אומנות - תערוכת הומור וסאטירה באלרוב שדרות ממילא אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 23/01/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אומנות > תערוכת "הומור וסאטירה" באלרוב שדרות ממילא
  כתבות אחרונות
"הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"

תערוכת תערוכת "נשים בראי המאה" במוזיאון אוצרות בחומה, עכו

התערוכה התערוכה "עדות מקומית" ו-World Press Photo במוזיאון א"י, ת"א

LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד

LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ

תערוכתו של רפאל שפרינגמן, תערוכתו של רפאל שפרינגמן, "לבי עם כורדיסטן"

מוזיאון בית לוחמי הגטאות מציג תערוכה מרגשת: מוזיאון בית לוחמי הגטאות מציג תערוכה מרגשת: "להציל את הילדים, 1938 - 1945"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

תערוכת "הומור וסאטירה" באלרוב שדרות ממילא

מאת: שוש להב
תערוכת

תערוכת החוצות הגדולה בישראל - 210 פסלים שכולם יעסקו בצחוק, הומור, סאטירה ומה שביניהם - פרי יצירתם של 63 אמנים וצפי לכמיליון מבקרים באלרוב שדרות ממילא, ירושלים. אוצרת : ציפי ויטל.ידוע שצחוק וההומור טובים לבריאות, אז הנה תערוכת חוצות כייפית, שעושה טוב לנפש וממריצה את מחזור הדם בהליכה נינוחה בשדרה מרהיבה, באוויר הצלול של עיר הבירה שלנו.

הומור וצחוק הם חלק בלתי נפרד מחיינו, וכבר חכמי חז"ל אמרו כי "רק האדם לבדו צוחק לבדו. הוא סובל כה עמוק, שהוא היה חייב להמציא את הצחוק". "להמציא את הצחוק"... זהו בדיוק האתגר שעמד עתה בפני אמני ישראל, המשתתפים בתערוכת "הומור וסאטירה" אשר מוצגת החל מפורים באלרוב שדרות ממילא.

מיטב האמנים בישראל התבקשו על ידי אוצרת התערוכה, ציפי ויטל, לפסל יצירה המבטאת את הצחוק ולמעשה להמציאו מחדש, ולהמחיש אותו ביצירה פיסולית מרהיבה אשר תגרה את בלוטות הצחוק של מבקרי מתחם הבילוי והקניות אלרוב, שדרות ממילא.

התערוכה הינה תערוכת החוצות הגדולה ביותר במדינת ישראל, בה מוצגים למעלה מ-210 פסלים שכולם עוסקים בצחוק, הומור, סאטירה ומה שביניהם. כל היצירות הינן פרי עבודתם של כ- 63 אמנים מוכרים ומוערכים מהארץ והעולם.

מזה ארבע שנים מוצגות באלרוב שדרות ממילא תערוכות חוצות מתחלפות, כאשר כל תערוכה בנושא שונה לחלוטין מקודמתה. תערוכת ה"הומור והסאטירה" תהיה התערוכה החמישית שתוצג באלרוב שדרות ממילא, לאחר "דרך הפסלים בירושלים", "סיפורי אגדות", "סיפורי התנ"ך", ותערוכת "מוזה", שזכתה להצלחה חסרת תקדים.

לאור ההצלחה הגדולה של התערוכה האחרונה שהוצגה בשדרה, גם השנה מצפים באלרוב שדרות ממילא ללמעלה ממיליון מבקרים מרחבי הארץ והעולם, שייהנו מאוסף אקסקלוסיבי של פסלים ויצירות. הפסלים המוצגים לאורך השדרה משתלבים בנוף האבן הייחודי לה. בתערוכה ניתן לצפות ולהתפעל מפסלי מסכות, פסלים המבטאים סיטואציות הומוריסטיות ואבסורדיות מחיי היומיום של כולנו, יצירות בעלות אמירה סאטירית נוקבת ועוד.

האוצרת ומפיקת התערוכה, ציפי ויטל, פנתה בקול קורא לאמני ישראל והתפוצות, בבקשה ליצור יצירות בנושא הומור וסאטירה. מרבית היצירות נוצרו במיוחד עבור תערוכה זו, הכוללת פסלים בגדלים שונים, שחלקם אף נישאים לגובה של 2 מטר. האמנים עמלו על היצירות במהלך כשנה וחצי בכדי ליצור את היצירה המושלמת. מתוך מאות מועמדים נבחרו לבסוף - 63 אמנים, רבים מהם טרם הציגו בשדרה, מתוך מטרה לתת הזדמנות למספר רב של יוצרים להגיע לקהל רחב ומגוון, בדרך בלתי אמצעית, במיקום המיוחד של אלרוב שדרות ממילא, השדרה היפה והמצוירת של ירושלים.

מנכ"ל אלרוב ישראל, שמואל בן-משה, ציין כי "אנו באלרוב שדרות ממילא גאים בזכות שניתנה לנו להוות בית חם לעשרות יוצרים ואמנים, צעירים ומבוגרים, המעניקים באמצעות יצירותיהם חוויה אמנותית בלתי נשכחת למאות אלפי מבקרי השדרה. אני מזמין באופן אישי את כל שוחרי האמנות בארץ לבוא, להתרשם, וליהנות מאחת התערוכות המרשימות והייחודיות שתדע מדינת ישראל".

תערוכת "הומור וסאטירה" מהווה הזדמנות מיוחדת לדמיין, להתרגש, לצחוק וליהנות מהפסלים הייחודיים, שנוצרו במיוחד עבור מאות אלפי המבקרים והתיירים מהארץ ומהעולם, הבאים לבלות באלרוב שדרות ממילא, אל מול הנוף עוצר הנשימה של חומות העיר ירושלים.

הכניסה חופשית!

חנייה חינם בשעה הראשונה בחניון אלרוב שדרות ממילא.
לרשות הציבור תא קולי המוסר מידע מלא על האירועים באלרוב שדרות ממילא.
טלפונים לבירור : 02-6360028 או 02-6360000

(* צילומים: יח"צ, גבי יצחקוב, חנה דרורי-קשי)תערוכת
תערוכת
תערוכת
תערוכת
נוצר: 3/2/2013 8:23:00 PM
עודכן: 3/3/2013 10:49:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים