הריון ולידה - הכל אודות לידה בליווי דולה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 16/12/2019
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > הריון ולידה > הכל אודות לידה בליווי דולה
  כתבות אחרונות
הכל אודות לידה בליווי דולה הכל אודות לידה בליווי דולה

ניקה משיקה בישראל את Carriwell - ניקה משיקה בישראל את Carriwell -

תמיד מחובקים... בחסות המנשאים תמיד מחובקים... בחסות המנשאים

כל מה שלא ידעת על השפעות הביוץ

מיבאל'ה, מרכז להורים וילדים הראשון מסוגו בישראל מיבאל'ה, מרכז להורים וילדים הראשון מסוגו בישראל

שמירה על בריאות הרגלים בתקופת ההיריון שמירה על בריאות הרגלים בתקופת ההיריון

"רק מילה טובה"....

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הכל אודות לידה בליווי דולה

מאת: הלית חממי - דולה ומדריכת הכנה ללידה
הכל אודות לידה בליווי דולה

נשים חד הוריות, אך לא רק הן, מסתייעות בדולה בעת הלידה. כל שרציתן לדעת על התמיכה הייחודית הזו ברגע שהכי נזקקים.בשנים האחרונות הולך וגדל מספר הנשים הבוחרות להביא לעולם ילד מחוץ לנישואין. הן מגיעות מכל שכבות האוכלוסייה, אולם רובן תהיינה בגילי 45-40 עצמאיות, קרייריסטיות שלא מצאו בן זוג לחלוק איתו ולהקים משפחה והן אינן רוצות לפספס את זכות האימהות.

כשנשים אילו מתקרבות לרגעי הלידה, הן מתחילות לבדוק מי ילווה אותן בשעות הקשות? לא פעם הן מבינות שהן עומדות למצוא את עצמן לבד שם בחדר הלידה.

תשאלו, למה לבד? איפה אמא? אחות? חברה טובה?

אמהות לנשים בגיל הזה לעיתים מבוגרות מדי ואינן יכולות להיות לעזר. אחות, אם היא רווקה, עדיף לה שתישאר בחוץ ואם היא אם בעצמה, לא תמיד תוכל להיות זמינה בכל שעות היום ולאורך כל שעות הלידה. חברות, לא תמיד ניתן לסמוך עליהן, לפעמים נעלמות ברגע האמת.

אז מה עושים?
פתרון טוב לליווי בלידה עבור חד הוריות, הוא לשכור דולה. הטוב ביותר יהיה לשכור דולה המתמחה בליווי נשים חד הוריות.

במה היא תהיה שונה מדולה אחרת?
ראשית חשוב להדגיש, דולה מתמחה בחד הוריות הינה בעלת ידע, כלים ומקצועיות לתמיכה בכל סוגי הלידות. אולם מלבד כל התמיכה הפיזית והנפשית שהיא אמורה להעניק, היא בקיעה ומנוסה בכל הקשור לחוויית לידה ללא בן זוג, היא מכירה את ההוויה בגידול הורות יחידני (בד"כ תהיה אם חד הורית בעצמה, ורצוי שכך).

דולה המתמחה בליווי חד הוריות, תדאג ותלמד במסגרת הליווי ליצור יחד אתכן, כל אחת ואחת בהתאם לצרכים שלה, לבנות מערך תמיכה מסודר ללידה ולחודשים הראשונים של ההורות היחידנית, גם בעזרת משפחת היולדת, מכרים, חברים. היה ולא ניתן להיעזר באחת מהאפשרויות האלה, היא תדאג להצמיד ליולדת אנשי מקצוע רלוונטיים, שיעשו את עבודת התמיכה, כגון: דולה פוסט פרטום, יועצת הנקה, יועצת שינה, מנקה, מבשלת. כל דבר שיעזור ויתאים לרצון ותקציב היולדת.

בנוסף, להבדיל מליווי זוגות, דולה לחד הורית תתלווה ליולדת לסיור חדר לידה כדי לבחור היכן היא רוצה ללדת. היא תתלווה ותסייע לה ברכישה ובבחירת ציוד לרך הנולד, היא תתלווה אליה לבדיקה חשובה - אם יש צורך ואין מי שיעשה זאת איתה. במקרה של ניתוח קיסרי, היא זאת שתכנס יחד עם היולדת לחדר הניתוח, ובמזל טוב כשהתינוק ייוולד, היא תדאג לקחת אותו לתינוקיה ולוודא שהוא בידיים טובות.

הרגישות והתמיכה שאם חד הורית זקוקה להן, היא גבוהה מהרגיל. עבור אם חד הורית, דולה היא לא רק מלווה אלה לעיתים תחליף לבן זוג שאיננו.

אז קחי לך דולה - כדי שלא תהיי לבד.


*** הכותבת הינה דולה ומדריכת הכנה ללידה, המתמחה בליווי של נשים שהחליטו להיכנס לבד להריון, ללא בן זוג. הלית בעצמה היא אמא יחידנית לשני ילדים, כשאת הילד הראשון היא הביאה במסגרת נישואים ואת הילדה השנייה היא ילדה שנתיים לאחר הגירושים, כשלא הייתה בזוגיות, מתוך החלטה מודעת. להלית ניסיון אישי רב בנושא של הריון ללא בן זוג והיא מלווה נשים רבות שנמצאות בתהליך כזה.


(* צילום : יח"צ)נוצר: 1/2/2014 8:23:00 AM
עודכן: 2/1/2014 8:26:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים