אומנות - מסע בין חלומות - פרויקט תרבות רב תחומי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 29/01/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אומנות > "מסע בין חלומות" - פרויקט תרבות רב תחומי
  כתבות אחרונות
"הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"

תערוכת תערוכת "נשים בראי המאה" במוזיאון אוצרות בחומה, עכו

התערוכה התערוכה "עדות מקומית" ו-World Press Photo במוזיאון א"י, ת"א

LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד

LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ

תערוכתו של רפאל שפרינגמן, תערוכתו של רפאל שפרינגמן, "לבי עם כורדיסטן"

מוזיאון בית לוחמי הגטאות מציג תערוכה מרגשת: מוזיאון בית לוחמי הגטאות מציג תערוכה מרגשת: "להציל את הילדים, 1938 - 1945"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"מסע בין חלומות" - פרויקט תרבות רב תחומי

מאת: שוש להב

מוזיאון יפו לעתיקות מארח את מיטב האמנים והיוצרים מהארץ ומהעולם, המשתתפים בתערוכה קבוצתית רחבת ההיקף, המתאימה לכל המשפחה."מסע בין חלומות", הוא תערוכה קבוצתית מרכזית במוזיאון יפו לעתיקות, בנושא חלומות, בהשתתפות אמנים ישראלים מובילים, יוצרים ובוגרים מהמחלקות לתקשורת חזותית ואמנויות המסך מהאקדמיות המובילות בארץ. זהו מסע-חוויה לכל המשפחה, רחב היקף ופעלים, שיוצג עד 20 באוקטובר.

התערוכה מתקיימת בשיתוף פעולה עם החברה לפיתוח יפו העתיקה ומהווה עוגן לפעילות התרבותית המתוכננת ביפו העתיקה בתקופת החגים ואחריהם.

בתערוכה נחשף לראשונה elmonstruodecoloresnotieneboca - פרויקט חלומות בינלאומי של "אספן החלומות" רוג'ר אומאר, במהלכו נדד ואסף עדויות של חלומות מילדים ברחבי העולם. עדויות אלה במסגרת התערוכה, נהפכו בידיהם של אמנים ומאיירים, אף הם ממדינות שונות, לעבודות המהוות פרשנויות ויזואליות של החלומות שנאספו.

בתערוכה גם נחשף לראשונה סרט אנימציה מקורי בבימויה של נטע הולצר (אנימטורית בוואלס עם באשיר) ויואב רודה, העוסק בחלומות של ילדים מהיבטים של מדע ופנטזיה, ושבעקבותיו גם יצא ספר ילדים חדש. הסרט עושה שימוש בטכנולוגיה חדשנית, שפיתחה חברת 2to3D שהופכת דו מימד לתלת מימד סטריאוסקופי בטכניקה חדשנית, שמקלה על התהליך עבור האנימטור. תהליך המחקר וכתיבת התכנים לתסריט הסרט ותוכן הספר, נעשה בשיתוף עם ד"ר אבן רז, מומחה בחקר השינה והחלימה.

הפרויקט הושק בתערוכה חווייתית ומעשירה לכל המשפחה במוזיאון יפו לעתיקות, השוכן בבית "הסראייה אל-עתיקה" - בית הממשל העות'מאני הישן, מבנה ייחודי מבחינה ארכיטקטונית והיסטורית שנבנה בראשית המאה ה-18. "מסע בין החלומות" מעורר דיאלוג והתבוננות מחודשת על המושג "חלומות ומשאלות" ובוחן מאיזה "חומרים" עשויים החלומות שלנו ושל ילדנו.

"מסע בין החלומות" מוציא אותנו כבוגרים לביקור במחוזות של זיכרונות ילדות, פנטזיה, תמימות ופשטות, מחבר אותנו להרבה רגעי קסם אותם אנו חווים לא רק עם עצמנו, אלא גם עם ילדנו. הפרויקט מזוהה עם ערכים חינוכיים וחברתיים, ויפעל בשיתוף "וראייטי" ישראל. חלק מהכנסות התערוכה יתרמו לילדי "וראייטי" ישראל.

במקביל לתערוכה, התקיים פרויקט חברתי-חינוכי בבתי ספר יסודיים ברחבי הארץ, שפעל להכניס שעות העשרה ותכנים בנושא חלומות, המעודד ילדים לעשייה אמנותית בהשראת חלומותיהם. התהליך עם התלמידים כלל מפגשי שיח מעשירים, במהלכם נחשפו התלמידים למידע חינוכי אודות יסודות חקר השינה והחלימה, ולאחר מכן למהלך של שיעורי יצירה, בהנחיית מורים לאמנות מטעם הפרויקט. במסגרת זו יצרו הילדים ציורים וטקסטים בהשראת החלומות שלהם. הילדים גם נחשפו למפגשים עם אנשים בעלי סיפורים מעוררי השראה, שהגשימו חלומות לא שגרתיים.

בנוסף, בימים אלה מתקיים שיתוף פעולה בין התערוכה לערוץ לוגי מבית נגה תקשורת, במהלכו ילדים מרחבי הארץ, כאלה שחולמים בלילה, חולמים בהקיץ, בעלי משאלות ותקוות לעתיד, מוזמנים לשלוח לערוץ את ציורי החלומות שלהם, ושלושת הציורים המתאימים ביותר, יזכו להפוך ליצירות אנימציה שיוצגו בתערוכה ובערוץ לוגי.

לימור להב מרגוליס, יזמית חולמת, מומחית בפיתוח תוכן, מייסדת הפרויקט "מסע בין חלומות" ומי שעמדה קיץ דאשתקד מאחורי פרויקט "צעצוע" בנמל תל אביב, אומרת: "החזון של 'מסע בין החלומות' הוא בינלאומי, חוצה תרבויות ושפות, המיועד לילדים ברחבי העולם. אחד האתגרים והמטרות של הפרויקט, הוא להעניק להורים וילדים כלים חדשים להרחבת הידע והעיסוק בנושא החלימה והשינה, בשפה נגישה, מתובלת במידע מעניין, בדמיון, צבע ופנטזיה".

על "מסע בין חלומות" נעשתה עבודת פיתוח של שנה וחצי, ומדובר בהרבה מעבר לתערוכה - מדובר בפרויקט ארוך טווח, עם אפיקי תוכן רבים, חשיבות חברתית וחינוכית.

התערוכה מוצגת במוזיאון יפו לעתיקות, בבית הסראייה העתיק, רח' מפרץ שלמה 10, מתחם יפו העתיקה.

שעות פתיחת התערוכה: ימי חול: 16:30-20:00 , ימי שישי: 10:00-17:00 , שבת: 10:00-19:00 , בסופי שבוע ישנן סדנאות לילדים ברחבת המוזיאון.נוצר: 10/10/2012 7:24:00 AM
עודכן: 10/10/2012 7:30:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים