אומנות - “Land of Exile” - תערוכתו של צבי פדלמן אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 23/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אומנות > “Land of Exile” - תערוכתו של צבי פדלמן
  כתבות אחרונות
בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

"הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"

תערוכת תערוכת "נשים בראי המאה" במוזיאון אוצרות בחומה, עכו

התערוכה התערוכה "עדות מקומית" ו-World Press Photo במוזיאון א"י, ת"א

LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד

LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ

תערוכתו של רפאל שפרינגמן, תערוכתו של רפאל שפרינגמן, "לבי עם כורדיסטן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

“Land of Exile” - תערוכתו של צבי פדלמן

מאת: שוש להב
“Land of Exile” - תערוכתו של צבי פדלמן

"כשאני צריך לאייר דג זהב, אני מקיף את עצמי בקופסאות טונה פתוחות" - כך צבי פדלמן, בתערוכה היפר-ריאליסטית חדשה. אוצרות: חנה קניגסברגר ואורה בן-יורם. צוותא, ת"א, 17 במאי עד 6 ביוני."הוא אוטיסט, הוא מופרע, הוא גאון. אני לא יודעת מהו אבל אתן חייבות לראות אותו, התערוכה שלו צמררה לי את הגוף ולא הניחה לי..", אמרה מכרה שראתה את תערוכתו הקודמת של צבי פדלמן, "סכמת טיפול", לאוצרות החדשות יחסית, חנה קניגסברגר ואורה בן-יורם, אשר יצאו לחפש את הדבר הבא שלהן. כשהן פגשו אותו, פדלמן כבר היה שקוע עמוק בארץ הגלות שלו.

מה שקניגסברגר ובן-יורם חשו בפגישה הזו, לימים, הפך לפתיח המתאר את תערוכת "Land of Exile" שתפתח בצוותא ב- 17 במאי: "צבי פדלמן מציג בתערוכה זו גולים נוודים נטולי שורשים, שגם האדמה מקיאה אותם. בסצינות מצמררות, קפואות על סף הפשרה, היצירות שואבות את הצופה לעולם קר, מנוכר ומסויט. קמילת העור התלוי מזוקן ובדידות האם המניקה תינוק רובוט, הן הוויה אנושית המתוארת בצבעי קרח. האם יש עתיד? אם ישנו, הוא חבוי במבטים המשקיפים למרחק, בחמלה ובתקווה".

"הדמויות של פדלמן ימלאו את צוותא וילוו את הבאים לצחוק ולדמוע, במהלך מאי-יוני. דומה שאין תפאורה שמתאימה יותר לפדלמן מצוותא", אומרות אוצרות התערוכה. בוקר הפתיחה יכנס את אנשי המציאות של פדלמן, אנשי אמנות, והקהל הרחב לארוע אינטימי.

* טכניקת האיור ההיפר ראליסטית:
"נמאס כבר מקווי הקונטור שלך, הם תוחמים לך את גבולות הדמיון", אמרה אסנת לבעלה צבי פדלמן. חודשיים לאחר מכן הוא פיתח את טכניקת האיור ההיפר-ריאליסטית. פדלמן: "בטכניקה זו אני בועט בעיקר בקו השחור. אני לא נותן לו להשתלט עליי. במקום להתחיל בקצה האף של הדמות ומשם לפתח אותה, החלטתי לעבוד הפוך. התחלתי מעצמי. מהאקלים שבתוכי. הדמויות, ההבעה, המצב הרגשי והנוף הגיעו אליי כמו גלויות.

"משם עברתי ליצירת הקומפוזיציה החיצונית, במחשב. לאחר מכן שרטטתי את מפת כתמי הצבע שהשקיפה אליי מבפנים. החומר, הגוון, הטקסטורה המתמזגים לבבואת העיניים, לתנוחת הגוף, למרקמי העור, הם השלב האחרון בהדמיה של מצבי הנפש שלי. כשהדמיון והחומר נפגשים, אני יכול לעבוד שעות ולא לכסות סנטימטר אחד בתמונת הענק שאני בונה".

* על האמן, צבי פדלמן:
בגיל 50, כאשר מאחוריו כבר תערוכות בארץ ובחו"ל, עבודה כמנהל המחלקה לתקשורת חזותית במכללת אבני ו-200 ספרים שעיצב ואייר לבכירי המשוררים והסופרים בארץ (ביניהם יהודה עמיחי, מיכל סנונית, עוזי חיטמן, חני נחמיאס ועוד), יצא צבי פדלמן ל"מסע תרמילים פרטי", שהוליד את התערוכה הקודמת שלו: "סכמת טיפול".

על "Land of Exile" פדלמן כותב: "נודדים בערבות השלג מפוחדים מן השמש, נמנעים מן האור, רדופים מפחד המגע באדמה שהם תמיד חופרים בה בעקשנות שאינה יגעה, קולם נבלע במסכות וכיסויי ראש; בני אדם אומללים, חיות פרא שניטל מהן החסד למות בחיים אלו. כשהם מיישירים מבט אני רואה באישוניהם את דמותי."

* על אוצרות התערוכה:
אורה בן-יורם - מנכ"לית משותפת של אשד-דש, חברה העוסקת בפיתוח וייזום פרויקטים כלכליים והשקעות הוניות, בעברה מורה לנגרות שהתמחתה באוכלוסיות בעלות מוגבלויות, בעלת תואר שני בספרות באוניברסיטת תל-אביב, הגיעה לעיסוקה כאוצרת בעקבות אהבתה לאמנות ורצונה לתרום למיצוב אמניות.

חנה קניגסברגר - בעלת תואר שני בהצטיינות במיקרוביולוגיה באוניברסיטה העברית ירושלים, עסקה שנים רבות בחקר מחלות זיהומיות בבית חולים בלינסון. סקרנותה הובילה אותה לאמנות, בתחילה כאספנית באמצעות תערוכות פומביות וירידי אמנות מקומיים ובינלאומיים ובשנים האחרונות כאוצרת תערוכות.

עבודתן המשותפת של אורה וחנה מתאפיינת בקווי גימור מוקפדים, בחיבורים בלתי מקובלים של תחומי עניין ואמנים ובאהבתן האינסופית לזעם שקט.

"Land of Exile", 17.5 משעה 12:00- שיח גלריה באולם הקטן בצוותא. דברי פתיחה מאת צבי פדלמן ואוצרות התערוכה - חנה קניגסברגר ואורה בן-יורם, ודורית ברחנא-לורנד - ד"ר לפילוסופיה של האמנות, על נקודת המפגש שבין אסטטיקה לאמנות.

הקהל הרחב מוזמן.“Land of Exile” - תערוכתו של צבי פדלמן
“Land of Exile” - תערוכתו של צבי פדלמן
נוצר: 5/17/2013 12:31:00 AM
עודכן: 5/17/2013 12:38:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים