דבר העורכת - החמישייה הפותחת שלי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 28/05/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > דבר העורכת > "החמישייה" הפותחת שלי
  כתבות אחרונות
חוק האומנה אושר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת

חנוכה שמח

ימים של זהירות

פרוס עלינו סוכת שלומך

גמר חתימה טובה

שנת תשע"ה באה עלינו לטובה

ט"ו באב שמח לכל נשות ישראל והעולם

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"החמישייה" הפותחת שלי

מאת: שוש להב

שנה אזרחית חדשה בפתח - זה הזמן לבחירת הנשים הבולטות של השנה החולפת, וזו בהחלט הייתה שנה של נשים חזקות שהטביעו חותם:1. דפני ליף - שהובילה בעוצמה רבה את המחאה החברתית שסחפה מדינה שלמה. כנראה שאליה התכוון המשורר נתן זך כשכתב: "איך זה שכוכב אחד לבד מעז? איך הוא מעז, למען השם...". מבחינתי, אין ספק שדפני ליף היא הכוכב הזוהר של שנת 2011.

2. לי קורזיץ - הגולשת הישראלית שזכתה זו הפעם השנייה במדליית זהב באליפות העולם שהתקיימה בפרת' אוסטרליה. זה לא רק הכושר הגופני, זו בהחלט הרוח והעוצמה הפנימית.

3. חמש טייסות חדשות - בוגרות קורס הטייס האחרון של חיל האוויר (לשנה זו), התשובה המוחצת לערעור בנוגע למקומן של נשים במדינה דמוקרטית. נשים עצמאיות, עוצמתיות, שוות חובות ושוות זכויות, דוגמא ומופת לכל (ציטוט מהנאמר בטקס הענקת הכנפיים).

4. הנשים שנאבקות נגד 'הדרה' - מסרבות לשבת בספסל האחורי, ממשיכות להשמיע קולן (כולל שירה), אינן מכסות עצמן 'בצניעות' ומבהירות היטב לפונדמנטליסטים למיניהם, שטהרן זה לא כאן!

5. ליהיא גרינר - נציגת הסלב/ הטראש/ הבידור/ או גם וגם וגם... לא באמת משנה מה דעתנו עליה ועל התופעה, ליהיא ומה שהיא מייצגת צוחקים כל הדרך לקופה, ואנחנו (החברה הישראלית) מאפשרים זאת במו ידינו (שעל השלט).

ומה בעולם הגדול?
בחרתי בשתי נשים שהובילו את הכותרות: את קנצלרית גרמניה אנג'לה מרקל - בגלל הראש, ואת פיפה מידלטון הבריטית - בגלל הישבן... (שני איברים חשובים, המכבדים כל אישה).

והרבה הערכה למי?
לגולשות של פורטל הנשים iWomen - השותפות שלנו לפעילות האתר. תגיבו, תשלחו חומרים, תעלו רעיונות, תישארו איתנו. תודה לכל אחת ואחת מכן.

שתהיה שנה אזרחית טובה ומיטיבה,
שוש להבנוצר: 1/1/2012 10:54:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים