מבצעים - האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 15/08/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מבצעים > האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת
  כתבות אחרונות
חוגגים עצמאות ב'עולם התחתון' של אליס חוגגים עצמאות ב'עולם התחתון' של אליס

עקרת הבית בראי הביטוח הלאומי

מהפכה שיפוטית – אין גירושין ללא גישור מקדים מהפכה שיפוטית – אין גירושין ללא גישור מקדים

מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן

דמי מזונות לא יוקפאו בעת בקשה לפשיטת רגל דמי מזונות לא יוקפאו בעת בקשה לפשיטת רגל

ביהמ ביהמ"ש פטר גרוש מחוב מזונות של 2.5 מיליון שקלים לגרושתו

האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת

מאת: עו"ד יעקובוביץ-דראי

אזרחית אמריקאית שעלתה לישראל, לאחר שנישאה בטקס דתי פרטי לאזרח ישראלי בחו"ל, גילתה לדאבונה כי בעלה בוגד בה על ימין ועל שמאל, ויחסיהם עלו על שרטון.
לקראת הלידה, בעוד היא נושאת ברחמה תאומים מאותו גבר, מיהרה האישה למשרד הפנים, על מנת לזרז את רישומה כאזרחית ישראלית, בכדי לזכות באשפוז מוזל ובדמי לידה.
לתדהמתה, גילתה האישה שבו בעת מנסה בעלה, באותם משרדים עצמם, להירשם כנשוי לאישה אחרת. האישה, צילמה את השניים.התרעתי בפני עורכת הדין של הבעל, כי מדובר במעשה פלילי (ביגמיה), אשר משמעותו היא שלא ניתן יהיה לשחרר את האישה החוקית מעגינותה. פניתי בדחיפות לבית הדין הרבני, בבקשה למנוע ממשרד הפנים מלרשום את המאהבת כאישה חוקית, והרכב בן שלושה דיינים קיבל את הבקשה.
בפועל, צעדם הזריז והיעיל של הדיינים מנע טרגדיה קשה מהאישה החוקית, אשר תובעת כעת מהבעל כפל כתובה ופיצויים מוגברים בגין הרס המשפחה– בשל הגדרתו בהלכה כ'רועה זונות'.

בגידה של בן זוג איננה סיפור נעים אף פעם, אך המקרה שהגיע לאחרונה הפתיע גם את הדיינים בבית הדין הרבני האזורי בנתניה, המורגלים בסיפורי בגידה קיצוניים. במרכז הפרשה, גבר אשר נתפס "על חם" על ידי אשתו ההרה, משהגיע למשרד הפנים, במטרה להינשא לאחת מפילגשיו.

האישה, המיוצגת על ידי, הצליחה להשיג צו המורה למשרד הפנים שלא לרשום את הבעל כנשוי לאישה אחרת. לצו זה למשרד הפנים משמעות אקוטית, שכן רישום הנישואים בין הבעל והפילגש היה עלול להשאיר את האישה החוקית עגונה למשך שארית חייה. כעת תובעת האישה מבעלה כפל כתובה ופיצויים מוגברים, לאור התנהגותו וניהול חייו כ"רועה זונות" על פי ההלכה.

"קיים יחסי מין עם 11 נשים במקביל לנישואיו"
הבקשה למתן צו למשרד הפנים, אשר הגשתי, מגולל סיפור קשה ביותר של בני הזוג, אשר הכירו ונישאו בארה"ב.
האישה, אזרחית אמריקאית, נישאה לגבר ישראלי, כשכבר היה גרוש, וזאת בטקס דתי פרטי בארה"ב, שנערך בפני רב וכדת משה וישראל ואף נחתמה על ידי הבעל כתובה לטובת האישה.
לדברי האישה, הגבר סירב להינשא במקביל בטקס נישואים אזרחי בארה"ב, וגם כאשר הגיעו לישראל, עשה הגבר כל מאמץ להסתיר את הנישואים הללו מסביבתו. הגבר הסביר את התנהגותו בחשש שמא יאותר על ידי השלטונות האמריקאים הרודפים אותו על חוב מזונות ענק, אותו צבר עקב גירושיו שם.
לפי התביעה אותה הגישה האישה, מספר שנים לאחר עקירתה לארץ, היא נדהמה לגלות כי בעלה נוהג לקיים יחסי מין עם נשים אחרות, תוך שהוא מתרץ את התנהגותו בחולשת אופיו, בעוד הוא נשבע להשתנות מעתה ואילך, אך כושל בכך פעם אחר פעם.
לדבריה, היא גילתה כי בעלה קיים יחסי מין עם לא פחות מ- 11 נשים שונות במקביל לנישואיו לה, וכן נהג כלפיה באלימות ובהשפלה. בין השאר, כך נטען בבקשה שהוגשה לביה"ד הרבני, הציע הבעל בפניה נישואים לאחת מפילגשיו במטרה להשפילה ולהקניטה.

"מצטערים, בעלך הגיש בקשה להינשא לאישה אחרת"
מהבקשה שהגשתי עולה, כי לאור ניסיונותיו של הבעל להסתיר את נישואיהם, המשיכה האישה להופיע במרשמי משרד הפנים כבעלת דרכון זר וכרווקה. גם הבעל המשיך להופיע בתעודת הזהות שלו כגרוש, ונישואיו לאישתו כלל לא תועדו במשרד הפנים. עוד עולה מכתב הבקשה, כי התנהגותו הקשה של הבעל, בגידותיו ויחסו האלים, לא פסקו גם כאשר האישה נכנסה ממנו להריון ונשאה בבטנה תאומים.
בשל כך החליטה האישה להיפרד מהבעל, ולפתוח בהליך גירושין בבית הדין הרבני, תוך שהיא תובעת את כתובתה ופיצויים מוגברים בגין הרס המשפחה. במקביל, זמן קצר טרם הלידה , ניגשה האישה לסניף משרד הפנים כדי להירשם כעולה חדשה.
בין הנתונים שנדרשה למסור, ציינה את דבר נישואיה לבעלה. אלא שאז, למרבה תדהמתה, גילתה האישה כבדרך אגב מפקידת משרד הפנים, כי אותו אדם שהיא מכנה "בעלה", הגיש בקשה להינשא לאישה אחרת.
האישה, אשר קיבלה את ההודעה בזעזוע עמוק, ניסתה להבין את פשר העניין, אך אותה פקידה סירבה למסור לה פרטים נוספים, והאשה נאלצה לחזור לביתה כלעומת שבאה.

פגישה קשה עם הבעל, המאהבת ועורכת הדין
האישה חזרה תוך זמן קצר למשרד הפנים כדי להשלים את רישומה כעולה חדשה אך דבר לא הכין אותה למחזה הקשה שנגלה לעיניה: לתדהמתה, היא גילתה שבאותה השעה בדיוק, שוהה במסדרונות משרד הפנים בעלה, בכבודו ובעצמו, כשהוא מלווה באחת מפילגשיו הרבות. הפעם צילמה האישה את השניים בסרטון, ופנתה באמצעותי לבית הדין הרבני על מנת למנוע את אפשרות רישומו של בעלה כנשוי לאחרת.

החלטת בית הדין האזורי בעלת חשיבות הלכתית למניעת עגינות
במקרה מורכב זה, על הצדדים קודם כל לקבל הכרה לנישואיהם ע"י בית הדין הרבני, ולהירשם כנשואים במשרד הפנים, כדי שבעתיד - אם וכאשר יוכרע כי על הצדדים להתגרש, במסגרת תביעת הגירושין ניתן יהיה לרשום גירושין אלו. בנסיבות אלה, אם משרד הפנים היה רושם את נישואי הבעל לאישה אחרת, אי אפשר היה לממש בפועל את הגירושין, הרי בלתי אפשרי לרשום את נישואי הגבר לאשתו הנוכחית, ולאחר מכן את הגירושין, אם באותה עת הגבר רשום כנשוי לאישה אחרת.

המשמעות הקשה של דברים אלה ברורה, אבל חרף כך, הדבר לא הרתיע את הבעל והמאהבת.

הצעד הראשון בו נקטתי במקרה סבוך זה, היה לפנות לב"כ הבעל. משלא קיבלתי תשובה עניינית שיש בה כדי לסייע למנוע את ההתרחשות החמורה הזו, נאלצתי למהר ולהגיש בקשה בהולה לבית הדין הרבני, שיורה למשרד הפנים למנוע את הרישום, כל זאת יממה אחת בלבד לפני מועד לידתה של האישה.
למרבה המזל, בסופו של דבר בית הדין האזורי בנתניה, בהרכב של שלושה דיינים בראשות אב בית הדין, הרב יעקב זמיר, הבין את חומרת הפרשה ואישר את הבקשה.

אם הבעל היה מצליח להשלים את רישומו כנשוי לאחרת, הרי שמעבר לעובדה כי מדובר היה בעבירה פלילית של פוליגמיה - האיסור לשאת יותר מאישה אחת, גם היה נגרם כאן עוול בל יתואר לאישה הנשואה כדין משה וישראל לבעלה ויש לה אף כתובה ממנו, והיא היתה עלולה להישאר עגונה כל ימי חייה.

*** הכותבת היא עורכת דין בעלת משרד העוסק בדיני משפחה, גירושין, ירושות וצוואות.


(* צילום : אילוסטרציה)נוצר: 8/8/2013 10:01:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים