הורים וילדים - כיצד להכין פעוטות להולדת אח חדש אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/02/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > הורים וילדים > כיצד להכין פעוטות להולדת אח חדש ?
  כתבות אחרונות
סדנה לילדים - נגרות ועיצוב סוסי-עץ לילדים סדנה לילדים - נגרות ועיצוב סוסי-עץ לילדים

חוגגים סוכות בגן גורו חוגגים סוכות בגן גורו

חוגגים סוכות בתיאטרון הפארק
פסטיבל הצגות ילדים ויצירה בפינה ירוקה 
חוגגים סוכות בתיאטרון הפארק פסטיבל הצגות ילדים ויצירה בפינה ירוקה

הנעל האוחזת שאינה נופלת הנעל האוחזת שאינה נופלת

רוץ בן סוסי... רוץ בן סוסי...

הערב, חמישי ה-11 בספטמבר, יוענקו פרסי הבמה לילדים ונוער בקטגוריות השונות לשנת 2007/8 הערב, חמישי ה-11 בספטמבר, יוענקו פרסי הבמה לילדים ונוער בקטגוריות השונות לשנת 2007/8

מוצרט הקטן מוצרט הקטן

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

כיצד להכין פעוטות להולדת אח חדש ?

מאת: פזית בלציאנו נגרין
מרבית הילדים הצעירים עוברים משבר מסוים כאשר נולד אח חדש במשפחה. הבכור, שזכה עד כה למלוא תשומת הלב ולסיפוק צרכיו באופן מיידי, עלול לתפוס את לידת התינוק כאקט תוקפני של "הדחה מן הכתר".


מרכז קוביות לגיל הרך ברמת גן מקיים הדרכה להורים כיצד להיערך לקראת הרחבת המשפחה בעיקר מול הילד הבכור כדי להפוך את כניסתו של האח החדש לנוחה ככל האפשר.

קיימת חשיבות רבה להכנות לקראת הולדת אח וזאת בהתאם לשלב ההתפתחותי בו נמצא הפעוט.
במידה ויש צורך לערוך שינויים בחיי הפעוט רצוי לעשותם לפני הולדת התינוק ולא במקביל כדי לא "להפיל" את כל השינויים בבת אחת ולבצע אותם בהדרגתיות.

ידוע כי הולדת אח יכולה להביא ללא מעט רגשות כמו קנאה, כעס ורגרסיות בחיי הבכור לכן לא יהיה זה נכון להציג בפני הילד את הפן החיובי בלבד בהולדת אח חדש. יצירת ציפיות גבוהות מדי ולא מאוזנות עלולה לגרום לאכזבה לאחר שמתבררת המציאות על כל צדדיה.

בזמן השהייה בבית החולים תגובותיו של הפעוט יכולות להיות שונות ומגוונות החל מתגובה קיצונית כמו "התינוק מכוער וקרח" וכלה בתגובה מקבלת ואוהבת. חשוב לא לשפוט את הפעוט על תגובותיו השליליות ויש לקבלו על כל תגובותיו.

הפולש מגיע הביתה - זאת התחושה שעלול לעיתים הבכור לחוש כלפי התינוק החדש. ההסתגלות לחיים בסטאטוס החדש אינה פשוטה אותות הקנאה הכעס ורגרסיה עלולים לצוף והדבר נכון לכל גיל. על כן בתקופה הראשונה לאחר בואו של התינוק רצוי להיות מאופקים בתיאור הרך הנולד ובהפלגת שבחים על מראהו.

חשוב לתת לילד לבטא את רגשותיו כעסיו ותחושותיו. עם זאת, יש לקבוע גבולות ברורים בנושא. ילד שאינו נפגע מקנאת אחיו בצורה קיצונית עשוי לצאת מהמשבר מחוזק יותר ובסופו של דבר יהיה בטוח באהבת הוריו, סובלני יותר כלפי ילדים אחרים שקט ובטוח יותר כלפי החיים ומאמין בכוחו להתמודד. יש לזכור שגם אם הילד מגיב בשמחה רבה בימים ואף בשבועות הראשונים לאחר הלידה אותות הקנאה עלולים לצוץ בהמשך ביתר שאת.

מרכז "קוביות" לגיל הרך ברמת גן מקיים הדרכה אישית וקבוצתית להורים לקראת רחבת המשפחה, כולל מתן מענה לשאלות ובעיות ספציפיות עימן מתמודדת המשפחה. ההדרכה עוסקת בהכנות הבכור לקראת הלידה, בזמן השהות בבית החולים ובהתמודדות עם הפעוט בתקופה שלאחר הלידה: כיצד להתמודד עם התקפי הקנאה, כיצד להגיב לתוקפנות מול הפעוט ולתגובות המילוליות ועוד. בנוסף להתמודדות הנפשית עם הולדת האח, יעסוק המפגש בייעוץ להורים על הכנת הבית לקראת הרחבת המשפחה, כולל פעולות מעשיות כמו מיקום מיטת התינוק בבית.

לפרטים ניתן לפנות לפזית – היועצת החינוכית של מרכז 'קוביות' בר"ג בטל': 03-7512581.
נוצר: 10/3/2008 2:35:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים