כתבות - טיפים בריאותיים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > טיפים בריאותיים
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

טיפים בריאותיים

מאת: מערכת Iwomen
חברת "סייט אנד סאונד" המתמחה בלימוד הקלדה עיוורת מציעה מספר טיפים איך להימנע מהבעיות הנגרמות כתוצאה מעבודה ממשוכת מול המחשב.


לפני עידן המחשב, המשימה המרכזית של עובדי משרד, תלמידים וסטודנטים הייתה כתיבה, ולכן היה צורך בהתמקדות סביב מיומנויות של אחיזת עיפרון, חיזוק חגורת הכתפיים לצורך ישיבה נכונה וכדומה. בימנו, כולנו יושבים שעות מול המחשב, בין אם זה בעבודה, החל מעסקים קטנים שמשתמשים במחשב כקופה, מחסני מלאי שמתנהלים כבר שנים בתוכנות במחשב או משרדים. גם בבית, כמובן, בשעות הפנאי - אנחנו מחפשים חופשות מול המסך מבלי לצאת מהבית, משתמשים במחשב כספר טלפונים, קונים ספרים ואפילו מוצאים אהבה מול המסך.

מדי שנה, גם השנה מתמלאות כיתות הלימוד של "סייט אנד סאונד" באלפי תלמידים, צעירים וגם מבוגרים שמנצלים את חופשת הקיץ ללימוד הקלדה עיוורת. יתרונות לימוד הקלדה עיוורת ברורים. לצד היתרונות ביעילות והחיסכון בזמן, ישנה לאחרונה יותר מודעות לעבור קורס של הקלדה מהמקום של הדאגה לבריאות.
ילדים שעוברים קורסים בהקלדה עיוורת, נחשפים לסביבה עתירת מלל, לומדים דקדוק ותחביר תוך כדי קריאת טקסטים.

לצד היתרונות, כאמור, ישנם גם חסרונות בעבודה ממושכת מול מחשב, שנוגעים לתחום הבריאותי. עם הזמן נגרמים נזקים בריאותיים אצל אנשים שרכונים מול מחשב במשך שעות ארוכות, בעיות בכפות הידיים, בעיות גב, בעיות צוואר.

נזקים בריאותיים אלה ניתן למנוע בעזרת מספר טיפים של חברת "סייט אנד סאונד" שמתמחה בלימוד הקלדה עיוורת. ראשית, שבו עם גב ישר כדי שהכתפיים לא יהיו שמוטות קדימה, בכדי למנוע כאבי צוואר וגב ושימו לב לשאר הבעיות הנפוצות, חלקן יהיו לכם מאוד מוכרות...

עייפות העיניים
קורה לנו המון פעמים שאנחנו חוזרים הביתה אחרי יום עבודה שלם מול מסך המחשב ואנחנו מרגישים שאימצנו את העיניים להתמודד עם בהירות מסך המחשב ובעיקר ריצוד בין המקלדת למסך. פתאום אנחנו מרגישים את עייפות העין, תחושת "שריפה" בעיניים, רגישות לאור, ראיה מטושטשת ויובש בעיניים יכולים להיות התוצרים הלא-נעימים. כדי להימנע מזה, שווה ללמוד הקלדה עיוורת המונעת ריצוד העיניים בין המסך למקלדת. ובנוסף, מומלץ להרבות במצמוץ כדי להרטיב את גלגל העין ולהקל עליה לעבור מפוקוס בהיר של המסך לפוקוס האותיות של המקלדת.

דלקת בכפות הידיים ובידיים
גם הידיים בתהליך זה לא נשארות ללא שום בעיות, דלקת גידים יכולה להתפתח עקב שימוש לא נכון בכפות הידיים בזמן ההקלדה. הדלקת היא סך הכול תגובה של הגוף למאמץ יתר של גיד אחד או יותר. כדי למנוע את התפתחות הדלקת, יש לשים לב שכף היד נמצאת בקו ישר עם הזרוע ולא קיימת תנועה של כיפוף בשעת ההקלדה. כדאי לשים לב גם לגובה הכיסא, כך שכפות הידיים יוכלו להישאר מקבילות לזרוע.
נזק בידיים עצמן הוא לא הנזק היחיד היכול להיווצר כתוצאה משימוש לא נכון במקלדת, ישיבה לא נכונה וריצוד בין המסך לבין המקלדת, שימוש לא נכון בכפות הידיים עשוי לגרום לתסמונת התעלה, אחת מתופעות הלוואי של דלקת זו היא נפיחות פנימית של הגיד עצמו, תעלת שורש כף היד היא תעלה צרה בחיבור שבין האמה לכף היד.
עדיף לבצע מדי חצי שעה מתיחה של האצבעות, לנער את כף היד ולהרפות את השרירים במשך כמה דקות על מנת להמריץ את מחזור הדם ולתת מנוחה לשרירים.
נוצר: 6/26/2006 5:34:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים