חדשות - תל אביב - עיר הקודש, לילה לבן של 'תיקון שבועות' בבית העירייה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > חדשות > "תל אביב - עיר הקודש", לילה לבן של 'תיקון שבועות' בבית העירייה
  כתבות אחרונות
סוד הקסם של מוחסן מחמלבאף – החבר האמיתי של הקולנוע הישראלי סוד הקסם של מוחסן מחמלבאף – החבר האמיתי של הקולנוע הישראלי

שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון

למה לי פמיניזם עכשיו? למה לי פמיניזם עכשיו?

המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות

צלמי עיתון צלמי עיתון "ידיעות אחרונות" מציגים - עשור להתנתקות

צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס

הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

"תל אביב - עיר הקודש", לילה לבן של 'תיקון שבועות' בבית העירייה

מאת: שוש להב

בערב שבועות, במסגרת תיקון שבועות של בית תפילה ישראלי בעיריית תל אביב, תושמע היצירה "סימפוניה של עיר" שנוצרה ע"י מיה דנון, תינתנה הרצאות ותתקיימנה הופעות מוסיקליות במשך כל ליל שלישי (3.6.14) עד עלות השחר.תיקון ליל שבועות של בית תפילה ישראלי, יערך השנה בסימן "תל אביב - עיר הקודש" ובמסגרתו יינתנו הרצאות ויתקיימו הופעת מוסיקליות במשך כל הלילה, שלישי (3.6.14) ועד עלות השחר.

"בחרנו לעסוק במושגים של קודש וחול בתל אביב, במפגש שבין תרבות ורוח, בין דת לאמנות. תל אביב היא עיר שחוגגת את היהדות שלה באופן שוויוני, פלורליסטי ויצירתי, ומרחבי הקודש שלה שונים מכל מקום אחר בארץ. תיקון ליל שבועות הוא דוגמה מצוינת לכך, כשהקהל החילוני בעיר מגיע בהמוניו ומממש את הזכות שלו לקחת בעלות על התרבות היהודית שלו", כך מסביר הרב אסטבן גוטפריד, המנהל של 'בית תפילה ישראלי'.

תיקון ליל שבועות בעיריית תל אביב יחל בשעה 20:30 בקבלת חג מוזיקלית, ולאחר מכן יתקיימו הרצאות והופעות בארבעה אולמות במקביל בבניין, עד אור הבוקר.

בין המשתתפים באירוע: במאי הטלויזיה - רני בלייר שידבר על "חילוניות קדושה בתל אביב", אירי ריקין שינחה שיחה על חזון לתל אביב בהשתתפות: דפני ליף, מהנדס העיר - עודד גבולי, רונן קלר ומשתתפים נוספים. כמו כן, הסופר והחוקר - אברהם בלבן שישוטט בתל אביב עם אלתרמן, ד"ר צביה ולדן תרצה על "תל אביב העברית: ביאליק פינת ברנר", הרב אסטבן גוטפריד ורני יגר ("כי מתל אביב תצא תורה") ישוחחו על היהדות שנוצרת בתל אביב, פרופ' מעוז עזריהו, חבר מועצת העיר - מיקי גיצין, מדרש-סרט "הצלמניה", פאנל על פולמוס התחבורה הציבורית בתל אביב, לימוד בית מדרשי עם גלית כהן קדם, חנה פרידמן, ד"ר רינה נאמן ועוד.

במהלך הלילה תתקיימנה גם הופעות וסדנא מוסיקלית ייחודית - "סימפוניה של עיר" - אשר הופכת את רעשי הרקע של העיר לספר מוסיקלי בשם זה. היצירה נכתבה, הולחנה ונוצרה על יד מיה דנון, אשר תספר אודות תהליך היצירה וקולות העיר תל אביב.

בשעה 02:30 לפנות בוקר יתחיל "טיש תל אביבי", בשיתוף יונג יידיש, עם מוסיקה וסיפורים תל אביביים עד לזריחת החמה, עם הזמר מנדי קהאן, אנסמבל בית תפילה ואחרים.

בסוף הלילה, עם הזריחה, (בשעה 5:00) תתקיים תפילת שחרית מוזיקלית לחג, בקומה ה-12 של העירייה, מול הנוף התל אביבי.

לפרטים: www.btfila.org

(* צילום: שוש להב)נוצר: 6/3/2014 11:20:00 AM
עודכן: 3/6/2014 11:21:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים