חדשות - משרד התרבות והספורט מזמין את הציבור לחגוג חינם עצמאות באתרי המורשת אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 30/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > חדשות > משרד התרבות והספורט מזמין את הציבור לחגוג חינם עצמאות באתרי המורשת
  כתבות אחרונות
שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון

למה לי פמיניזם עכשיו? למה לי פמיניזם עכשיו?

המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות

צלמי עיתון צלמי עיתון "ידיעות אחרונות" מציגים - עשור להתנתקות

צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס

הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים

נטע אריאל – אשת השנה תשע נטע אריאל – אשת השנה תשע"ה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

משרד התרבות והספורט מזמין את הציבור לחגוג חינם עצמאות באתרי המורשת

מאת: מערכת Iwomen
משרד התרבות והספורט מזמין את הציבור לחגוג חינם עצמאות באתרי המורשת

משרד התרבות והספורט בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל יפתחו ביום העצמאות הקרוב לראשונה ללא תשלום את אתרי מורשת ברחבי הארץ במתכונת ייחודית. במהלך יום העצמאות, יום שלישי, ו' באייר ה – 10 במאי, מוזמן הקהל לפעילות חווייתית בלתי שגרתית באתרי המורשת הלאומית שתחבר בין סיפורי האתרים לתהליך הקמת המדינה. הפעילות החווייתית תכלול, בין היתר, סיורים, תצוגות מולטימדיה מרהיבות, מופעי חלוצים, שחקנים, תערוכות חדשות והפעלות לכל בני המשפחה.מטרת הפרויקט לציין את יום הזיכרון ויום העצמאות של מדינת ישראל באתרים המציינים את המורשת של מדינת ישראל, תוך שילוב בין פעילות חווייתית ותכנים ערכיים לאומים. בכל אתר יסופרו סיפורי מורשת וגבורה מרגשים כדוגמת זה של טרומפלדור בתל חי, המעפילים בעתלית ועוד. חשוב להדגיש כי הפעילות מיועדת לכל המשפחה- מבוגרים, בני נוער וילדים.

פתיחת אתרי המורשת ביום העצמאות הינה חלק מתוכנית רב שנתית של משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים לטיפוח, העצמה ועידוד הפעילות באתרי המורשת. התוכנית כוללת, בין היתר, קיום אירועי תרבות באתרי מורשת, תיעוד העשייה התרבותית באתרים, רענון התצוגות ופעולות שימוש, כגון, מיחשוב אוספי המוזיאונים ועוד.

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל חגגה לא מכבר 25 שנים לפעילותה לשימור המורשת הבנויה בישראל. במקביל לשימור הפיזי, וההיסטורי, מאבקיה הציבוריים והנחרצים, מקפידה המועצה לשים דגש על הפעילות החינוכית להכרת תולדות המדינה וערכיה. המועצה מרכזת את פעילות למעלה מ - 130 אתרי מורשת ברחבי הארץ המהווים אתרי ביקור ומוזיאונים הפתוחים לקהל הרחב. אתרים אלו מציגים לראווה ובהם מתועדים אורח חיים והווי, אירועים והתפתחויות בחיי היישוב והארץ במקום התרחשותם. אשתקד פקדו את האתרים למעלה מ – 2.3 מיליון מבקרים.

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת: "אתרי המורשת ברחבי הארץ מספרים בצורה הטובה ביותר את סיפור תקומתה ועצמאותה של מדינת ישראל. אני מאמינה כי נכון וראוי שביום העצמאות, יוכלו אזרחי ישראל לבקר באתרים החשובים הללו ללא תשלום. זאת הזדמנות להגיע לאתרים ולהכיר מקרוב פרק חשוב ומשמעותי בתרבות ובהוויה של ישראל."

מנכ"ל המועצה לשימור אתרים, עומרי שלמון: "אני מברך על יוזמתה של שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת, לאמץ את נושא אתרי המורשת ולהפכו לפרויקט ייחודי של המשרד. בשונה ממדינות העולם המערבי, רק בשנים האחרונות החלה להתעצב תרבות השמה לה למטרה את חשיבות נכסי השימור בכלל ואתרי המורשת, בפרט, כמו גם, שילובם בהוויה הישראלית היומיומית החל מגני הילדים, מערכת החינוך, הצבא וכלה בשעות הפנאי שלנו. תוכנית מורשת של הממשלה ומעורבותה של שרת התרבות, נוטעים בליבי, לראשונה מזה 25 שנים , אופטימיות בכל הנוגע לעתיד אתרי המורשת ותחום השימור בישראל."

רשימת האתרים במלואה ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר משרד התרבות והספורט www.mcs.gov.il ובאתר המועצה לשימור אתרי מורשת www.shimur.org.ilנוצר: 5/11/2011 9:27:00 AM
עודכן: 5/11/2011 9:33:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים