ספרות - אהבות בצל האפר - רומן היסטורי חדש של הדסה מור אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > "אהבות בצל האפר" - רומן היסטורי חדש של הדסה מור
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"אהבות בצל האפר" - רומן היסטורי חדש של הדסה מור

מאת: שוש להב

הספר שואב אותנו אל הדרמה של ימי מלחמת העולם השנייה ומגולל את סיפורן של משפחות יהודיות בפולין והונגריה - ניצולים ונספים - דרך סיפורו של יוז'י.הסופרת הדסה מור מפרסת רומן שישי, "אהבה בצל האפר", הנרקם בינות ימי השחור של מלחמת העולם השנייה. בלשון עשירה ובדימויים ספרותיים מרגשים, אורגת מור את האירועים, משלבת בהם תובנות פסיכולוגיות והופכת את הקריאה ברומן לחוויה המעשירה בידע נרחב על תולדות עם ישראל.

העלילה שואבת אותנו אל הדרמה של ימי מלחמת העולם השנייה. למרות שהסופרת הינה דור שלישי בארץ, שאבה את ההשראה מהיכרות עם ניצולים רבים וביקורים נרחבים באירופה, ועתה היא מגוללת את סיפוריהם המרגשים של יהודי הונגריה ופולין, על רקע החיים בגטו, מהלכי הטיהור, צעדות המוות והמפגשים האקראיים שהולידו אהבות ומהלכי הישרדות נועזים.

את כתיבת הרומן ליוותה מור בסיורים נרחבים בערים שונות בפולין, בברלין ואוקראינה, כולל ביקורים במחנות ההשמדה, אתרים היסטוריים ועיירות המתוארות בספר. בנוסף, משלבת מור בעלילת הרומן את סיפוריהם של ניצולים רבים, הנותנים עדות מצמררת אודות חיסולה של העיירה זמושץ', הבריחה ממחנה סוביבור, גירוש יהודי פולין, הסלקציות במיידנק ושואת יהודי הונגריה, לצד שילוב אירועים היסטוריים מפורסמים, דוגמת מבצע ברברוסה, ניסיון ההתנקשות (שנכשל) והתאבדותו של היטלר, מבצעי ההעפלה לארץ ישראל ועוד.

במרכז "אהבות בצל האפר" עומד יוז'י, דמות המבוססת על סיפורו של ניצול ממזרח פולין, נער צעיר שנולד לאם יהודיה עם פתיחתו של מבצע "ברברוסה" בבליז'יץ. דרך עיניו של יוז'י אנו עוקבים אחר תהליך הרדיפה וההשמדה של יהודי פולין, כשבמקביל מתוארות תלאותיה של משפחת גיטל העשירה מוורשה, העוברת לגטו וגיבוריה מנסים לשרוד למרות המציאות הקשה. ברומן מגוללת מור את מהלכי ההישרדות, ההתאהבויות הבלתי אפשרויות והחברויות המרתקות שנרקמות על רקע תהליך ההשמדה. מור מאירה מחדש את החיים בגטו, המפגש עם הגסטפו, המעבר למחנות ריכוז וכפייה, לצד צעדות המוות ותהליך ההשמדה בתאי הגזים - עד לכיבוש המחנות בידי הצבא הרוסי ובקפיצת הדרך – ההתיישבות בארץ ישראל.

הדסה מור, סופרת, עורכת דין ועיתונאית ישראלית, נודעה לראשונה בעקבות פרסום ספר ביכוריה "דרכים לוהטים" (1963), שהתבסס על הרומן שניהלה עם משה דיין. מור הינה דור שלישי-רביעי בארץ, נשואה בפעם השלישית, אם לשניים וסבתא לשבעה. בעלת תואר בחינוך מיוחד ועריכת דין, שימשה כעיתונאית במספר כתבי עת ופרסמה שישה רומנים המבוססים על ההיסטוריה של ישראל לצד היכרותה האישית עם אנשי ממשל ופוליטיקה מפורסמים. בין ספריה: "גלריה של חקי", "מבוי סתום", "הפנתרה", "מעמדים מאוד אישיים: מבט משפטי-פסיכולוגי-חברתי על ענייני המעמד אישי" (עיון) ו"יערת הדבש - מכתב פרידה".

"אהבות בצל האפר", רומן חדש מאת הדסה מור בהוצאת כוכב.נוצר: 7/24/2011 3:57:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים