דבר העורכת - נשות השנה של פורטל הנשים iWomen - החמישייה הפותחת אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > דבר העורכת > נשות השנה של פורטל הנשים iWomen - "החמישייה הפותחת"
  כתבות אחרונות
חוק האומנה אושר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

חנוכה שמח

ימים של זהירות

פרוס עלינו סוכת שלומך

גמר חתימה טובה

שנת תשע"ה באה עלינו לטובה

ט"ו באב שמח לכל נשות ישראל והעולם

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

נשות השנה של פורטל הנשים iWomen - "החמישייה הפותחת"

מאת: איריס לקנר ושוש להב
נשות השנה של פורטל הנשים iWomen  -

שנת 2010 הייתה שנה סוערת: מחמסין מהגיהנום, דרך שריפה מהתופת ועד לסערה הרסנית. מכמעט התקדמות בתהליך השלום ועד סיומת באקורד צורם של נשיא אנס ושערוריות מין מבישות. מהחרמות תרבות באריאל וכלה בזכוכיות של צ'יהולי.אך היו גם דברים טובים, כמו נשים נפלאות, ברוכות כישרון ועשייה!

כיון שאנו או טו טו נפרדים משנת 2010, החלטנו לבחור את הנשים שעשו לנו את השנה.

הנה היא "החמישייה הפותחת" של iWomen:

בתקשורת - כרמלה מנשה

נחשבת לאחת מהעיתונאיות הבולטות בישראל ומשמשת ככתבת לענייני צבא בקול ישראל. זכתה לכינוי "האמא של החיילים" בעקבות חשיפות רבות על מחדלים ושערוריות במערכת הביטחון וטיפול בבעיות החיילים באמצעות שידוריה בתחנה. באוגוסט 2010 הוכרזה כרמלה מנשה כזוכת פרס א.מ.ת היוקרתי לשנת 2010 בתחום מדעי החברה.

בפוליטיקה - שלי יחימוביץ'

חברת כנסת פעילה, סופרת ופוליטיקאית. כפרלמנטרית יזמה חקיקה בנושאי זכויות עובדים ונורמות שלטוניות, ובכלל זה גם את הארכת חופשת הלידה לתקופה של 16 שבועות‏‏. בכנסת ה- 18 היא משמשת כיו"ר ועדת האתיקה וחברת ועדת הכספים, וועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ומיצבה עצמה כמי ש"לא עובדת בשביל אף טייקון".

בניהול ועסקים - גליה מאור

המנהלת הכללית של בנק לאומי מזה 15 שנים, ששימשה בעברה כמפקחת על הבנקים, נחשבת לאישה המשפיעה ביותר בשוק ההון הישראלי. גם השנה היא הובילה את בל"ל למקום ראשון ברווחיות ובאיתנות במערכת הבנקאית - מתחילת 2010 רווח של 1.86 מיליארד ₪. בהנהגתה תורם הבנק לנושאי חינוך והשכלה, עידוד יזמות בקרב בני נוער בפריפריה, בריאות, תרבות ורווחה.

בספורט שחר פאר

הטניסאית המצליחה ביותר בתולדות הטניס הישראלי.  פאר מדורגת - נכון לדצמבר 2010 - במקום ה- 13 בעולם, המהווה דירוג שיא של כל הזמנים בקרב הטניסאיות הישראליות בפרט והטניסאים הישראלים בכלל. פאר היא הטניסאית הישראלית הראשונה והיחידה שהעפילה לשלב רבע הגמר ליחידות בטורניר "גראנד סלם" וגם היחידה שהעפילה לגמר הזוגות באותו הטורניר. כשחקנית בוגרת זכתה פאר באליפות ישראל לנשים בשנים: 2001, 2003, ומאז 2006 ועד היום ברציפות היא מדורגת ראשונה באליפות ישראל בקרב הטניסאיות. פאר משחקת בנבחרת ישראל החל משנת 2002 ושותפה בכירה להישג השיא של הנבחרת בשנת 2007, העפלת נבחרת ישראל לבית העליון של גביע הפדרציה - בו משחקות שמונה נבחרות הנשים בעלות ההישגים הטובים ביותר בעולם.

באקטואליה - תת ניצב אהובה תומר ז"ל

לצערנו, עלתה לכותרות בשל הטרגדיה הנוראית, כשנספתה בשריפה בכרמל בעת מילוי תפקידה. במשטרה שימשה בתפקידי פיקוד ומבצעים והייתה האישה הראשונה שעמדה בראש תחנת משטרה (חיפה). נערצת ואהובה הן על פקודיה והן על מפקדיה. למרות שתרמה רבות למעמד האישה במשטרה, מעולם לא ניצלה את עובדת היותה אישה כדי לזכות בקידום. יהי זכרה ברוך!

 

שתהא שנת 2011 מבורכת בנשים לדוגמא, בריאות, הגשמה, עשייה והמון אהבה ...

מאיתנו,

איריס לקנר ושוש להב - עורכות ראשיות

 

 *** הפורטרטים הדיגיטליים הם של Samarel

הצטרפנה לעמוד הפורטרטים של סמרל בפייסבוק : "Simply Woman

 נשות השנה של פורטל הנשים iWomen  -
נשות השנה של פורטל הנשים iWomen  -
נשות השנה של פורטל הנשים iWomen  -
נשות השנה של פורטל הנשים iWomen  -
נוצר: 12/31/2010 11:31:00 AM
עודכן: 12/31/2010 12:11:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים