אומנות - החולה רשמים - תערוכת אמנות בינלאומית בראש פינה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 23/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אומנות > "החולה רשמים" - תערוכת אמנות בינלאומית בראש פינה
  כתבות אחרונות
בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

"הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"

תערוכת תערוכת "נשים בראי המאה" במוזיאון אוצרות בחומה, עכו

התערוכה התערוכה "עדות מקומית" ו-World Press Photo במוזיאון א"י, ת"א

LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד

LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ

תערוכתו של רפאל שפרינגמן, תערוכתו של רפאל שפרינגמן, "לבי עם כורדיסטן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"החולה רשמים" - תערוכת אמנות בינלאומית בראש פינה

מאת: שוש להב

  

 

 

 

 

 

 


יצירות מרהיבות בהשראת הטבע, שיצרו אמנים מרחבי העולם. הם רשמו, ציירו והכינו תחריטים ופסלים, בניסיון ללכוד את ייחודו של עמק החולה, עבור הציפורים ובני האדם, במטרה לעורר את המודעות ליופיו המיוחד ולחשיבותו האקולוגית.

במסגרת פסטיבל חורף של ציפורים 2013, מתארחת תערוכת האמנות המקורית, "החולה רשמים", באתר השחזור, מושבת הראשונים ראש-פנה העתיקה, בבית פרופ' מר - מי שמיגר את המלריה בעמק החולה. במקביל, בלובי בית וילקומיץ', מציגים אומני ראש פינה ואומנים מקומיים, מיצירותיהם.

תערוכת האמנות, החולה רשמים, היא תוצר של פרויקט משותף של "החברה להגנת הטבע" והארגון הבינלאומי "אמנים למען הטבע", במסגרתו הגיעו לעמק החולה במשך שנתיים, אמנים ואמניות מכל העולם, שיצרו יצירות מרהיבות בהשראת הטבע.

תחת כיפת השמים רשמו האמנים, ציירו, והכינו תחריטים ופסלים, בניסיון ללכוד את ייחודו של עמק החולה עבור הציפורים ובני האדם, ובמטרה לעורר את המודעות ליופיו המיוחד ולחשיבותו האקולוגית. אוצרי התערוכה: זאב לבינגר, סיגל עשת-שפט.

התערוכה נחנכה באגמון החולה לפני מספר שנים ונדדה בין חיפה, ירושלים, כרמיאל ונצרת וזכתה לעשרות אלפי מבקרים. לאחר הצגתה בראש פינה, תנדוד התערוכה אל מעבר לים. התערוכה נפתחה ביום שישי ה-15 לנובמבר, במסגרתה התקיימה הרצאתו של דובי טל - טייס וצלם אוויר, טבע ונוף: "בחירה אחת והרבה עולם". נעילת התערוכה ב- 31/12/2013.

* החולה - רשמים (הטקסט מתוך התערוכה)

התערוכה משמשת כבמה לסיפורו המרתק של עמק החולה, כפי שנראה דרך עיניהם של 34 אמנים ואמניות מהעולם ומישראל, שיצרו בהשראתו יצירות אמנות מרהיבות.

בעמק החולה נופי מים וביצה מוקפים בשדות חקלאיים, ביניהם פזורים יישובים קטנים וקיבוצים ובשוליו הרים מכוסים חורש טבעי. העמק ממוקם בצומת שבין אסיה, אירופה ואפריקה, מקום שבו נפגשים כמה אזורים ביו-גיאוגרפיים, ולכן אפשר למצוא בו בעלי חיים וציפורים במגוון ובשפע, מהגדולים שבצפון השבר הגדול (הסורי-אפריקני). השבר הגדול נמשך לאורך 7,000 ק"מ בתחומי 23 מדינות, מדרום טורקיה ועד לדלתת האוקוונגו בבוצואנה, והוא נמצא עתה בתהליך הכרזתו כאתר מורשת עולמי בינלאומי סדרתי של אונסקו.

באזור השבר עובר מסלול נדידת ציפורים מהחשובים בעולם, ואם תושלם הכרזתו, הוא יהיה אתר המורשת הבינלאומי הגדול בעולם. לעמק החולה חשיבות עליונה כמקום חניה ושהייה בעבור יותר מ-300 מינים של ציפורים נודדות וחורפות, מהם 20 מינים שנמצאים בסכנת הכחדה עולמית.

במטרה לעורר את המודעות ליופיו המיוחד של עמק החולה ולחשיבותו בעבור המגוון הביולוגי ובעבור הציפורים ובני האדם, נרתמו לפעילות משותפת מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע והארגון הבינלאומי אמנים למען הטבע, והביאו אליו אמניות ואמנים. במהלך חורף 2008 ואביב 2009 נערכו בעמק שני מפגשים של אמנים למען הטבע, בהם השתתפו 34 ציירים ופסלים מהעולם ומישראל, שיצרו יצירות שונות ותרמו אותן למען הטבע. תחת כיפת השמים רשמו האמנים, ציירו והכינו תחריטים ופסלים, בניסיון ללכוד את ייחודו של העמק.

אנו מקבלים את פניכם בברכה ומזמינים אתכם לצפות בתערוכה ולהצטרף לטיול מלהיב בנופיו של עמק החולה - ארץ פלגי מים. בעבור הצופה, החוויה של מקום או של אובייקט המיוצגים באמצעות ציור, יוצרת קשר אינטימי עם הנושא, שמעורר את החושים ושומר על "האנושי" שמאחורי התמונה. תחושה זו מתחזקת עוד יותר כשהציור נוצר בתהליך של התבוננות ישירה, תחת כיפת השמים, ותוך מגע בלתי אמצעי עם הנופים והטבע, דוגמת היצירות שמוצגות בתערוכה זו.

הצופה חש לא רק ביופיו של נושא היצירה, אלא גם בתהליך התרגום והפרשנות של האמן. יחד איתו עומדים הצופים ומתבוננים סביבם, והשותפות הזו בונה גשר להבנה עמוקה יותר של עצמם ושל העולם. יצירות האמנות שמוצגות כאן מגוונות מבחינת הנושאים והאמצעים, ומעידות על ראיית העולם הייחודית לכל אמנית ואמן.

משימוש בצבעי מים ובהדפסים ועד לפיסול במתכת, משרטוטים מהירים ומינימליסטיים של סבכים שעפים במהירות, ועד לציורים מפורטים בצבעי מים של פרחים וביצות גמא וסוף - מספק כל אמן זווית אחרת ונקודת מוצא שונה, שמהן אפשר לחזות ביופיו של עולם הטבע של עמק החולה. הגילוי נמצא בקצות אצבעותיך.

היצירות המקוריות וההדפסים עומדים למכירה! אפשר לקבל מידע לגבי מחירי העבודות המקוריות וההדפסים בדלפק המידע. בנוסף, עומד למכירה ספר אמנות שמכיל 160 עבודות, כולל כל העבודות שמוצגות בתערוכה, וכתוב בעברית, ערבית ואנגלית.

הקניה שלך תומכת ישירות בהגנת הציפורים והטבע בישראל!!

נעילה: 31/12/2013, פתוח א' - ה' 15:30-10:30 שישבת 14:00-10:30
אוצרות: זאב לבינגר, סיגל עשת-שפט

עמותת השחזור של ראש פינה, טל': 04-6936913

(*צילום: יח"צ)נוצר: 11/21/2013 2:32:00 AM
עודכן: 11/21/2013 10:08:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים