אומנות - בדרך לאילת - פסטיבל הצילום הישראלי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 28/03/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אומנות > "בדרך לאילת" - פסטיבל הצילום הישראלי
  כתבות אחרונות
"הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"

תערוכת תערוכת "נשים בראי המאה" במוזיאון אוצרות בחומה, עכו

התערוכה התערוכה "עדות מקומית" ו-World Press Photo במוזיאון א"י, ת"א

LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד

LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ

תערוכתו של רפאל שפרינגמן, תערוכתו של רפאל שפרינגמן, "לבי עם כורדיסטן"

מוזיאון בית לוחמי הגטאות מציג תערוכה מרגשת: מוזיאון בית לוחמי הגטאות מציג תערוכה מרגשת: "להציל את הילדים, 1938 - 1945"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"בדרך לאילת" - פסטיבל הצילום הישראלי

מאת: מערכת Iwomen

פסטיבל צילומים המהווה חגיגה לצלמים מהדרום, כמו גם לכל חובבי הצילום בישראל. הפסטיבל ייפתח ב-1.5.15 בשעה 11:30 בגלריית בית העיתונאים ע"ש סוקולוב, בהשתתפות 30 צלמים עולים.בארצנו הקטנטונת, שאורכה מצפון לדרום בסך הכול 470 ק"מ, "מגלי הארצות" הם לעתים קרובות.. צלמים. תפקידם קיבל מימד משמעותי נוסף עם הופעת הרשתות החברתיות. כיום רשמי מסע הם לרוב תפזורות של צילומים השזורים בהערות קצרות.

"בדרך לאילת" הינו פסטיבל צילומים שלם. זוהי חגיגה של ממש עבור צלמים מהדרום, ובעצם עבור כל חובבי הצילום בישראל. בפסטיבל, שייפתח ב-1.5.15 בשעה 11:30 בגלריית בית העיתונאים על-שם סוקולוב, ישתתפו 30 צלמים עולים. רובם חיים בדרום. הוא נתמך בידי משרד העלייה והקליטה, המרכז לקליטת אמנים עולים ותושבים חוזרים.

אחת ממטרות הפסטיבל היא לתת לצלמים ותיקים וחדשים כאחד, הזדמנות להציג ללא דמי השתתפות את עבודותיהם בגלריה חשובה בתל-אביב ולקבל קטלוג מרהיב עין, שיסייע רבות בקידומם המקצועי. הקטלוגים של הפסטיבל הם מעין כרוניקה של הארץ ובעיקר הדרום, שתועדה על-ידי צלמים בזמן אמת. הפסטיבל מתקיים ללא מטרות רווח ומיועד לקידום אמנים עולים ולתיעוד אמנותי של ארץ-ישראל למען הדורות הבאים.

לדברי ליאוניד פדרול, מנהל הפסטיבל: "נושא התערוכה הוא בראש ובראשונה דווקא דרום הארץ - חלק מעניין ביותר של ישראל. בחלק זה של המדינה מורגשת במיוחד רוח הזמן. 'מעשיות מימים עברו' משתלבות באופן טבעי בקצב החיים המודרני. נתיבי שיירות, חורבות של ערים עתיקות וכבישים מהירים, נופי מדבר שוממים לצד נאות מדבר ירוקות עם נחלים שוצפים.

לכל העבודות המוצגות בפסטיבל הצילום, נושא משותף אחד - הטבע והאנשים של הארץ הזו. האמנים משתמשים בכל מגוון סגנונות הצילום: דיווח, נופים עירוניים וכפריים וכמובן, דיוקנאות. ללא כל ספק, זהו גן עדן של ממש עבור הצלמים, מרחב יצירה בלתי מוגבל. על כך מעידות בבירור עבודות המשתתפים. הן מבוצעות בטכניקה של צילום קלאסי כמו גם באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות מודרניות. כל המעוניינים מוזמנים לכיתות אמן ולדיונים שבהם ייקחו חלק צלמים יוצרים מהדרום ועיתונאים".

פסטיבל הצילום הישראלי "בדרך לאילת" הינו יוזמה משותפת של הצלם-אמן ליאוניד פדרול ושל קביטקובסקי ארט הפקות.

פדרול: "אנו מביעים תודה מיוחדת למשרד העלייה והקליטה, למרכז לקליטת אמנים עולים ותושבים חוזרים ולעיתון "עולם הצילום", המעניקים תמיכה לפרויקט מזה ארבע שנים. מטרתו של משרד העלייה והקליטה במתן הסיוע לפרויקטים מסוג זה הנה שילוב האמנים העולים וחשיפתם לקהל הישראלי הרחב. אנו גאים על כך שהפרויקט מגשים את מטרותיו".

מנהל ואוצר הפסטיבל - לאוניד פדרול

אתר הפסטיבל:  http://www.artphotoisrael.co.il/roadtoeilat2015/index.htm

 

(*צילומים: באדיבות משתתפי התערוכה, ובהם: אלכסנדר מקרנקו, אלכסנדר טאובין, דמיטרי יסנוגורודסקי, ג. סטוליארוב, ליאוניד פדרול, סרגיי קלימנקו, ייבגניה פרסמן)

נוצר: 1/5/2015 5:46:00 PM
עודכן: 1/5/2015 5:51:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים