מבצעים - מה מגיע לך ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 15/08/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מבצעים > מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן
  כתבות אחרונות
חוגגים עצמאות ב'עולם התחתון' של אליס חוגגים עצמאות ב'עולם התחתון' של אליס

עקרת הבית בראי הביטוח הלאומי

מהפכה שיפוטית – אין גירושין ללא גישור מקדים מהפכה שיפוטית – אין גירושין ללא גישור מקדים

מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן

דמי מזונות לא יוקפאו בעת בקשה לפשיטת רגל דמי מזונות לא יוקפאו בעת בקשה לפשיטת רגל

ביהמ ביהמ"ש פטר גרוש מחוב מזונות של 2.5 מיליון שקלים לגרושתו

האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת האישה תפסה את בעלה כשהוא מנסה להינשא לאחרת

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

מה מגיע לך? ההייטק הישראלי מתגייס לסייע לאזרחים לדעת מה זכויותיהם ואיך לממש אותן

מאת: איריס לקנר

שר הרווחה מאיר כהן נפגש בימים האחרונים עם נציגי "גוגל ישראל" ואנשי עמותת "ידיד" וארגון "כל זכות", כשעל הפרק הכנת "מחשבון זכויות" מרכזי שיספק מידע לאזרח על כל המגיע לו בלחיצת כפתור.שר הרווחה מאיר כהן:"יש אנשים רבים שאינם ממשים את הזכויות המגיעות להן, לצערי אלה בעיקר אנשים חלשים והמטרה היא לייצר עבורם פתרון יעיל וזמין שיעצים אותם כלכלית".

על פי ארגון ה-OECD תת מיצוי הזכויות בעולם המערבי מגיע ליותר מחמישים אחוזים. בעניין זה ישראל אינה שונה ובוועדת אלאלוף, הוצג נתון קשה לפיו יותר משני מיליארד ₪ בשנה אינם מגיעים לאנשים הזכאים לכספי סיוע במגוון רחב של מסלולים.
עם כניסתו לתפקיד של שר הרווחה מאיר כהן הציגה בפניו עמותת "ידיד, יוזמה להקמתו של "מחשבון זכויות" אשר ירכז את כלל המידע על זכויות כלכליות וחברתיות המגיעות לאזרחי ישראל. השר החליט לאמץ את היוזמה ולקדם אותה וזאת כחלק מהמאבק הכולל שהוא מנהל במלחמה בעוני.

במהלך החודשים האחרונים קיים שר הרווחה, בשיתוף ארגונים חברתיים שונים כמו ארגון "כל זכות", עמותת "ידיד" וחברות הייטק וביניהן גוגל ישראל, מייקרוסופט ישראל ואחרות, דיונים שמטרתם לאפיין את הדרך הטובה ביותר לביצוע הפרויקט החשוב הזה.

"מחשבון הזכויות" מיועד, בשלב ראשון, לרכז תחת קורת גג אחת את כלל המחשבונים הפועלים בחלק מאתרי הממשלה (ביטוח לאומי, משרד השיכון, משרד הכלכלה ואחרים) לפלטפורמה אחידה ובשלב השני להוסיף מחשבונים החסרים כיום.

בימים אלה הנחה שר הרווחה את אגף המחקר של הביטוח הלאומי, לערוך מחקר מקיף לגבי אי מיצוי זכויות בישראל.

בהערכה גסה וכפי שהוצג בוועדה למלחמה בעוני, ניתן להעריך כי מרבית אי מיצוי הזכויות נוגע דווקא לאוכלוסייה החלשה בישראל, הזקוקה אולי יותר מכולם לכל סיוע. במהלך הפגישה היום נדונו דרכים למימוש הרעיון של מיצוי זכויות נגיש וזמין לאזרח.

שר הרווחה מאיר כהן: "מיצוי זכויות הוא כלי מרכזי במלחמה בעוני והקמת מחשבון כזה הינה פריצת דרך ומהפכה בתחום מימוש הזכויות של האזרח. ניתן רק לשער כיצד היו משתפרים חייהם של קשישים, משפחות חד הוריות ואנשים שנקלעו למצבים קשים, לו היו מממשים את הזכויות המגיעות להם".

רן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד" : "אני מברך את שר הרווחה על ההחלטה הנכונה שקיבל המהווה המשך ישיר להמלצות ועדת אללוף למאבק בעוני. החשיבות בפרוייקט היא בכך שלראשונה יוכלו אזרחי ישראל לבדוק מהן הזכויות המגיעות להן בצורה פשוטה וקלה לשימוש. כמי שיזמו את הפרוייקט עוד בתקופת הממשלה הקודמת אנו שמחים כי השר כהן בחר להובילו. אנו בטוחים כי בעזרתו נראה בהצלחת הפרוייקט בתוך זמן לא רב".

(* תמונה: אילוסטרציה)נוצר: 5/11/2014 11:51:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים