כתבות - זוית שונה: על רגעי החסד והיופי שהיו בתוך התופת ומכונת ההרג הנאצית. אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 30/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > זוית שונה: על רגעי החסד והיופי שהיו בתוך התופת ומכונת ההרג הנאצית.
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

זוית שונה: על רגעי החסד והיופי שהיו בתוך התופת ומכונת ההרג הנאצית.

מאת: איריס לקנר
הסרט שהיה מועמד לפרס דב הזהב בפסטיבל ברלין 2005 הוא סיפור מסעו של גיורקה, נער יהודי בן 14 מבודפשט אל מחנות הריכוז במלחמת העולם השנייה ובחזרה.

זהו סיפור התבגרות מרגש, מטלטל ונוגע ללב המבוסס על סיפורו האוטוביוגרפי של זוכה פרס נובל לספרות לשנת 2002 , אימרה קרטס.

עלילה :
הסרט מתרחש ב-1944, כשהפיתרון הסופי של היטלר מתפשט בכל אירופה. גיורקה מוצא עצמו נאלץ להיפרד בפתאומיות ממשפחתו בעקבות גירושה המהיר והבלתי נתפס של הקהילה היהודית מהעיר בודפשט.
כאסיר במחנה הריכוז, הקיום של גיורקה הופך להרפתקה סוריאליסטית.
זהו מסע התבגרות מרגש שראשיתו בתמימות של נער צעיר, המשכו בטלטלה נפשית וגופנית ואחריתו בשיבה מפוכחת אל החיים לאחר שאבד התום ונשאר רק שבר גדול ובלתי נתפס...
כשהוא חוזר לבודפשט, חש גיורקה שהסובבים אותו מתייחסים אליו באדישות: שכניו הנוצרים שהפנו לו עורף וחבריו היהודים שהתחמקו מהגירוש ורוצים עתה לשים את המלחמה מאחור.זהו סרטו הראשון כבמאי של הצלם, שהיה מועמד לאוסקר, לג'וש קולטאי. הסרט נותן פרספקטיבה חדשה על אחת מהתקופות החשוכות בהיסטוריה המודרנית. האמונה ש"אין שום דבר שיהיה בלתי נתפס מכדי לשאת" היא קריאתו של הסרט ליכולת ההתאוששות של הרוח האנושית.

בדיוק כאשר חשבתם שאין עוד היבט או זווית ראייה שיכולים לחדש לכם אודות השואה, מגיח הסרט הקטן והמיוחד הזה עם האומנות הניכרת לכל אורכו, ההקפדה על הצילום, האוטנטיות, המשחק הצנוע והמרשים וההצלחה להעביר לצופה את רגעי החסד והיופי שהיו בתוך התופת ומכונת ההרג הנאצית.

הונגריה - גרמניה – בריטניה / 2005 / 140 דקות

בימוי : לג'וש קולטאי - אחד מהצלמים המוערכים הפועלים באירופה וארה"ב. ב-2001 הוא היה מועמד לפרס האוסקר על סרטו של טורנטורה "מלנה".
קולטאי היה שותף קבוע כצלם ב-14 מסרטיו של אישטוון סאבו ,ביניהם "מפיסטו", "זריחה", "להיות ג'וליה" ועוד. ב-1987 צילם קולטאי את סרטו האמריקאי הראשון
"Gabi – A True American Story".
תסריט : אימרה קרטס - נולד ב-1929 בבודפשט, הונגריה. ב-1944, בגיל 14, הוא נשלח לאושוויץ והיה אסיר במספר מחנות ריכוז. אחרי השחרור ב-1945, קרטס חזר להונגריה ועבד בעבודות שונות, כעיתונאי וככותב מחזות.
ב-1975 פרסם קרטס את "ללא גורל", הרומן הראשון שלו. מאז הוא כתב מספר ספרים, ביניהם "פיאסקו", "Clue”, "Kaddish for an Unborn Child" ועוד.
קרטס גם תרגם עשרות ספרים להונגרית וזכה בפרס נובל לספרות בשנת 2002.
מוזיקה : אניו מוריקונה
קאסט :
מרסל נאג', ארון דימני, אנדראס קצ'ס, יוסף גיאברונקה, דניאל קרייגחוויה קולנועית עוצמתית על השואה עם משחק מאופק ואמין וסיפור מעניין !
זוית שונה: על רגעי החסד והיופי שהיו בתוך התופת ומכונת ההרג הנאצית.
זוית שונה: על רגעי החסד והיופי שהיו בתוך התופת ומכונת ההרג הנאצית.
זוית שונה: על רגעי החסד והיופי שהיו בתוך התופת ומכונת ההרג הנאצית.
נוצר: 4/24/2006 7:53:00 AM
עודכן: 4/24/2006 8:02:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים