מאת: מיכל מירון-שקד
אם היו שואלים אותי מה אני הכי רוצה לעצמי בימים לחוצים אלה של כמעט מלחמה וכמעט בחירות, הייתי מבקשת להרגע. להרגע מהלחץ, להרגע מעיתוני הבוקר, להאיט את הקצב, לפרק את לוח הזמנים העמוס לעייפה, לא לענות לטלפונים, להתנתק מחובות היום יום המעיקות, להנתק מההליכה לסופר, מהחדשות כל שעה, מהמאבק האחרון של גל"צ...
אם היו שואלים אותי מה אני רוצה לעשות לטובת עצמי, זה מה הייתי מבקשת.
ובכן- יש אופציה כזאת. מתברר שיש אופציה כזאת, שיש מקום שאפשר ללכת אליו כדי להנתק ולהרגע, כדי ללמוד לנשום טוב, להתחבר עם עצמך ולהיות רק לטובתך. סדר יום כזה יכול להראות כך: צעדת בוקר בשש וחצי, ארוחת צהריים עם רמי אורן, הרצאת לילה עם הסופר אורי אדלמן, סדנת מדיטציה, סדנת שיאטצו: וזה רק חלק מהתוכניה שאתם יכולים להכין לעצמכם כשאתם נרשמים לסדנת איור ודה, (ידע החיים הארוכים בתרגום לעברית) שמעביר הרופא ד"ר ערן מגון. אז נכון שרמי אורן כבר חזר הביתה, אבל כל ערב מופיע במהלך חודש ינואר סופר אחר במצפה הימים ומנעים את הלילות בכנען.
מצפה הימים, מלון הבריאות שבין ראש פינה לצפת הוא אחד המקומות היותר מנותקים מהמציאות הישראלית. ובתקופה זו, מה יותר מנותק- יותר חיובי.

אנשי מצפה הימים מצטיינים בקריאיטיביות גבוהה במיוחד. בעוד כל המלונות בארץ מתלוננים על ירידיה בתפוסה ועל אווירת נכאים, במצפה הימים התפוסה גבוהה והאווירה רגועה- אבל דינמית. כל יום ממציאים שם משהו חדש: סדנאות אמן, חודש סופרים, לילות מוסיקלים, לילות ירח, שלווה אורגנית, סדנת בישול בריא, סדנת מסג'ים ועוד.

ההברקה האחרונה היא סדנת איור-ודה, סדנה מיוחדת לאנשים שרוצים לדעת את סוד החיים הטובים (והארוכים) בהנחייתו של ד"ר ערן מגון. ד"ר ערן מגון הוא דוגמה נפלאה לסנדלר נעול היטב. הוא נראה צעיר להפליא, הרבה יותר צעיר, בכל אופן ממניין 47 ושנותיו. הוא נראה בריא מאוד, מאושר מאוד, אנרגטי מאוד ושמח בחלקו. הוא בוגר בית הספר לרפואה (קונבנציונאלית) של הטכניון בחיפה, ומזה 15 שנה הוא מתמחה בשיטת האיור ודה ההודית שעיקרה ידע החיים הטובים.
האיור ודה עוסקת בהרגלי חיים, תזונה, טיפוסי גוף, יוגה, מדיטציה, תרגילי נשימה, צמחי מרפא, סילוק עייפויות, הפגת מתחים שמירה על הנעורים, על התזונה ועל הבריאות הטובה. ד"ר מגון מתמחה בניתוח מרתק של גופכם ע"י ניתוח קצב הדופק שלכם ומכאן ועד הידע הבסיסי שהוא מעניק במדע הבריאות והרפואה הטבעית העתיקה בעולם- המרחק קצר.
בשתי מילים, האיור ודה הוא ידע החיים הארוכים. זהו מדע הרפואה ההודית הטבעית הקיימת כבר 7000 שנה. האיור ודה מאבחנת בכל אדם את טיפוס הגוף ותכונות האופי היחודיים לו ומתאימה על פי האיבחון תוכנית מפורטת לכל אדם. מי שמקפיד על שמירת עקרונות האיור ודה מבטיח לעצמו שמירה על נעורים ובריאות טובה לאורך כל חייו.

סדנת האיור ודה נמשכת ארבעה ימים (לא פחות ולא יותר...) מימי ראשון עד רביעי, והיא כוללת 3 לילות על בסיס פנסיון מלא, 3 טיפולים, טיסה הלוך ושוב מת"א- במחיר 2850 ש"ח לבנאדם. (בין 5 ל-10% הנחה עם גזירת כתבה זו)במהלך הסדנה יעשו איבחונים אישיים, הליכות בוקר, מדיטציות, סדנת טיפוח העור, סדנת בישול ע"פ עקרונות האיור ודה, סדנת עיסוי כפות ידיים ורגליים, סדנת אנטי אייג'ינג, סדנת תרופות בית לבעיות נפוצות, ועוד ועוד.


נוצר:  14/01/2003 06:49:00
עודכן: 14/01/2003 06:49:00