חדשות - חולקו פרסי היצירה בתחום הציונות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/05/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > חדשות > חולקו פרסי היצירה בתחום הציונות
  כתבות אחרונות
המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות

צלמי עיתון צלמי עיתון "ידיעות אחרונות" מציגים - עשור להתנתקות

צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס

הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים

נטע אריאל – אשת השנה תשע נטע אריאל – אשת השנה תשע"ה

טיפים מיוחדים ובטיחותיים לחימום בחורף טיפים מיוחדים ובטיחותיים לחימום בחורף

תרומת יהדות רומניה להתיישבות העובדת בישראל– גדולה, ענפה ומכובדת ! תרומת יהדות רומניה להתיישבות העובדת בישראל– גדולה, ענפה ומכובדת !

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

חולקו פרסי היצירה בתחום הציונות

מאת: איריס לקנר
חולקו פרסי היצירה בתחום הציונות

שרת התרבות והספורט לבנת בטקס הענקת פרס היצירה בתחום הציונות: "אני אמשיך לעשות כל שביכולתי על מנת להפוך את הזהות הציונית לחלק אינטגראלי, מיידי ומרכזי בזהות של כל אזרח ואזרחית במדינת ישראל".השרה לימור לבנת העניקה הערב בבית מאזי"א את פרסי היצירה בתחום הציונות.
שווי הפרסים: 300 אלף שקל.
12 הזוכים בפרס נבחרו מתוך 170 מועמדויות שהוגשו לפרסים בתחומי היצירה השונים.

שרת התרבות והספורט לימור לבנת אמרה בטקס כי "אני משוכנעת שהפרס שהחל את דרכו רק השנה, יעמיק שורשים ויהפוך לחלק חשוב ומרכזי בעולם האמנותי. אני אמשיך לעשות כל שביכולתי על מנת להפוך את הזהות הציונית לחלק אינטגראלי, מיידי ומרכזי בזהות של כל אזרח ואזרחית במדינת ישראל. מבחינתי, הפולמוס על הציונות הוא גם סם החיים שלה. אני רואה חובה לעורר, לעודד ולהחיות את עצם הדיון בשאלת הציונות בדורנו. השקט לא יאה לה.
העמדתה בצל מסכנת אותה. הסרתה מסדר היום המיידי שלנו משכיחה אותה מלב.
וכשנשמעים קולות- לא רבים אך קולניים- הקוראים לאחסן אותה במחסן הפריטים ההיסטוריים. להותיר אותה ללימודי האזרחות. להשאיר אותה נטועה, דוממת, בעברנו- חובה עלינו להסיר מעליה את האבק. וכשיש כאלה- מעטים וקולניים עוד יותר- הבזים לה, משחירים את פניה וקוראים לפעול נגדה- חובה עלינו להחזיר אותה לקדמת הבמה ולהזכיר לכולנו כי בלעדיה אין לנו תוחלת ולא תכלית. וזה לא תמיד נעים לשמש מטרה לחיצי הביקורת, וזה לא נעים לספוג האשמות ודברי בלע, אבל בעיני אין מטרה ראויה מזו. אין מטרה ראויה מלהשיב את הציונות לחיינו, במלוא הדרה במלוא יופייה, וצדקת דרכה.
אני מוכנה למסע הזה בעיקר בשל העובדה שאני יודעת שרובה של החברה הישראלית, ככולה, היא ציונית גאה. שבשדרה המרכזית והרחבה של העם, המילה 'ציונות' מעוררת רגשות עזים של אחדות ושותפות וגאווה על היותנו חלק מהפלא, מהנס, מהדבר הבלתי נתפש הזה- ממדינת ישראל. אני יודעת שכולנו ציונים".

פרט לשרה לבנת בירכו את הזוכים גם השחקן והיוצר, חיים טופול - יו"ר חבר הנאמנים של הפרס וד"ר חיים פרלוק - יו"ר המועצה הישראלית לתרבות ואמנות.

במהלך הערב העניקה השרה לבנת תעודות הוקרה ליוצרים : ד"ר רות אשל (מחול), דלית מילשטיין (תיאטרון), זיו נדב (מוסיקה), מיכה שגריר (קולנוע) אשר זכו בציון לשבח ע"י צוות השופטים בפרס.

"פרס היצירה בתחום הציונות" הינו יוזמה של שרת התרבות והספורט לימור לבנת שנועדה לעודד יוצרים לתת ביטוי לערכי הציונות, להיסטוריה של התנועה הציונות ולחזרת העם היהודי למולדתו ההיסטורית - כל זאת במטרה להעשיר את התרבות הישראלית. אמת המידה הבלעדית שנקבעה לזכייה בפרס הייתה איכות היצירה.

בראש ועד הנאמנים של הפרס עמד היוצר והשחקן חיים טופול.
לצדו חברים בוועד: פרופ' דוד אלכסנדר- יו"ר מועצת הקולנוע, ד"ר חיים פרלוק- יו"ר המועצה לתרבות ואמנות, וחברי המועצה לתרבות ואמנות- ד"ר ורד אביב- מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ו"בצלאל" ויו"ר מדור מחול, אורי לוי- שחקן ומנהל תיאטרון ויו"ר מדור תיאטרון, וג'ודי אברמוביץ - חברת מועצה.

להלן רשימת הזוכים בשש הקטגוריות של הפרס:

בקטגורית מחול- הכוריאוגרפית נעה ורטהיים על היצירה "לידת הפניקס" של להקת ורטיגו.

בקטגורית תיאטרון- חלקו את הפרס:
- המחזאית פנינה גרי והשחקנית עדי ביילסקי על כתיבה ומשחק במחזה "סיפור אהבה ארץ ישראלי" של 'חני – העמותה לקידום תיאטרון מובחר';
- הבמאי יבגני אריה והשחקנית אפרת בן צור על עיבוד המחזה "יונה ונער" בביצוע תיאטרון גשר, מחזה המבוסס על ספרו של מאיר שלו.

בקטגורית קולנוע- חלקו את הפרס: דוד פישר על סרטו "שישה מיליון ואחד", והבמאי - מני אליאס על הסרט "בצאת ישראל" בהפקתו של מיכה שגריר.

בקטגוריית מוסיקה - יצחק תוויאור, פסנתרן מנצח ומלחין, על יצירתו "חזון העצמות היבשות".

בקטגוריית אמנות פלסטית- חלקו את הפרס: יואב בן דב על יצירתו "ברוח התקווה", וסרחיו דניאל צ'רטקוב על יצירתו "דרום מזרח צפון מערב".

בקטגוריית ספרות- הסופר אשר (קרלוס) פורת על ספרו "חלוק לבן על כומתה שחורה".

(* תמונות מגד גוזני)נוצר: 5/21/2012 1:16:00 AM
עודכן: 5/21/2012 1:26:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים