חדשות - שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 06/12/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > חדשות > שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון
  כתבות אחרונות
למה לי פמיניזם עכשיו? למה לי פמיניזם עכשיו?

המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות המועצה להנצחת הרצל מצדיעה לנשים ציוניות

צלמי עיתון צלמי עיתון "ידיעות אחרונות" מציגים - עשור להתנתקות

צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס צרצרפיס - הפעם בנושא 'קורות חיים' - הוכרזו הזוכים בתחרות 140 התווים של מפעל הפיס

הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית, בירושלים

נטע אריאל – אשת השנה תשע נטע אריאל – אשת השנה תשע"ה

טיפים מיוחדים ובטיחותיים לחימום בחורף טיפים מיוחדים ובטיחותיים לחימום בחורף

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון

מאת: שוש להב
שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון

סיורי סליחות ליליים מרגשים לכל המשפחה ברובע היהודי בירושלים. בחול המועד מבלים ומכייפים ברובע היהודי. אפליקציית Camhere החדשה. תחל שנה וברכותיה...ירושלים היא עיר מרגשת, העיר העתיקה מרתקת והרובע היהודי הוא היהלום שבכתר. השנה - סוף זו החולפת והבאה עלינו לטובה - מציעים פעילויות ייחודיות, איכותיות ורבות תוכן וערכים, לכל המשפחה ולכל מבקר במסגרת "שנת הקהל".

"מעמד הקהל", הוא המעמד בו התאספו כל עם ישראל ללא הבדל ובאחדות מלאה, בכל סוף שנת שמיטה בבית המקדש. טקס מרגש רב-רושם של התקהלות והתאספות העם כאיש אחד בלב אחד, סמל של אחדות ושוויון, לשמיעת קריאת התורה מפי מלך ישראל. מ-1945 מתקיים המעמד בישראל ברציפות מדי שבע שנים, בחוה"מ סוכות.

השנה, על פי החלטת ממשלה, הוחלט על קיום "שנת הקהל" בסימן אחדות ושוויון, במטרה לאחד את העם, לחבר בין כל המגזרים והקבוצות במדינה. במהלך השנה יתקיימו מספר אירועים במסגרת שנת ה"הקהל", כאשר כבר באוגוסט נפתחו חגיגות שנת הקהל באירועים, סיורים ופעילויות לכל המשפחה ומאמצע ספטמבר יתקיימו סיורי סליחות ליליים.על פי החלטת הממשלה החברה האחראית לביצוע האירועים היא החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בע"מ.

* סיורי סליחות ברובע היהודי בירושלים
מתחילת חודש אלול ועד יום כיפורים, הם ימי הסליחות, עוטה הרובע היהודי אווירה של קדושה. אלפי מתפללים מגיעים מהארץ ומהעולם לשטוח את תפילותיהם, הסמטאות הציוריות נמלאות צלילי פיוטים ובליל של שפות נישא באוויר.

מדריכי הרובע היהודי, המכירים את הרובע על פינותיו החבויות והסודיות, מזמינים למסע מרתק על אבני דרך מלאות היסטוריה ורגש. הסיור מתחיל בשער יפו, ובעקבות אגדות התקופה ממשיך אל הקארדו, לפגוש את שמש בית הכנסת המעיר את החכמים לסליחות בבית כנסת 'החורבה'. התצפית המדהימה שעל גג בית הכנסת מאפשרת להרהר בעוצמתה של התפילה ובקטנות האדם אל מול הבריאה, ערב השנה החדשה. פייטן ירושלמי ייצטרף אל הסיור ויעמיק את החוויה עם פיוטי סליחות של העדות השונות, בנעימות מלאות געגוע והתחדשות.

מול ארבעת בתי כנסת ספרדיים ישמעו המטיילים על הכובסת שהתפללה אל דוד המלך שיושיעה ועל השופר שחיכה כאן תמיד לבוא המשיח. בבית כנסת הרמב"ן נשמע על מחיה הקהילה בירושלים וכותב אגרת הענווה. מול ישיבת בית-אל "יפגשו" את הרש"ש, שתיקן סדר תפילה מיוחד למקובלים ואת הרב גץ, ששיקם את הישיבה מהריסותיה והחזיר בה תפילה. הסיור יימשך בביקור ברובע ההרודיאני, כמו סיור 'בתים מבפנים' שלפני 2000 שנה: המטיילים יצפו בתגליות מדהימות בהם בתי הכהנים העשירים, פסיפסים מיוחדים, כלי בית יוקרתיים, תחריט המנורה וגם המקוואות והמרחצאות שהיו מטהרים את הגוף ואת הנפש.

לקראת סיום הסיור עולים אל תצפית מדהימה על הכותל הדחוס במתפללים, יורדים אל הנקודה בה הוצב דגם ענק של מנורת המקדש - שחזור שעשוי זהב טהור ובו משובצים גביעים, שקדים וכפתורים, עוברים בגן הארכיאולוגי ממנו היו עולים המתפללים אל הר הבית ובו נמצאת כתובת מדהימה שמעלה שאלה, האם מכאן תקעו בשופרות יום הדין שנשמעו בכל ירושלים? ובסיום הסיור מוזמנים המטיילים להצטרף לאמירת סליחות בכותל המערבי.

בנוסף לסיורים הרגילים, יתקיימו סיורי סליחות בשילוב הופעות. הופעה בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון + סיור סליחות של שעה וחצי במרכז דוידסון, הכולל גם חוויה וירטואלית. מספר המקומות מוגבל בהזמנה מראש בלבד! המופעים יחלו בשעה 21:00 בגן הארכיאולוגי ומיד לאחריו סיור סליחות: 16/9- האחים זוארץ, 17/9- שלמה גרוניך ומיכל אדלר.

סיורי סליחות מודרכים לקבוצות (החל מ25 איש) יוצאים מידי יום. מחיר לאדם בקבוצה 55 ₪.

סיורי סליחות מודרכים לפרטיים ייצאו בתאריכים: 16.09, 20/09, 21/09. הסיורים ייצאו משער יפו בשעה 21:00 וימשכו כ-3.5 שעות ברובע היהודי. מחיר לאדם בודד: 60 ₪. המחיר כולל כניסה ל-3 אתרים: כניסה לבית הכנסת החורבה, הרובע ההרודיאני והגן הארכיאולוגי, פייטן, שחקן ושתיה חמה.

בהרשמה בראש!

** בחול המועד מבלים ומכייפים ברובע היהודי
במסגרת אירועי שנת 'הקהל' - שנת האחדות, מוזמן הקהל להיפגש עם עולי הרגל ועם בעלי המלאכות הקדומות בשוק העתיק, לבנות את הכותל בעזרת אבני ספוג ענקיות, לחפש את המטמון בעתיקות הגן הארכיאולוגי, להיחשף לאפליקציה חדשה ולצאת למסע בזמן.. חוה"מ סוכות 29, 30 בספטמבר ו- 1 באוקטובר 2015 - ברובע היהודי בירושלים.

כאמור, "מעמד הקהל", הוא המעמד בו התאספו כל עם ישראל ללא הבדל ובאחדות מלאה בכל סוף שנת שמיטה בבית המקדש. טקס מרגש רב-רושם של התקהלות והתאספות העם כאיש אחד בלב אחד, סמל של אחדות ושוויון, לשמיעת קריאת התורה מפי מלך ישראל. מ-1945 מתקיים המעמד בישראל ברציפות מדי שבע שנים בחוה"מ סוכות.

במהלך חול המועד סוכות בימים 29- 30 בספטמבר ו 1 באוקטובר, בין השעות 17:00-10:00 יתקיימו אירועים ופעילויות לכל המשפחה ברובע היהודי בירושלים. על פי החלטת הממשלה החברה האחראית לביצוע האירועים היא החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בע"מ.

הקהל הרחב מוזמן לבקר בשוק עתיק משוחזר עם בעלי מלאכות קדומות, לבנות מחדש את הכותל בעזרת אבני ספוג ענקיות, לעלות לרגל ולחפש את המטמון בין העתיקות בגן הארכיאולוגי, להיכנס למקום הכי קריר בירושלים, הרובע ההרודיאני, לחוות דרך סיור תיאטרלי עם דמויות מהעבר אירועים ואנקדוטות, לעמוד מול קיר ווידאו ענק הסוקר 2000 שנות היסטוריה ותרבות יהודית ולענות על חידות באמצעות אפליקציה, לבקר בבית השרוף וליהנות ממיצג אור קולי המעביר את סיפורה של משפחת כוהנים בזמן המרד וחורבן בית המדרש, לסייר בבית הכנסת החורבה ובסביבתו ולעלות לתצפית המדהימה על ירושלים העתיקה.

במקום שבו לכל אבן סיפור וכל סיפור הוא מזכרת, מחכות לילדים אבני ספוג ענקיות בעזרתן יוכלו 'לבנות' את הכותל מחדש. בין העתיקות והמוצגים טמון מטמון אותו יוכלו למצוא המבקרים בעזרת דף חידות וסתרים ולזכות בפרסים. ברחבה הגדולה של הגן, על מדרגות 'חולדה', אפשר לשמוע מה חדש מפיהם של עולי הרגל שהגיעו להר הבית, ולבקר ברחוב ובשוק עתיק משוחזר, בדיוק כמו פעם וכן, לפגוש אמני מלאכות קדומות שהציעו מרכולתם לעולי הרגל בדיוק כמו אז.

לחובבי הגאדג'טים בגן הארכיאולוגי ניתן יהיה להינות ממשחק אינטראקטיבי בסגנון חפש את המטמון בשם "יש לאן", משחק הנושא בחובו שאלות אינטראקטיביות ותשובות, שיובילו את השחקנים למסלול מרתק בגן.

סיור מודרך בגן ייצא כל שעה עגולה. 29 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד.

רוצים לפגוש כוהנים ולהכיר מקרוב איך חיו עשירי העיר? הצטרפו למסע בזמן ברובע ההרודיאני... ברובע ההרודיאני נמצאות העדויות הגדולות ביותר לירושלים של פעם, היא שכונת בתי הכוהנים המכונה גם 'הרובע ההרודיאני'. סיור תיאטרלי מיוחד ייקח את האורחים אל מתחת לפני האדמה, אל החדרים הכי פרטיים בהם יפגשו את הכוהנים - תושבי ירושלים העתיקה והאמידה, את המורדים וגם את פשוטי העם. המסע בזמן יכלול הצצה אל המקוואות והמרחצאות, כלי המטבח העשירים והפסיפסים המרהיבים בבתיהם של חשובי הדור.

סיור תיאטרלי ייצא בשעות 11:00, 13:00, 15:00 ו-17:00. 20₪ למבוגר, 10 ₪ לילד.

בבית הכנסת "החורבה"- העתיק והמפורסם, שנבנה לראשונה במאה ה 18 ומאז נחרב ונבנה כ-3 פעמים, יתקיימו סיורים מודרכים כולל תצפית מדהימה על ירושלים העתיקה. 20 ₪ למבוגר, 10 ₪ לילד.

ב"בית השרוף" - בית מגורים מתקופת בית שני, שנחרב בשריפה הגדולה בימי המרד הגדול, ניתן לצפות במיצג אור קולי המעביר את סיפורה של משפחת כוהנים בזמן המרד וחורבן בית המדרש. 29 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד.

*** אפליקציית Camhere החדשה:
לרגל שנת 'הקהל' הושקה אפליקציה תיירותית חדישה Camhere - מצלמה מבוססת מיקום שתוכל לתת למבקר אינפורמציה חשובה: לעולם לא תשכחו היכן ביקרתם, כיוון שבאמצעות האפליקציה תוכלו לראות את המיקום המדוייק גם כשתדפיסו את התמונות ותרצו לשלוח לחברים ובמקום לספר ולענות על אין ספור שאלות ולתת פרטים על האתרים, התמונה תספר הכל: איך מגיעים, עלויות ומה אטרקטיבי במקום.

אתרי הרובע היהודי הם הראשונים להשתמש באפליקציה ובכך מאפשרים למבקר באתרי הרובע ליהנות מחוויה מיוחדת שלהצטלם ולהעביר אינפורמציה בעזרת התמונה, מבלי להתאמץ. זאת מפני שעל גבי התמונה מופיעים פרטי המקום בו הצטלמת עם אייקון וויז שיוכל לכוון אותך ולחזור למקום בו היית, או לתת למכריך הזדמנות להגיע למקום בו אתה מטייל. בתמונות מאתרי הרובע יופיעו על התמונה גם אתר אינטרנט ועוד פרטים מעניינים.

כרטיס כניסה משולב ומוזל ל-3 אתרים, הכולל גם תצפית מרהיבה, יעלה 40 ₪ למבוגר, 30 ₪ לילד, כרטיס משפחתי 160 ₪ לזוג + ילדים (לפי תעודת זהות ללא הגבלה במספר הילדים)

פרטים נוספים בטלפון *4987 ובפייסבוק 'תיירות הרובע'. לפרטים נוספים ולהזמנות: תיירות הרובע היהודי, *4987

(*צילומים: אלקנה שטיינמץ, יח"צ)שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון
שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון
שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון
שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון
שנת 'הקהל' ברובע היהודי בירושלים, בסימן אחדות ושוויון
נוצר: 9/14/2015 11:48:00 AM
עודכן: 9/14/2015 11:58:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים