מבצעים - תפסתם את הפרטנר שלכם בבגידה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/04/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מבצעים > תפסתם את הפרטנר שלכם בבגידה?
  כתבות אחרונות
מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן

דמי מזונות לא יוקפאו בעת בקשה לפשיטת רגל דמי מזונות לא יוקפאו בעת בקשה לפשיטת רגל

ביהמ ביהמ"ש פטר גרוש מחוב מזונות של 2.5 מיליון שקלים לגרושתו

האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת

פונדקאות בארץ ובחו פונדקאות בארץ ובחו"ל - היבטים משפטיים

'נקודת איפוס גימלה' – אימתן של האמהות החד הוריות 'נקודת איפוס גימלה' – אימתן של האמהות החד הוריות

בניגוד למיתוס: חלוקת רכוש בגירושין– לא תמיד חצי חצי בניגוד למיתוס: חלוקת רכוש בגירושין– לא תמיד חצי חצי

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

תפסתם את הפרטנר שלכם בבגידה?

מאת: עו"ד רפי שדמי
תפסתם את הפרטנר שלכם בבגידה?
מה עושים רגע אחרי שהגעתם למסקנה שבן או בת הזוג שלכם בוגדים בכם? מה הסכנות ומה הפעולות הנכונות שעליכם לעשות על מנת שלא לפגוע בעתידכם, בעתיד הזוגיות שלכם או בעתיד ילדיכם?מסקרים שנערכו לאחרונה בארצות הברית התגלה שכשליש מהנשים האמריקאיות בגדו בבני זוגן, בעוד שמחצית מהגברים האמריקאיים בגדו בנשותיהם.

ממחקרים נוספים שפורסמו בעבר באותו הנושא התגלה כי שלושה מתוך כל ארבעה זוגות בעולם המערבי מתמודדים לפחות פעם אחת עם בגידה של אחד מבני הזוג. כאשר בישראל אחוז הבגידות הוא מהגבוהים: כמעט 70% מהגברים בישראל הודו כי בגדו בנשותיהם.
לטענתי, הסיכויים של זוגות ישראליים לגלות ולהתמודד עם מקרה בגידה של בן או בת הזוג הוא גבוה מאד, ועל כן מומלץ מאד להתכונן אל הרגע המר הזה כיאות. טעות בגישה ותגובות אימפולסיביות מדי, עלולות להסב לבן הזוג הנבגד נזקים קשים כספיים ורגשיים.

לא כל הבגידות נחשפות, אך כאשר אחד מבני הזוג מגלה כי בוגדים בו מאחורי גבו, עלולות להיות לכך השלכות הרסניות על המשך הזוגיות. במיוחד בישראל, בו לבית הדין הרבני יש סמכות שווה כשל בית המשפט האזרחי, מקרים של בגידה עלולים להשפיע בצורה משמעותית ביותר על זכויותיו של כל אחד מבני הזוג.

רגע הגילוי של הבגידה הוא אולי הרגע הקשה ביותר בזוגיות. תחושות קשות, רגשות ויצר נקמה מתערבבים בזעם ובחוסר אונים. רגעים אלה הם רגעים טעונים ומסוכנים ביותר עבור בן הזוג הנבגד, והוא עלול לפעול בצורה אימפולסיבית שתגרום לו נזקים קשים באופן מיידי ובעתיד. על כן חשוב מאד לשמור על קור רוח ולהקפיד על שורה של כללי אצבע שיעזרו לכם להתמודד עם בגידה בדרך הראויה והאפקטיבית ביותר. עו"ד רפי שדמי מעניק מספר רב של טיפים ועצות לבני זוג אשר גילו יום אחד כי הפרטנר שלהם הוא לא רק הפרטנר שלהם..


* אל תקנו כל עצה – אסור לפעול אף פעם בצורה אימפולסיבית, ולא כדאי להסתמך על עצות של חברים ומכרים. לא כל בני האדם נוהגים בצורה דומה, ולא כל זוגיות מושתת בדיוק על אותם יחסי כוחות והסכמות, ועל כן דרכים "שעבדו נהדר" במקרה בגידה אחד, עלולות להימצא קטסטרופאליות בהתמודדות מול בן זוג בוגד אחר. "שיקלו היטב את העצות, מתוך בגרות ולא מתוך רצון לנקמה או סגירת חשבונות" מציע רפי שדמי. כמו כן, עצות משפטיות מומלץ לקבל מאנשי מקצוע. החוקים בענייני משפחה מורכבים, ובית המשפט דן בהם תמיד לגופו של עניין. כמו כן תחום המשפט בישראל הוא מאד דינאמי, ומה שהיה נכון לפני חצי שנה, לא בטוח שנכון גם היום.

* אספו ראיות – יש לכם תחושה ברורה שבן או בת הזוג שלכם בוגד בכם? אל תסתפקו בתחושות ונסו לאסוף כמה שיותר ראיות לפני שאתם מעלים את הנושא על השולחן. אנשים רבים הנתפסים בבגידה מכחישים את המעשה, בעוד שראיות תומכות עשויות לגרום לצד השני להבין כי הוא נתפס, וכי הסוד הכמוס שלו נחשף. לעיתים קרובות חשיפת הסוד תפסיק את הבגידה, וגם אם הדבר לא צלח, או לא מספק אתכם, הראיות לבגידה עשויות לשמש אתכם בפרק הגירושין. בית הדין מייחס חשיבות רבה להתרחשות בגידה, ולצד שמבצע אותה, ועל כן טוב תעשו אם תשמרו על הראיות הנכונות. על מנת לדעת מה לאסוף, ומה לשמור, מומלץ להיוועץ עם עורך דין לענייני משפחה.

* סטוץ או רומן ארוך – אני מציע להבחין בין מערכת יחסים ארוכה לפלירט קצר. בחנו היטב האם מדובר ברומן ארוך שעשוי להביא ליצירת זוגיות בין הצדדים ולעזיבת הבית, או שמא מדובר בדחף רגעי לכיבוש אשר הסתיים בסטוץ חד פעמי אם המדובר באירוע קצר מועד, יש לשקול את צעדיכם. יכול להיות שהזוגיות שלכם יכולה עדיין להשתקם, ללא נקיטת צעדים מרחיקי לכת. אך האבחנה של מהות סיפור הבגידה חשוב, מפני שלעיתים המעידה של בן הזוג מהווה רק קצה קרחון לסיפור האמיתי – ובן הזוג הנבגד עלול לסלוח מהר מדי, כשהרומן ממשיך בסתר.

* מי כבר יודע על הבגידה? – יש משפט שאומר שתמיד כולם יודעים, ואילו הנבגד יודע אחרון. מבחינה משפטית קיימת משמעות שונה לחלוטין לבגידה שידועה לרבים לעומת בגידה עליה יודעים רק אנשים ספורים. כאשר הבגידה ידועה ברבים ניתן לטעון לפגיעה רבה יותר, ועל כן בית הדין הרבני עשוי לפצות את בן הזוג הנבגד יותר מאשר מה שהיה מגיע לו בפועל אם בני הזוג היו מחליטים להתגרש שלא על רקע הבגידה, וזאת מתוך טיעון של פיצוי על סבל. לעומת זאת, אם הבגידה נשמרה בדל"ת אמות, ואיש כמעט לא גילה את התרחשותה, עשוי הצד הבוגד שלא לשלם על כך דבר בחלוקת הרכוש.

* דברו עם בן/בת הזוג – שוחחו עם בן או בת הזוג על מנת לתאם ציפיות. בררו האם הם מתכוונים להיפרד, להתגרש או שאולי הם רוצים לפנות לייעוץ זוגי, על מנת לנסות ולשקם את הקשר. סכסוך גירושים הוא פרק אשר עלול להוציא אנשים רבים עם צלקות נפשיות וכלכליות לכל החיים. ככל שהסכסוך מגיע לפתרון מהיר יותר, כך הוא על פי רוב פוגע פחות בבני הזוג ובילדיהם, וכן עולה הרבה פחות כסף. התעלמות מבן הזוג הבוגד היא טקטיקה שגויה שעלולה להזיק יותר מאשר לסייע. על כן שמרו על קווי תקשורת עם הפרטנר שלכם, גם אם מעשיו פוגעים בכם ומקוממים אתכם.

* התייעצו עם איש מקצוע – בני זוג רבים המגלים בגידה מחליטים לפרק את הזוגיות ולעזוב את הבית. פעולות אלה ייתכן והן נכונות מבחינה נפשית, ואך רצויות לשני הצדדים, אך ייתכן מאד והן עלולות לפגוע בזכויות שיש לכל אחד מבני הזוג מבחינה משפטית, והכוונה לסוגיות שיעלו על הפרק במהלך פירוק החבילה כמו נושא המשמורת על הילדים, חלוקת הרכוש המשותף ועוד. על כן מומלץ לקבוע פגישה עם עורך דין המצוי בדיני גירושין, על מנת להבין את המשמעויות המשפטיות שקיימות במקרה של פרידה ועזיבה של הבית.

* אל תערבו את הילדים – הילדים עלולים להיפגע בצורה משמעותית מריבים ומהכפשות הדדיות בין הוריהם. הנזק בחשיפת הסיפור הוא גדול לאין ערוך מהיתרון הרגעי של אהדת הילדים. ככל שהילדים מבוגרים יותר, כך הם יהיו בשלים יותר להתמודד עם הסיפור האמיתי, אך לדבריו, מומלץ מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה מתי ואיך לספר את האמת לילדים אם בכלל. עירוב הילדים בתכנים הללו עלול גם לפגוע בזכותכם למשמורת עליו, מפני שהתנהגות שכזו עלולה להצביע על חוסר בשלות הורית, שנבחנת היטב במאבקי משמורת על הילדים.*** עו"ד רפי שדמי הוא בעל משרד ותיק ומוערך לענייני משפחה. מתמחה בתיקי גירושין, הסכמי ממון, צוואות, הסדרת משמורת, טיפול בחטיפת ילדים ועוד.
נוצר: 8/1/2009 5:53:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים