חדשות - צלמי עיתון ידיעות אחרונות מציגים - עשור להתנתקות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 05/04/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > חדשות > צלמי עיתון "ידיעות אחרונות" מציגים - עשור להתנתקות
  כתבות אחרונות
המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות

צלמי עיתון צלמי עיתון "ידיעות אחרונות" מציגים - עשור להתנתקות

צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס

הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים

נטע אריאל – אשת השנה תשע נטע אריאל – אשת השנה תשע"ה

טיפים מיוחדים ובטיחותיים לחימום בחורף טיפים מיוחדים ובטיחותיים לחימום בחורף

תרומת יהדות רומניה להתיישבות העובדת בישראל– גדולה, ענפה ומכובדת ! תרומת יהדות רומניה להתיישבות העובדת בישראל– גדולה, ענפה ומכובדת !

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

צלמי עיתון "ידיעות אחרונות" מציגים - עשור להתנתקות

מאת: שוש להב
צלמי עיתון

בחלוף עשר שנים להתנתקות, עיתון "ידיעות אחרונות" מציג תערוכת צילומים ב"התחנה הראשונה", ירושלים. האוצרת אביגיל עוזי. תוצג עד 5 באוגוסט 2015, הכניסה ללא תשלום!תשעה באב הינו יום אבל לחורבן בתי המקדש, אך גם למפוני גוש קטיף. במוצאי ט' באב 2005 תשס"ה, לפני עשור בדיוק, נפל דבר. נסגר השער במעבר כיסופים והחל פינוי יישובי גוש קטיף. ההתנתקות יצאה לדרך.

בצל הוויכוח הפוליטי הסוער, צלמי "ידיעות אחרונות" וכתביו, ליוו את התושבים בימים שהיו לשבר הגדול של חייהם. הם ליוו את המשפחות בחיי היומיום שלהם, בחוסר הוודאות שלפני הפינוי ובימים הסוערים שבהם עולמם התהפך על פיו.

בימים הכואבים ההם, העדשות של צלמי "ידיעות אחרונות" ליוו את התושבים ונתנו לכאב העצום קול, צבע ותהודה, שהגיעו לעיני המדינה כולה. הן תיעדו את השבר הגדול בעיניהם של המתיישב והחייל שבא לפנותו, שהתייצבו זה מול זה כמו אח אל מול אחיו, ולא נותר אלא לבכות ביחד. הן תיעדו את התפילה האחרונה בבית הכנסת בנווה דקלים להמתקת הגזירה ואת הילדים שכאבם הפך לטראומה, שעוצמתה לא מתקהה גם לאחר עשור.

תערוכה המציגה צילומים אלו, הושקה ב-15 ביולי במסגרת אירוע בבית הנשיא לציון עשור להתנתקות. התערוכה תוצג לקהל הרחב ב"התחנה הראשונה" בירושלים, החל מ- 20 ביולי ועד 5 באוגוסט. הכניסה ללא תשלום.

בתערוכה יוצגו צילומים של: גדי קבלו, עמית שאבי, אלכס קולומויסקי, תומריקו, אביגיל עוזי, שאול גולן, גלעד קוולרצ'יק, צביקה טישלר, אבי רוקח, אפי שריר, עמית מגל, אבי מועלם, ישראל יוסף, מאיר אזולאי.

אוצרת: אביגיל עוזי.

(*צילומים: יח"צ, באדיבות "ידיעות אחרונות")צלמי עיתון
צלמי עיתון
נוצר: 7/23/2015 6:33:00 PM
עודכן: 7/23/2015 6:35:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים