אומנות - גרעינים SEEDS OF BLISS אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 23/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אומנות > גרעינים SEEDS OF BLISS
  כתבות אחרונות
בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

"הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"

תערוכת תערוכת "נשים בראי המאה" במוזיאון אוצרות בחומה, עכו

התערוכה התערוכה "עדות מקומית" ו-World Press Photo במוזיאון א"י, ת"א

LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד

LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ

תערוכתו של רפאל שפרינגמן, תערוכתו של רפאל שפרינגמן, "לבי עם כורדיסטן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

גרעינים SEEDS OF BLISS

מאת: שוש להב
גרעינים  SEEDS OF BLISS

פרויקט של האמנית נעם אדרי, בערים שכנות במזרח התיכון, בשיתוף עם מוזיאון חיפה לאמנות וקרן Artis - כחלק מפסטיבל "אמנות תרבות רחוב" בעיר התחתית בחיפה, ב 5-3 אוקטובר, חוה"מ סוכות.לפצח גרעינים כפעילות לקירוב לבבות ולפילוס דרך לשלום במזרח התיכון? חשבו על זה! האמנית נעם אדרי עשתה מעשה ומזמינה גם אותנו להשתתף בפיצוח תרבותי-קהילתי, ממש אמנות חוצות..

כחלק מפסטיבל "אמנות תרבות רחוב" בעיר התחתית בחיפה, ומטעם מוזיאון חיפה לאמנות, יגיעו 10 אנשים משכם להתארח בחיפה לשלושה ימים ולפצח גרעיני חמנייה עם אנשי העיר. הפיצוח יתקיים ברחוב יפו 30 בעיר התחתית, וצפויים להגיע עשרות אלפי אנשים להשתתף.

ייפתח שולחן ארוך ברחוב ומסביבו ישבו כל המפצחים, בזמן שהר הקליפות ייערם ברחבה ליד. האירוע יתפצח בימים רביעי-חמישי-שישי, 5-3 באוקטובר 2012 (רביעי חמישי: 24:00-17:00 שישי: 17:00-10:00).

נעם אדרי היא אמנית ישראלית צעירה (ילידת 1982), בת קיבוץ רמת-יוחנן, שפועלת בזירה הבינלאומית ויוזמת פרויקטים שאפתניים ורבי-משתתפים. לפרויקט גרעינים - بذر - SEEDS OF BLISS היא מזמינה אנשים מערים שכנות במזה"ת, לנסוע לעיר השכנה ולפצח שם גרעיני חמנייה, יחד עם אנשי המקום. המטרה: לפצח כ- 10 טונות של גרעיני חמנייה ולירוק את הקליפות, עד שתיוצר ערימה ענקית של קליפות.

הפעולות מתקיימות ברחבות בתי קפה, באווירה ידידותית ואישית. פיצוח הגרעינים, כמו גם גיוס המשתתפים בכל עיר, השגת אישורי כניסה עבורם, ההיערכות והובלת הגרעינים, מתועדים לסרט וישודרו בתקשורת בזמן אמת. לבסוף תישלח הערימה ללונדון.

ב- 23.8.2012 התקיים "הפיצוח הגדול" בקיבוץ רמת-יוחנן, הקיבוץ בו אדרי נולדה ומתגוררת, שהתחיל מהצהריים ונמשך עד הערב. אנשי הקיבוץ ישבו לפצח גרעינים עם שכניהם הערבים מחוואלד, איבטין, ראס-עלי, זרזיר ושפרעם. בסיום האירוע נאספה אמבטיה שלמה של קליפות גרעינים. בהמשך יתקיים פיצוח בכפר חוואלד, בשיתוף עם אנשי קיבוץ רמת-יוחנן.

ב-9.9.2012 יצאה משלחת של ישראלים, יהודים וערבים, לעקבה למסע של 5 ימים, בו ישבו בבית הקפה Al Firdous ("גן עדן") לפצח גרעינים עם הירדנים. הם הביאו עמם כ-100 קילו גרעינים שסחבו ביד בשקים גדולים מעבר לגבול. את הגרעינים פיצחו יחד עם הירדנים ברחבי העיר, במסעדות ובבתי קפה, על שפת הים, בסמטאות ואפילו בשיט בלב ים. כל ערב משעה 21:00 ואילך התבצע פיצוח המוני בבית הקפה Al Firdous.

הירדנים ארחו את חברי המשלחת בלבביות והזמינו אותם לבתיהם. הפיצוח נודע ברחבי העיר והמונים באו להשתתף, כולל עובדי המסגדים, אנשי המשטרה ועמילי המכס שהעבירו את הגרעינים בגבול. כעת ממתינים לויזות מהקונסוליה הישראלית בעמאן, כדי שאנשי המשלחת הירדנית יוכלו לבוא לאילת לביקור גומלין ולפצח גרעינים כאן במשך 5 ימים. המשלחת הירדנית תמנה כ-10 איש.

בהמשך תיסע משלחת של מפצחים/ות יהודים, ערבים ונוצרים מחיפה לשכם להתארח שם 3 ימים, בהזמנת מושל שכם ג'יבריל אל בכרי, לפצח גרעינים עם אנשי העיר. צפויים להגיע כמה אלפי אנשים משכם לפצח עם המשלחת מחיפה. המושל ביקש טונה שלמה של גרעינים למטרת הפיצוח בשכם. בחודשים נובמבר-דצמבר יתקיימו אירועי פיצוח גם בעפולה ובג'נין.

עד כה נאספו כ-4 טונות של גרעינים מתרומות. בין התורמים: מפעלי "הזרע", "זארובי", "מגדן", "חממה" וקיבוצים שונים בארץ, בנוסף לתורמים פרטיים. נשארו כ-6 טונות עד ליעד.

הפעולה בעקבה התאפשרה הודות לתמיכה מקרן Artis. הפעולות בחיפה-שכם מתקיימות בחסות עירית חיפה ועירית שכם. כעת מנסים לגייס מימון כדי לבצע את אירועי הפיצוח באילת, עפולה וג'נין. התקבלו גם תרומות מאנשים פרטיים שמאמינים מאוד במיזם.

פרויקט "גרעינים - SEEDS OF BLISS " הינו יוזמה של האמנית נעם אדרי בשיתוף עם מוזיאון חיפה לאמנות.
אוצרת: רותי דירקטור.

פיצוח הגרעינים יתקיים בימים רביעי-חמישי-שישי 5-3 באוקטובר 2012 (רביעי-חמישי: 24:00-17:00 שישי: 17:00-10:00), ברח' יפו 30, העיר התחתית חיפה.

כולם מוזמנים!!!!


(* צילומים : שולה קובו, יח"צ)גרעינים  SEEDS OF BLISS
גרעינים  SEEDS OF BLISS
נוצר: 9/30/2012 11:27:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים