של קהל באיזורי העבודה) .חדרי הטיפולים שמצריכים סגירת קירות גבוהים מוקמו ב קצה החלל. פיזורם סביב מפלס הגלריה איפשר יצירת איזורי עבודה נוספים ומרווחים תנועת הלקוחות נעשית לאורך הציר הנוסף המקביל לדלתות וכך למעשה היא אינה מפריעה.
איזורי העבודה השונים פזורים באופן הזה בחמישה מתחמים מרכזיים, איזור החדרים וארבעת האיזורים הפתוחים שנוצרו בין צלב הצירים שבמרכזם ממוקם בר המתנה מוגבה.

בשלב העיצוב תשומת לב מכרעת ניתנה לבחירות השונות ביחס למה שהחלל נבחר ליצג:
 ציר התנועה הראשי שנועד ליצר תחושת אורך וקצב הודגש באמצעות פתחי מיזוג אויר כדוריים שפזורים במקצב שווה לאורך החלל.
 במטרה לא לפגום בתחושת העומק והאורך של הציר, המעקה שבין המפלסים הינו מסך זכוכית.
 צבעוניות נבחרה בגווני בסיס, לבן ומעט שחור, בכדי לאפשר לצבעוניות החלל להיווצר מעצם ריבוי המוצרים הנמצאים בו, בקבוקני הלק הרבים והמרהיבים צובעים את החלל ומשתנים כל העת
ביחס לטרנדים השונים בתחום, רעיון זה בא לידי ביטוי גם בפוסטר אנכי (שמעבר לעובדה כי גם הוא מקביל לציר התנועה הראשי וקושר בין המפלסים) בו האימג הנבחר משתנה ביחס לגוונים בו הוא מודפס, לקראת כל עונה ההדפסה נעשת ביחס לצבעים האופנתיים אותם בוחרת יוליה להציג ולהמליץ ללקוחתיה, כך משתנה ומתעדכנת צבעוניות המקום.
 תאורת החלל בראש ובראשונה בוצעה ביחס לפונקציונליות והותאמה לאיזורי הטיפול השונים בכדי לאפשר סביבת עבודה מושלמת ביחס לצורכי הארה, בחירת הגופים נעשתה ביחס לאיזורי העבודה השונים ומאפיינת אותם בחלל הפתוח. צבעם, נגיעות של לבן ושחור נעשה ביחס לאיזון החלל מבחינת צבעוניות ( קמחי תאורה בע"מ )
 ריצוף החלל באריחים גדולים, 60/120, נועד ליצור תחושת מרחב, גוון האריחים האפור והניטרלי מאפשר מראה אורבני מבלי לפגום בצבעוניות החלל. ( מודי )
 עיצוב הרהיטים בקו נקי ומודרני איפשר הבלטת איבזור החלל בפריטים מבית היוצר של מעצב העל, פיליפ סטארק, כך הושג מראה מוקפד ומעודכן. בחירת האיבזור אף היא נעשתה ביחס לאיזורי העבודה השונים בסגנונם וגווניהם.
 עיצוב חדרי הטיפולים נעשה בקו נקי ופסטורלי יותר ומעיד על שוני הטיפולים הנתינים בהם, טיפולי פנים ומאסגים.

נוצר חלל הרמוני, קצבי וטרנדי המשדר איכות והקפדה בעיצוב באופן המעיד על איכות ומקצועיות הטיפולים הניתנים בו.

בבאונו לתכנן סניף נוסף נשמרו עקרונות העבודה ובמסגרת החדשנות הוחלט כי הסניף יתחדש גם בעיצוב וגם הפעם יתייחס לסביבה האורבנית בו הוא ממוקם, כך מעבר לחידוש העיצובי יזכו הלקוחות בחוויה שונה, אומנם מדובר ברשת אך כזאת המספקת חווית בילוי שונה ביחס למיקומה בעיר.


* סניף הרצל נמצא בסביבה אורבנית מעניינת בה מגדלים ומרכזי עסקים מוקמים לצד מבנים בשולי נווה צדק ופלורנטין, בין המבנים החדשים נמצאים מקומות בילוי המשלבים אף הם ישן וחדש בניהם הסניף החדש של יוליה שנבחר להיות מקום בילוי המאפשר שהייה בחלל המשמר את אופיו הקסום של האיזור על אף שממוקם בסביבה שמתפתחת כאיזור מרכזי לעסקים, בילויים ומגורים יוקרתיים.

בשלב התכנון חולק החלל ביחס לפונקציות השונות, באמצעות סיפריות ופרטי נגרות הנדרשים לעבודה אך גם מגדירים את החלל הפתוח באיזור הטיפולים ויוצרים מראה רך של החלל.
הכניסה לחלל נעשת דרך סיפרייה ודלפק נמוך המכילים פונקציות שימושיות כגון עמדת קבלה,אירוח, המתנה ובחירת בקבוקון הלק המיועד לטיפול, פרטי נגרות אלה ממוקמים לאורך חזיתות החלל ומשמשים גם כחזית לרחוב במטרה להעיד על אופי החלל וטיבו. עמדות העבודה ממוקמות בשני חללים פתוחים שמרכזם נמצא מקור המים לטובת ביצוע הטיפולים. החדרים הסגורים מוקמו בקצוות החלל במטרה להשאיר חלל מרווח ככל הניתן באיזור המרכזי. פונקציות שימושיות כגון תאורה ומיזוג אויר מומקו בגובה החלל כך שניתן מענה לצרכים ואלמנטים הנדרשים בחלל המתוכנן בסטנדרט גבוה אך מיקומם בגובה מאפשר פתרון לצרכים מבלי לפגוע במראה העדין והנינוח בו הוחלט לאפיין החלל, באופן הזה אלמנטים עיצובים נמצאים בגובה העין בעוד אלמנטים טכניים מרחפים מעל ואינם פוגמים במראה הכללי הנבחר.

בשלב העיצוב נשמרו עקרונות ותפיסות מהסניף הקודם ביחס לפונקציונליות ולסטנדרט גבוה אך שולבו פרטי עיצוב בסגנון קלאסי –מודרני בעבודות הנגרות והפריטים המשלימים דוגמאת חומרי גמר, תאורה ואיבזור.

 הארת עמדות העבודה בוצעה גם הפעם בגופים המספקים הארה רחבה וחזקה בכדי לאפשר תפוקת אור מקסימלית עבור העובדות אך אלה תלויים בגובה (קמחי תאורה בע"מ), שאר הגופים, המשמשים כתאורת אווירה, נבחרו בקפידה מתוך פרטי אספנות וחנויות לממכר גופים שפורקו ממבניים עתיקים ברחבי העולם , גופים אלה מותאמים לאזור מיקומם בחלל ועוזרים בנוסף להארה להגדיר חללי משנה בחלל הפתוח.
 סגנון העיצוב שנבחר, קלאסי-מודרני, הצריך תכנון מוקפד בטיב עבודת הנגרות וכן באיבזור החלל בפריטים נלווים השומרים על סטנדרט גבוה, כמחוייב, ומותאמים ביצור עצמי להשגת מראה כולל והרמוני של החלל. הנגרות בחלל תוכננה בקו נקי, עדין ומוקפד שימוש בקרניזים וצביעת אפוקסי עזרה להשיג מראה קלאסי המשדר איכות ויוקרה,כמו הסניף כולו. במטרה לשמור על אופיו של החלל יוצרו האביזרים הנלווים, דוגמאת כיסאות העובדות, ביצור עצמי כך נשמרה הפונקצינליות לצד המראה הקלאסי ( סטודיו דארק-אבי רביבו )
 תשומת לב מכרעת ניתנה בשלב בחירת חומרי הגמר שכן אלה נדרשו לשמר את האווירה הכללית של חזות החלל ומנגד לשמור על סטנדרט גבוה. ריצוף החלל באריח פסיפסי קטן מעניק לחלל תחושת גודל במקביל לשימור המראה הקלאסי-מודרני. מטריצת האריח משלבת גווני לבן,קרם וכחלחל באופן ששומר על מראה ריצוף נקי שאינו מעיב של המראה הכולל אך יוצר עניין בצבעוניות ותנועתיות. חדר השירותים ומבואת הכניסה אליהם חופו ורוצפו באריח שונה בכדי לאפשר חוויה עיצובית נוספת ומיוחדת המגדירה חלל ומכניסה צבעוניות נוספת לחלל הנקי. (מודי)
 מראה החלל הכולל נשמר גם בבחירת אביזרי עיצוב נלווים דוגמאת וילונות, גיגיות וכסאות עובדת שלשם ביצועם נדרשה עבודת ייצור בהזמנה אישית לטובת התאמתם לצרכים כמו גם המראה הכולל.

ההחלטה העיצובית ליצר רשת סניפים בעיצוב שונה הובילה למצב בו עבור הלקוחות תוכנן ועוצב חלל המשמר את הסטנדרטים הגובהים אליהם הורגלו אך תוך הענקת חווית שימוש מגוונת בהתייחס למיקום הסניף בנוף האורבני בו הוא נמצא.

!!! התייחסות כללית לקשר שבין עיצוב ותקציב :
תפיסת העבודה שלי כמעצבת מושתת על הנחת העבודה כי תכנון נכון ומירבי ביחס לנתוני החלל יוביל בהכרח להשגת תוצאה מירבית גם בעיצובו. זאת הסיבה שבמהלך העבודה ראשית ניתנת תשומת לב מכרעת לתכנון מתוך הבנה כי באם נעשה תכנון נכון של החלל בשלב בחירת חומרי הגמר ופרטי הנגרות יעזרו אלה להשגת המראה המבוקש עבור כל פרויקט ולקוח ביחס לתקציב. ישנו קשר ישיר בין תקציב הפרויקט לבין התוצאה המושגת לבסוף, על אותו תכנון מוקפד ומקסימלי ניתן יהיה לעשות "דריסינג" (הלבשה) של החלל ביחס לתקציב ולהשיג מראה הרמוני ומוקפד עבור כל חלל גם אם התקציבים אינם גבוהים מאוד.

שני הסניפים אותם עיצבתי עבור יוליה מתאפיינים כמובן בתכנון מוקפד המתייחס לתנועת המשתמשים בחלל, לנתוני החלל ביחס לסביבתו וכן לתחושה שהם אמורים לספק, אך סניפיה של יוליה הם דוגמא טובה גם להמחשת הקשר שבין תקציב ועיצוב שכן הם מתאפיינים במסגרות תקציב גבוהות, יוליה כלקוחה מודעת לקשר הישיר שבין איכות ותקציב וכשם שאינה עושה הנחות באיכות העבודה והמוצרים איתם היא עובדת כך גם ביחס לתקציבים המושקעים בעבודת התכנון והעיצוב.

מעבר לבחירת המעצבת, נעשה שיתוף פעולה עם הספקים המובלים בתחום, עבודה עם ספקים אלה נותנת מענה לטיב המוצרים והשירות אותם הם מספקים, אך גם נותנים מענה לבחירת אלמנטים עיצוביים ייחודים להם, מודי וקמחי, כספקים בפרויקטים, מספקים בין המוצרים הרווחים בשוק גם מוצרים ייחודים להם (בשונה לאולמות תצוגה בסטנדרט נמוך יותר אשר לא מתאפיינים במוצרים ייחודים וכך משווקים מוצרים שניתן לראות ולרכוש בכל מקום) כך שהעבודה איתם מאפשרת שימוש בחומרים ייחודים הנותנים מענה עיצובי מיוחד וכמובן עולים בהתאם. ככול שמוצר יחודי יותר ומשווק ע"י הספק באופן בלעדי כך עולה מחירו, באם נרצה להשיג מראה יוקרתי, ייחודי, איכותי, חדשני ומוקפד בעיצוב כך נדרש לשלם בעבורו יותר, כך גם ביחס לעבודת הנגרות, טיבה משליך על העלויות הכרוכות בביצועה.
נוצר: 12/12/2009 2:55:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים