אומנות - הסוריאליזם זה אני תערוכת דאלי בנמל תא אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 21/06/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אומנות > "הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"
  כתבות אחרונות
בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בעקבותיה - נשים בתערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

"הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"

תערוכת תערוכת "נשים בראי המאה" במוזיאון אוצרות בחומה, עכו

התערוכה התערוכה "עדות מקומית" ו-World Press Photo במוזיאון א"י, ת"א

LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד LIRONE מפתיע בתערוכה בתלת מימד

LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ LIES - שקרים - תערוכה יפיפייה לאמן הפוטו שופ, שיין הורוביץ

תערוכתו של רפאל שפרינגמן, תערוכתו של רפאל שפרינגמן, "לבי עם כורדיסטן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"הסוריאליזם זה אני"! תערוכת "דאלי בנמל ת"א"

מאת: יפה ישראלי

אוסף ובו מאות יצירות מקוריות של סלבדור דאלי, שלא הוצגו מעולם בישראל, בתערוכה מרתקת. במקביל לתצוגה תתאפשר התנסות אינטראקטיבית של מציאות מדומה, - עם הקרנות אינטראקטיביות, קטעי סרטים ואנימציות. "דאלי בנמל", עד חודש יולי 2016, האנגר 11, נמל ת"א 

 

מאות יצירות מקוריות של סלבדור דאלי, מוצגות בשטח של מעל 1100 מ"ר בתערוכת "דאלי בנמל" - ציורים, פסלים, רישומים, תכשיטים וצילומים, שלא הוצגו מעולם בישראל. התערוכה מאפשרת הצצה אל תוך ראשו ועולמו של אחד האמנים הבולטים בעת החדשה, אמן שהצהיר על עצמו "הסוריאליזם זה אני".

 

סלבדור דאלי הינו אחד האמנים הפוריים ביותר במאה העשרים ומזוהה עם הזרם הסוריאליסטי. אישיותו המוזרה, המקורית, החושפנית והמוחצנת, תרמה לפרסומו לא פחות מהדימויים המסקרנים שלו. ביצירותיו הבלתי שגרתיות של דאלי, בולט צירוף של תמונות חלום ביזאריות ומלאות דמיון, המצוירות בכישרון ומיומנות רבה ומושפעות מאמני הרנסאנס הגדולים, כמו גם מתורתו של זיגמונד פרויד.

 

דאלי היה אמן רב כישרון ודמיון, יצירתו השתלבה באופיו האקסצנטרי והתיאטרלי והשפיעה רבות על אמנות המאה העשרים והמאה העשרים ואחת בציור, פיסול, צילום וקולנוע. דאלי הלך לעולמו ב-1989 ונחשב עד היום לאחד האמנים האהובים ביותר בעולם.

 

ביקור בתערוכת "דאלי בנמל" מאפשר צלילה אל תוך העולם הקסום שברא סלבדור דאלי ביצירתו, עולם המשלב את החלומי והמטורף, הסימבולי והמיתולוגי, עולם שמתכתב עם המציאות ומשנה אותה בדרכו הפרובוקטיבית, הייחודית ולעתים ההומוריסטית של האמן - עיניים, שעונים, ביצים, שפמים, פילים, מוזות, גן עדן וגיהינום, חלום וטירוף, מודעות יתר ותת מודע.


במקביל לתצוגה המרתקת של יצירות מקור, תאפשר התערוכה התנסות אינטראקטיבית של מציאות מדומה, המספקת למציאות רובד נוסף - עם הקרנות אינטראקטיביות, קטעי סרטים ואנימציות. מימד זה של חוויה וידע הופך את התערוכה לחוויה ייחודית וחד פעמית, ומעל לכל, הזדמנות נדירה להציץ אל מעבר למציאות, אל חייו ויצירתו של גאון.

 

***

שעות פעילות התערוכה:

ימים א'-ה', שבת 21:00-10:00, יום ו'- 13:00-10:00.
מחירון:

מחיר מלא- 79 ₪, 1+1 לאומי קארד ואמריקן אקספרס.

מחיר מכירה מוקדמת לזמן מוגבל - 59 ₪.

רכישת כרטיסים: קופת תל אביב: 2207*

 www.2207.co.il

 

 

(צילום: יח"צ, באדיבות הפקת התערוכה, אנריקו סבאטר)

 

 נוצר: 5/4/2016
עודכן: 4/5/2016 8:49:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים