אומנות - נלי שפר - תאווה לעיניים, תערוכת תצלומים מעוררי תיאבון אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 23/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אומנות > "נלי שפר - תאווה לעיניים", תערוכת תצלומים מעוררי תיאבון
  כתבות אחרונות
בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

"הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"

תערוכת תערוכת "נשים בראי המאה" במוזיאון אוצרות בחומה, עכו

התערוכה התערוכה "עדות מקומית" ו-World Press Photo במוזיאון א"י, ת"א

LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד

LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ

תערוכתו של רפאל שפרינגמן, תערוכתו של רפאל שפרינגמן, "לבי עם כורדיסטן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"נלי שפר - תאווה לעיניים", תערוכת תצלומים מעוררי תיאבון

מאת: שוש להב

גלריית החוג לתקשורת צילומית של מכללת הדסה לצילום, בירושלים, פותחת את שנת 2014 בתערוכתו מעוררת התיאבון של הצלם נלי שפר - בוגר המכללה ומי שהפך את צילום האוכל בישראל לשפה מקצועית ולאסתטיקה מרהיבה.גלריית החוג לתקשורת צילומית של מכללת הדסה לצילום, פתחה את שנת 2014 בתערוכה מעוררת תיאבון: תערוכת יחיד של הצלם נלי שפר, בוגר המכללה בעצמו, ומי שהפך את צילום האוכל בישראל לשפה מקצועית ולאסתטיקה מרהיבה.

התערוכה "נלי שפר - תאווה לעיניים" מציגה מבחר מתוך אינוונטר של אלפי צילומים הקשורים לאוכל ולתרבות האוכל בארץ וברחבי העולם, שצולמו על ידי שפר במהלך קריירה משגשגת של למעלה משלושים שנה. רבים מהם צולמו לספרי הבישול של ישראל אהרוני ולמדור המשותף שלהם במוסף של "ידיעות אחרונות" - המדור "דרך האוכל" (התחיל ב-1981), המתעד מאכלים, מבשלים ואוכלים ברחבי העולם.

שפר צילם ועבד בנוסף, עם מיטב הכותבים והשפים בישראל, כמו רות סירקיס, נירה רוסו גיל חובב, חיים כהן, רפי כהן מאיר אדוני ורבים אחרים.

התערוכה מתייחסת לשני סוגים של צילום-אוכל, שניהם מאפיינים את העשייה של נלי שפר: האחד - צילום סטודיו שנועד לספרי בישול, צילום מסוגנן ומבוקר, מואר ונשלט עד הפרט האחרון. השני - צילומי רחוב שוקקים וחושניים, שווקים בעולם, דוכני אוכל-רחוב, טבחים, אופים, יצרני מזון וצרכניו וכדומה. קבוצת הצילומים הזו, שצולמה במהלך המסעות הרבים למדור "דרך האוכל", מגלה את הפן האנושי בצילום של שפר ואת יכולתו המיוחדת לדובב אנשים ללא שפה ומילים, ולבטל כל צד מאיים ופולשני באקט הצילום. נלי שפר מדגיש שמעולם לא צילם אדם בלי הסכמתו, ולו רק במבט או בחיוך.

שני אופני הצילום הללו מזינים זה את זה ומשפיעים אחד על השני. כך, למשל, צילומי הסטודיו המוקדמים הם סטאטיים ומעוצבים בדייקנות ואילו המאוחרים יותר מכילים סימני עשייה והתרחשות - רתיחה ואדים, נזילות, שפיכת חומרים ותנועה פנימית.

התערוכה מבקשת לפתח דיון ומחשבה על צילום אוכל ועל תרבות האוכל הישראלית. דרך צילומי האוכל ניתן לעמוד על השינוי הגדול שחל באסתטיקה של האוכל ובאופן ההתבוננות בו. החל מצילומי האוכל הדידקטיים והתכליתיים של תקופת הצנע בשנות החמישים של המאה שעברה ועד לצילומים המפתים של שפר ואהרוני, שעוברים עיבוד של סטייליסט וטיפול ישיר של השף.

פתיחה: 1.1.2014 בשעה 18.00

רב שיח: 16:00 - באירוע הפתיחה יתקיים דיון על צילום/אוכל/תרבות
בהשתתפות: הילה אלפרט, ישראל אהרוני, טל ניב ונלי שפר.

את התערוכה אצרו טלי תמיר וגליה גור זאב.

מכללה אקדמית הדסה, רח' הנביאים 37, ירושלים

שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 10:00-20:30
התערוכה תינעל ב- 9 פברואר 2014.

(*צילומים : עצמי)
נוצר: 2/1/2014 8:44:00 AM
עודכן: 2/1/2014 8:50:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים