ספרות - מלחמת העולם השנייה עדיין מרתקת את הסופרים והקוראים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ספרות > מלחמת העולם השנייה עדיין מרתקת את הסופרים והקוראים
  כתבות אחרונות
חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק חגי וחגית חוגגים את פסח, מאת שירי צוק

"העוז והחסד" - סיפור הצלה מופלא בפולין בתקופת השואה

"זמן הלב"- ספרו החדש של צביקה ניר

"אני רוצה לבשל לחברים שלי"

סיפור עם שני שמות סיפור עם שני שמות

"פינגוינלנד", ספר ילדים קסום, מאת שאול אלבז

"גרגוילים 1 - הנוסע בזמן"

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

מלחמת העולם השנייה עדיין מרתקת את הסופרים והקוראים

מאת: שוש להב
מלחמת העולם השנייה עדיין מרתקת את הסופרים והקוראים

שני ספרים חדשים פרי עטו של עופר ריחני, שיצאו בהוצאת קינג: "קרבות המפנה במלחמת העולם השנייה - מידוויי, אל-עלמיין וסטלינגרד", ו"מלחמת העולם השנייה-הכרוניקה".לילידי המאה ה-20 זו ודאי המלחמה המרתקת מכולן וגם הטראומטית שבהן. מלחמת העולם השנייה ממשיכה לשמש אבן שואבת לחוקרים ולהצית את הדמיון של סופרים וקוראים.

והנה, שני ספרים חדשים העוסקים במלחמה זו, פרי עטו של עופר ריחני, שיצאו בהוצאה לאור "קינג": האחד, "קרבות המפנה במלחמת העולם השנייה - מידוויי, אל-עלמיין וסטלינגרד", והספר השני, מהדורה חדשה של "מלחמת העולם השנייה-הכרוניקה".

על הספר הראשון אמר אפי מלצר - סא"ל (מיל'), היסטוריון צבאי ועורך: "במלחמת העולם השנייה היו שלוש מערכות צבאיות שהביאו למפנה במהלכה. כוחו של ספר זה וחשיבותו, בהארת שלוש המערכות הצבאיות הללו". הספר השני זכה להצלחה רבה, הומלץ ע"י משרד החינוך ומופיע בוויקיפדיה, ברשימה "לקריאה נוספת" בערך "מלחמת העולם השנייה". עליו המליץ אל"מ ד"ר מאיר פעיל: "זהו ספר חשוב מאד, מעניין וייחודי. זו ממש אנציקלופדיה קומפקטית על מלחמת העולם השנייה".

* קרבות המפנה במלחמת העולם השנייה - מידווי ■ אל-עלמיין ■ סטלינגרד
עופר ריחני מביא בספר זה את מהלכי שלושת קרבות המפנה במלחמת העולם השנייה. עד אז השיגו גרמניה, איטליה ויפן הישגים צבאיים רבים, תוך שהן מקימות אימפריה עולמית של ציר הרשע, המאיימת לכבוש את כל העולם.
שלושת קרבות המפנה שהתחוללו בשנים 1943-1942 - קרב מידווי באוקיינוס השקט, קרב אל-עלמיין במדבר המערבי וקרב סטלינגרד, היו קרבות מפתח שהפכו את קערת המלחמה על פיה (הצילומים של מפקדי הקרבות מופיעים בחזית עטיפת הספר). בסיום קרבות אלה עברה היוזמה לבעלות הברית עד לניצחון הסופי.

עד כה פורסמו ספרים על כל קרב בנפרד. ספר זה מאגד לראשונה את שלושת הקרבות תחת קורת גג אחת, תוך הדגשת המשותף ביניהם. עופר ריחני כתב את הספר במשך כ-4 שנים, תוך הסתמכות על עשרות ספרים בנושא. זהו ספרו השני.

* מלחמת העולם השנייה - הכרוניקה
ספר זה הוא מעין מדריך שימושי לכל המתעניין בפרק ההיסטורי המשמעותי והדרמטי ביותר במאה העשרים. לראשונה רואה אור ספר המתאר את מהלכי המלחמה בחזיתות השונות בו-זמנית ובאופן כרונולוגי. בנוסף, הוא מכיל נאומים וקטעי מכתבים מרתקים של מנהיגי המלחמה, עדויות של לוחמים ששרדו וקטעי מכתבים מצמררים שנמצאו באזורי הקרבות, פרק על האישים הבולטים במלחמה ופרק על מבנה הצבאות. כל אלה שופכים אור נוסף על ההתרחשויות בשנים אפלות אלה.

בקריאה קולחת יכול הקורא לסקור את אירועי המלחמה באופן רציף לאורך כל שש שנותיה ולקבל תמונה כוללת של המלחמה. הספר כתוב וערוך באופן ידידותי, שמקל את ההתמצאות בנושא הסבוך והרחב הזה. הקורא יכול למצוא את האירועים המעניינים אותו על-פי התאריכים או על-פי האזורים שבהם אירעו.
מלחמת העולם השנייה - הכרוניקה, נכתב על-ידי קורא סקרן, חובב היסטוריה נלהב, אשר ביקש למצוא בספר אחד את תיאור מהלכי המלחמה, הוועידות, החוזים ועוד, על פי סדרם הכרונולוגי. משלא מצא ספר כזה, כתב אותו עופר ריחני בעצמו, לאחר תחקיר מעמיק שנמשך שש שנים, תוך הסתמכות על עשרות ספרים המתמקדים כל אחד בחזית אחת, בקרב אחד או בהיבט אחד של המלחמה.

עופר ריחני, יליד 1959, תושב מזכרת בתיה, נשוי לאירית ואב לשלושה, החל לחפש מידע מסודר ובהיר על המלחמה, בעקבות רצח סבתו, ברטה (ברכה) בראון, ע"י הנאצים על אדמת הונגריה הכבושה, בהותירה את אמו, רחל, יתומה בגיל ארבע. בגיל רך זה הצליחה לברוח בעזרת משפחתה, כשהם חוצים את האלפים וגונבים גבולות באירופה הכבושה בדרכם לישראל.
זהו ספרו הראשון. לאחר צאתו, החל ריחני להרצות לפני תלמידי תיכון לקראת יציאתם לפולין.מלחמת העולם השנייה עדיין מרתקת את הסופרים והקוראים
נוצר: 12/5/2011 8:35:00 AM
עודכן: 12/5/2011 8:39:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים