אהבה ויחסים - גברים מאויימים ונשים חסרות מנוח אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 16/09/2019
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אהבה ויחסים > גברים מאויימים ונשים חסרות מנוח
  כתבות אחרונות
איך להצליח בבליינד דייט? איך להצליח בבליינד דייט?

זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש זוגיות: מדריך למשתמש - ספר חדש

זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ? זוגיות וכסף – איך זה הולך ביחד ?

שנה חדשה, חידושים והתחדשות

מי הזיז את האהבה שלי?

"שיחה זוגית" - ספר חדש החושף על מה שקשה לדבר

פסח – על ארבעה בנים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

גברים מאויימים ונשים חסרות מנוח

מאת: מערכת Iwomen
הסופרת גלי צבי ויס תארח את הסופרת ד"ר רבקה נרדי לדיון ספרותי וחברתי על השינויים שעובר הקשר הזוגי בפרט, והיחסים בין נשים לגברים בכלל, בעקבות ההתפתחויות במעמד האישה בעשורים האחרונים. הדיון ייערך לרגל צאת ספרה של נרדי "נשים חסרות מנוח" ולקראת צאת ספרה של גלי צבי ויס 'שושן צחור' בספריית 'מעריב'.

ספריה של גלי צבי ויס עוסקים בין השאר בהיפוך תפקידים בין גברים ונשים, ובמרכז ספרה 'שושן צחור' היוצא בעוד מספר שבועות לאור, עומדת מימי, מדענית שתקנית ומסתורית לתורת האינסוף.
"עניין אותי מאד להבין כיצד עצמאותן המתפתחת של נשים משנה את המארג והדיאלוג בין נשים לגברים ובין נשים לבין עצמן" אומרת גלי צבי ויס, "על כן, ספריה של נרדי מהווים עבורי, ועבור כותבות וכותבים רבים אחרים, בסיס להבנה של המתיחות המתפתחת בין המינים".
"משהו לא טוב קורה לגבר המודרני" כותבת ד"ר רבקה נרדי. "היו ימים שהפחד הדמוני הקדמוני של גבר מאישה היה נסתר מתודעתו. והנה בשנים האחרונות הפחד הזה חוזר לחייו והופך בהדרגה פחד ממשי מאוד - מאישה ממשית מאוד - דעתנית ונחושה שהחליטה לנצל את משאבי העולם לא פחות ממנו".
ערב הראיונות לרגל צאת ספרה של נרדי, ייערך ב-17 ביוני באולם 'פסגות' בחולון, והוא פתוח לקהל הרחב.

גלי צבי ויס בחרה בשיחה עם ד"ר רבקה נרדי לסיום שנת ההרצאות המרתקת של "לגעת במילים" סדרת ערבי ראיונות על עולם הספרות הישראלי בחסות קהילת 'דרך המילים'.
ד"ר נרדי, שהקימה עם בעלה ד"ר חן נרדי את מכון 'דיאלוג', היא ד"ר לפילוסופיה בעלת התמחות בפסיכולוגיה חברתית ומגדר. נרדי משמשת גם כמטפלת זוגית. הראיון יתמקד בספרה האחרון 'נשים חסרות מנוח'.
"למעשה, נשים חסרות מנוח גורמות להרבה חוסר נחת בקרב הגברים. השינוי המהיר והמתמיד במעמד האישה בחברה המודרנית מפחיד את הגברים, אך גם להם ברור כי אפשר להפיק מכך הרבה מאוד יתרונות" אומרת צבי ויס.

"נשים חסרות מנוח" הוא ספר עיוני, הבוחן את השפעת התעצמות מעמד האישה על גברים, על פחדיהם ועל הזוגיות בכלל. נושא זה עשוי לעניין לא רק נשים, אלא גם גברים המעוניינים לדעת כיצד להתמודד עם השינוי החברתי והשינוי במערך הזוגי הבא בעקבותיו. בין השאר יעסוק הדיון בשאלה האם יש לחשוש מהשינוי, או אולי מדובר במהפכה שתועיל בסופו של דבר לשני המינים גם יחד?

מבט לעתיד טוב יותר ללא פחד
"הגברים חוששים מהשיוויוניות שהחברה המודרנית מנסה להכתיב, והתחושה היא שהם מנסים לשמר את מעמדם" אומרת הסופרת גלי צבי ויס המנחה את הדיון. "ספרה של נרדי מגלה שזוהי דרך שגויה שתחמיץ את המטרה ולא תייעל את השינוי במערך החברתי לכיוון הרצוי לשני המינים. הרי בזוגיות בריאה הפרטנרים לא חוששים זה מזו. החוכמה היא לתת לכל אחד ואחת לפתח את כשרונו בדרך האופטימלית, וכך כולם ירוויחו" אומרת צבי ויס.

ד"ר רבקה נרדי היא בעלת תואר דוקטור בפילוסופיה מטעם UNION INSTITUTE, סינסינטי ארה"ב, עם התמחות בפסיכולוגיה חברתית ומיגדר. מנהלת ומקימת מכון "דיאלוג" (1990), כותבת, מרצה, מנחה ופסיכותרפיסטית אישית וזוגית. נרדי נמנית עם אנשי המקצוע המובילים בישראל בתחום פיתוח מיומנויות אישיות וניהוליות-מנהיגותיות בקרב נשים.

המפגש עם ד"ר רבקה נרדי ייערך ב-17 ביוני (יום שלישי) בשעה 20:15 במרכז 'פסגות' – רחוב סרלין 21 בחולון. הראיון פתוח לציבור הרחב.
מחיר הכרטיס:30 ₪נוצר: 6/7/2008 4:18:00 PM
עודכן: 7/12/2008 2:57:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים