הריון ולידה - דיכאון וחרדה אצל נשים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > הריון ולידה > דיכאון וחרדה אצל נשים
  כתבות אחרונות
הכל אודות לידה בליווי דולה הכל אודות לידה בליווי דולה

ניקה משיקה בישראל את Carriwell - ניקה משיקה בישראל את Carriwell -

תמיד מחובקים... בחסות המנשאים תמיד מחובקים... בחסות המנשאים

כל מה שלא ידעת על השפעות הביוץ

מיבאל'ה, מרכז להורים וילדים הראשון מסוגו בישראל מיבאל'ה, מרכז להורים וילדים הראשון מסוגו בישראל

שמירה על בריאות הרגלים בתקופת ההיריון שמירה על בריאות הרגלים בתקופת ההיריון

"רק מילה טובה"....

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

דיכאון וחרדה אצל נשים

מאת: מערכת Iwomen

דיכאון בקרב נשים היא תופעה שכיחה למדי. נשים חוות דיכאון עד פי שניים מגברים וזאת בשל שינויים הורמונליים הקורים בגוף האישה עקב המחזור החודשי, הריונות, גיל המעבר, וכן דיכאון לאחר לידה שהוא דיכאון נפוץ גם כן. מעבר לסיבות אלו, נשים הן רגישות יותר ובמשברים שונים הן לוקחות יותר ללב מועקות שונות כמו: בעיות בזוגיות, דאגה לילדים, קריירה, דאגה להורים מזדקנים ועוד.מהם תסמינים המעידים על דיכאון וחרדה?
דיכאון וחרדה הם שני סוגים שונים של מצבים ולכל אחד מהם יש תסמינים משלו. תסמיני חרדה כוללים: חרדה, מתח, מצבי רוח משתנים, חוסר סבלנות, רגזנות יתר, תיאבון בלתי מרוסן ותסמינים גופניים כגון: סחרחורות וכאבי ראש בתדירות גבוהה. תסמיני דיכאון כוללים: דיכאון, נדודי שינה, עייפות יתר, רגישות יתר, חוסר רצון לבצע משימות ודברים, בכי ללא סיבה, אכילה מוגזמת וכן תסמינים גופניים שונים.

דיכאון לאחר לידה
דיכאון זה הוא הנפוץ ביותר בקרב נשים (כ- 10%-15% בקרב נשים) והוא למעשה הפרעה דיכאונית המופיעה לאחר הולדת תינוק - בו נשים חוות מצב רוח ירוד. יש לציין כי ישנן דרגות מסוימות בדיכאון זה, החל מדרגה חמורה ועד עצבות קלה שלרוב חולפת במהרה. כאשר מדובר בדרגה חמורה, יש לטפל בנושא בדחיפות האפשרית, על מנת שהמצב לא יחמיר.

התסמינים לדיכאון לאחר לידה
תסמינים אלו דומים לתסמיני דיכאון רגילים, אך הם חמורים יותר מכיוון שמדבור באם צעירה הנדרשת לטפל ברך הנולד. לרוב מתחילים תסמינים אלו בעצב ובמצב רוח ירוד שיכול להתבטא בבכי ללא סיבה ניכרת, חוסר הנאה מהתינוק, רגזנות יתר לבן הזוג ולסובבים את האם, יתר שינה או נדודי שינה, חוסר אנרגיה, חולשה, מתח, פאניקה, סחרחורות ועוד תסמינים שונים. במקרים קיצוניים, דיכאון זה יכול להוביל למצבים חמורים יותר כמו: התמוטטות, התקפי לב, התקפי בהלה ועוד.

כיצד ניתן לטפל בדיכאונות וחרדות?
דבר ראשון חשוב לציין כי בעיות אלו הן ברות טיפול והרפואה המתקדמת לא פסחה עליהן כלל וכלל, כך שאין צורך להיבהל מתופעות אלו. בתחום זה, ישנן שיטות טיפול שונות החל מטיפול על ידי שיחה עם בעל מקצוע כמו פסיכולוג, טיפולים קוגניטיביים, טיפול תרופתי אנטי דכאוני, טיפולים הומאופטיים וסיוע של בני המשפחה הקרובים.
כאשר המדובר בדיכאון שלאחר לידה, טיפול תרופתי אינו מומלץ כאשר אם מניקה, על כן, ישנה אפשרות להיעזר בטיפולים אחרים.

לשאלון אבחון עצמי לדיכאון אחרי לידה היכנסי לקישור.

(* תמונה: אילוסטרציה)נוצר: 11/9/2015 3:01:00 PM
עודכן: 9/11/2015 3:03:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים