חדשות - את לא לבד לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > חדשות > את לא לבד! לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים
  כתבות אחרונות
סוד הקסם של מוחסן מחמלבאף – החבר האמיתי של הקולנוע הישראלי סוד הקסם של מוחסן מחמלבאף – החבר האמיתי של הקולנוע הישראלי

שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון

למה לי פמיניזם עכשיו? למה לי פמיניזם עכשיו?

המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות

צלמי עיתון צלמי עיתון "ידיעות אחרונות" מציגים - עשור להתנתקות

צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס

הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

את לא לבד! לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים

מאת: קובי טיריפינטו
את לא לבד! לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים

מדי שנה, ב-25 בנובמבר, מציינים בעולם את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. במיזם ישראלי מבורך נטלו חלק נשים בולטות בתעשיית השואו-ביז - "לא לאלימות נגד נשים"!!שלי גפני, אמירה בוזגלו, דפנה ארמוני, אתי דודאי, מעיין קרת, נתי קלוגר, שירה פרבר, ענת ברזילי, חן שילוני, נטע דנינו ומורן אייזנשטיין, הן רק חלק מנשים בולטות בתעשיית השואו-ביז, שנטלו חלק במיזם "את לא לבד", אשר הופק לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. 400,000 נשים סובלות מדי שנה בישראל מאלימות במשפחה. מתחילת 2013 נרצחו 19 נשים.

מדי שנה, ב-25 בנובמבר, מציינים בעולם את היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. השנה החליט בראיין ליידן - מנכ"ל רשת "נייל סטודיו", המפעילה מרכזי הכשרה למקצועות הפדיקור והמניקור, לקדם את הנושא באופן משמעותי, לאור ריבוי אירועי האלימות האחרונים נגד נשים וההקצנה שחלה בסוג העבירות. רק בשנת 2013 נרצחו 19 נשים על ידי בני זוגן, ובעשור האחרון נרצחו כ- 200 נשים על ידי בני זוג או בני משפחה.

כיום פועלים כ-14 מקלטים לנשים נפגעות אלימות ולילדיהן. 3 מתוך המרכזים האמורים מופעלים על ידי עמותת ל.א (לא לאלימות נגד נשים) ושהו בהם מעל ל-10,000 נשים וילדיהן, כאשר הילדים מהווים כ- 60% - 65% מתושבי המקלטים.

הידועניות נענו להצעתם של נייל סטודיו ועמותת ל.א ונרתמו ליום צילום, במסגרתו כל אחת מהן הניפה באצבעותיה את סימן האות V (ניצחון), כשציפורניה משוחות באחד משני צבעי לק: שחור או לבן.

כאמור, ליוזמה "את לא לבד!" נרתמו נשים מובילות בתעשיית השואו- ביז: רונה לי שמעון ("נולד לרקוד") , חן שילוני (דוגמנית), פאולין שובל ("מאסטר שף"), נועה חיו ("הרווק 2"), נטע דנינו ("הרווק 2"), אמירה בוזגלו (מלהקת ומגישת טלוויזיה), אתי דודאי ("מעושרות"), דפנה ארמוני (זמרת), טליה גורודס ("המרוץ למיליון"), מורן איזנשטין (שחקנית), שירה פרבר (שחקנית תיאטרון), ענת ברזילי (קומיקאית ושחקנית תיאטרון), נתי קלוגר (שחקנית), מעין קרת (דוגמנית), ושלי גפני (דוגמנית ואשת עסקים), כל צוות ההפקה עבד באופן וולונטרי. על הצילום פיקד הצלם שי גבריאלי, את האיפור ביצעה המאפרת לבנת סדן, השלימה את מלאכת המניקור רובין טל ותחום השיער היה באחריותו של מעצב השיער איציק סרדיניה.

שלי גפני: "הרגשתי חובה נעימה להשתתף בפרוייקט שכזה, זה היה לי ברור מאד שאין אפשרות אחרת. כפי שידוע, אני מאפרת מקצועית ופוגשת בעיקר נשים ביום המאושר בחייהן - יום החתונה שלהן, אבל תמיד מקננת בי המחשבה שאותה הכלה המאושרת שאני מאפרת, בהחלט יכולה להצטרף לנתוני הסטטיסטיקה העגומים. מקרה כזה באופן אישי אף הכרתי לצערי.. מצמרר עד דמעות".

מורן אייזנשטיין: "תמיד כשאני שומעת על מקרה של אלימות במשפחה, קופצת לי המחשבה איפה הילדים היו? מה קורה איתם? הם ראו? היום כאמא, הנושא הזה גורם לי להיות מודאגת יותר מתמיד. דנאילה, מנכל"ית העמותה, סיפרה כי שוהי המקלטים לנשים מוכות הם בעיקר ילדים. המחשבה על אם שבורחת ממציאות אלימה אל המקלט, על מנת לגונן עליה ועל ילדיה, מחרידה בעיני וחובתנו כחברה לטפל בנושא".

מעיין קרת: "אני אישית בעברי הכרתי מקרוב מקרים של אלימות כלפי נשים. לצערי, אלימות מופנית גם כלפי נשים חזקות ואסרטיביות. התופעה פוקדת את כל קבוצות הנשים, היא לא פוסחת על אף אחת לכל אורך השכבות הסוציו-אקונמיות".

דפנה ארמוני: "אני אישית בעברי נחשפתי לאלימות ע"י אדם זר ברחוב. אלה היו דקות של פחד משתק, אשר מלוות אותי עד היום. כואב לי בשביל כל אישה אשר חווה אלימות בבית, במקום שאמור להיות מבצרה והמקום הכי בטוח עבורה, שאין בידיה את כוחות הנפש לקום ולעזוב מיד ולשנות את המציאות - מבחינתי זה גיהנום"

ברייאן ליידן: "אני מודה לכל הנשים על ההיענות ליוזמה לייצר קמפיין מודעות, ומקווה כי הצילומים שלהן יקדמו שיח משמעותי, שיוביל לעשייה ולמדיניות מעבר לציון יום אחד - שבו ניזכר שגם השנה נרצחו נשים רבות ואחרות המשיכו לספוג אלימות מצד בני זוגן. כרשת הפועלת להעצמה נשית, חשוב לנו מאד לקדם מיזמים מסוג זה ולהזכיר לכולם שאסור לשכוח ש-15 אלף נשים בשנה מתלוננות על אלימות במשפחה, ועשרות אחרות נרצחו בשנים האחרונות בידי בני זוגן".

הלק השחור מסמל את הקושי הרב והמציאות העגומה והקודרת, אותה חווות הנפגעות, בעוד שהצבע הלבן הוא החזון האופטימי, אותו מבקש המיזם לעורר,, בניסיון לקדם את המטרה המרכזית: לעורר מודעות, לקדם חקיקה, להגביר אכיפה ולעודד נשים לפנות לעזרה. רשת נייל סטודיו הצהירה כי גווני הלק השחורים והלבנים מ-4 מותגי הלק שלקחו חלק במיזם: OPI, צ'יינה גלייז, קולור קלאב ושס-ויט, אשר ימכרו בחודש המאבק נגד אלימות נשים, יתרמו לטובת פעילות המקלטים של עמותת ל.א.

דניאלה קהת, מנכ"לית עמותת ל.א.: "זו הפעם השנייה שרשת נייל סטודיו מתגייסת לתרום לנשים ולילדים במקלטי עמותת "לא לאלימות נגד נשים" ועל כך אנו מברכים. לאף אחד ואף אחת לא מגיע לחיות עם אלימות - האלימות איננה גורל, אפשר לשנות את המצב! התקשרו לסיוע - לעצמכן או למישהו אהוב, 1-800-353-300 24 שעות ביממה".

(* צילום הפרויקט: שי גבריאלי; איפור: לבנת סדן; מניקור: רובין טל ל"נייל סטודיו"; שיער: איציק סרדיניה)את לא לבד! לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים
את לא לבד! לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים
את לא לבד! לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים
את לא לבד! לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים
את לא לבד! לכבוד היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים
נוצר: 11/24/2013 5:08:00 PM
עודכן: 11/24/2013 5:11:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים