מבצעים - בחרת ללדת בבית – בעיה שלך אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 15/08/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מבצעים > בחרת ללדת בבית – בעיה שלך!
  כתבות אחרונות
חוגגים עצמאות ב'עולם התחתון' של אליס חוגגים עצמאות ב'עולם התחתון' של אליס

עקרת הבית בראי הביטוח הלאומי

מהפכה שיפוטית – אין גירושין ללא גישור מקדים מהפכה שיפוטית – אין גירושין ללא גישור מקדים

מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן

דמי מזונות לא יוקפאו בעת בקשה לפשיטת רגל דמי מזונות לא יוקפאו בעת בקשה לפשיטת רגל

ביהמ ביהמ"ש פטר גרוש מחוב מזונות של 2.5 מיליון שקלים לגרושתו

האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

בחרת ללדת בבית – בעיה שלך!

מאת: איריס לקנר
בחרת ללדת בבית – בעיה שלך!
"המדינה עושה שימוש פסול במנגנון התשלומים של הביטוח הלאומי ובכך יוצרת הפלייה בין מבוטחים ופוגעת הלכה למעשה בזכותה הבסיסית של כל אישה לבחור היכן וכיצד ללדת".

כך ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו) בדיון שקיימה השבוע הועדה לקידום מעמד האישה בראשה היא עומדת.


הביטוח הלאומי מתחמק מחובתו להעניק כספים ליולדת עקב אירוע ביטוחי של לידה בטענה שהחוק מתנה את מתן המענק באשפוז היולדת בבית החולים.
לטענת הביטוח הלאומי ניתן מענק הלידה רק לנשים שנאלצו להתאשפז בבית חולים לפרק זמן של לפחות 12 שעות עקב הלידה, זאת למרות שאין כל הוראה מפורשת בחוק המחייבת אשפוז לפרק זמן זה. הביטוח הלאומי מסתמך על הגדרת האשפוז המופיעה בחוק עבודת נשים, זאת על אף שהגדרה זו כוחה יפה לסעיף בו היא מופיעה. בנוסף, סומך הביטוח הלאומי את ידו על חוזר פנימי של משרד הבריאות שכלל לא אושר. בכך משמש הביטוח הלאומי כלי בידי המדינה לעודד נשים לבחור במסלול אותו מכתיב משרד הבריאות וזאת ללא כל עיגון בחוק.

ח"כ ליה שמטוב אומרת לנו:
"זכותה של המדינה לתת מענקים והעדפות למי שבוחרים במסלול מסויים אותו רוצה המדינה לעודד – זאת כל עוד מדובר בתקציבה. המדינה עושה שימוש פסול במנגנון התשלומים של הביטוח הלאומי ובכך יוצרת הפלייה בין מבוטחים ופוגעת הלכה למעשה בזכותה הבסיסית של כל אישה לבחור היכן וכיצד ללדת".

ח"כ שמטוב הוסיפה כי :"כספי המענק אינם סוציאליים וניתנים לכל יולדת ללא תלות במצבה הכלכלי. לפיכך, לא ברור כלל מדוע נשים מבוטחות שמשלמות ממיטב כספן לביטוח הלאומי לא זוכות ליהנות מהמענק המגיע להן".

בעקבות הדיון החליטה ח"כ שמטוב להגיש הצעת חוק חדשה אשר מתקנת את הצעת החוק אותה הציעה בעבר לצד חברי כנסת נוספים. ההצעה החדשה תאפשר חופש בחירה אמיתי ליולדות לצד ההכרה בחשיבות הליווי והמעקב הרפואי הראוי.נוצר: 8/1/2008 6:43:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים