קולנוע - חולקו פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > קולנוע > חולקו פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה
  כתבות אחרונות
הסרט התקופתי, הסרט התקופתי, "המועדפת" - דרמה עוצמתית על נשים חזקות

הסרט 'אהבה בימים קרים', יצירה מרהיבה ומרגשת הסרט 'אהבה בימים קרים', יצירה מרהיבה ומרגשת

ליידי גאגא ב"כוכב נולד" - דרמה מוזיקלית סוחפת, שביים ומככב בראדלי קופר

הסרט הסרט "עץ תאנה" של עלמוורק דוידיאן, זכה בפסטיבל טורונטו בפרס יוקרתי

פסטיבל קולנוע וטלוויזיה ישראלי בשבוע הבמאיות והיוצרות פסטיבל קולנוע וטלוויזיה ישראלי בשבוע הבמאיות והיוצרות

מיוזיקל הקומדיה הגדול של הקיץ - מאמא מיה מיוזיקל הקומדיה הגדול של הקיץ - מאמא מיה

הסרט 'משום מקום' - דרמה מרתקת ואקטואלית הסרט 'משום מקום' - דרמה מרתקת ואקטואלית

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

חולקו פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה

מאת: איריס לקנר
חולקו פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה

הסרט, "היורד למעלה", זכה בפרס קרן תרבות חיפה לסרט הטוב ביותר בתחרות הקולנוע הישראלי העלילתי בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה.תחרות הקולנוע הישראלי העלילתי
חבר השופטים: יו"ר - מוחסן מחמלבאף (איראן- במאי, סופר, פעיל לזכויות האדם),קרל אוך (צ'כיה- מנהל אמנותי, פסטיבל הסרטים קרלובי וארי), איבון מיקלוש (ישראל- צלמת ובמאית), לורנס קארדיש ( ארה"ב- לשעבר אוצר מחלקת הקולנוע ב (MoMA, ג'ולי שלז (ישראל- במאית ומפיקה).

הסרט "היורד למעלה", זכה בפרס קרן תרבות חיפה לסרט עלילתי בסך 100,000 ₪. בימוי: אלעד קידן, מפיקים: איתן מנצורי, אלי מאירוביץ, יהונתן דובק, דני גולדברג.
קומדיה קיומית המתרחשת בחיפה. בחור צעיר יורד את הכרמל ברגל כדי לעלות על אונייה ולברוח מכל מה שהוא אוהב ומתעב. במקביל, גבר קשה-יום מהעיר התחתית יוצא למסע סיזיפי במעלה ההר, בעקבות עגיל שאבד לאשתו. אחד עולה, השני יורד. ולמרות שהם עשויים להתנגש, תמיד קיימת האפשרות שהם יעברו האחד דרך השני. מנימוקי השופטים: "הפרס מוענק על יצירה המציגה בדרך מקורית וקוהרנטית את החיים והאבסורד שבהם."

הסרט "למה עזבתני" זכה בפרס לסרט ביכורים עלילתי ע"ש ענת פרחי ז"ל, בסך 50,000 ₪. בימוי: הדר מורג. מפיקים: יעל אבקסיס, הלל רוזמן, אלי מאירוביץ.
נער דחוי משולי החברה, מגלה גבר זר ומנוכר, פרש בודד החולש על סמטאותיה של עיר מטונפת. בדבקות עיקשת מכניס עצמו הנער תחת כנפיו. בתוך הגיהינום האורבאני, מה שמתחיל כחניכה מהוססת למקצוע, מתפתח למאבק אובססיבי על שליטה עצמית וריסון היצר. מנימוקי השופטים: "הפרס מוענק על טביעת אצבע מיוחדת ומשכנעת".

פרס לתסריט, בשיתוף איגוד התסריטאים בסך 8,000 ₪ הוענק לתסריטאית מיכל ויניק על התסריט לסרט "ברש".
בימוי: מיכל ויניק. מפיקים: איילת קייט, אמיר הראל. נעמה בת 17, והתחביבים שלה הם אלכוהול, סמים וחברות משועממות. בדיוק כשאחותה הבכורה בורחת מהבית וכל המשפחה מתחילה לחפש אחריה, נעמה פוגשת נערה חדשה מהתיכון ומתאהבת בה עד מעל לראש. מנימוקי השופטים: "מבט רענן, אותנטי מריר אך מחויך על הקיום הישראלי"

פרס ע"ש דני לרנר לשחקנית בסרט עלילתי בסך 10,000 ₪ הוענק לשחקנית סיון נועם שמעון על משחקה בסרט "ברש".
בימוי: מיכל ויניק. מפיקים: איילת קייט, אמיר הראל. מנימוקי השופטים: "הופעה משכנעת ועדינה כאישה צעירה הנמצאת בצומת משמעותית בחייה."

פרס ע"ש דני לרנר לשחקן בסרט עלילתי בסך 10,000 ₪ הוענק לשחקן דביר בנדק על משחקו בסרט "ברש".
בימוי: מיכל ויניק. מפיקים: איילת קייט, אמיר הראל. מנימוקי השופטים: "הפרס מוענק על הופעה אנרגטית ובלתי נשכחת."

תחרות הקולנוע הישראלי התיעודי
חבר השופטים: פיני שץ (מנהל התכניות של סינמטק תל אביב), קתרין אוטו-ברנשטיין (גרמניה ארה"ב - במאית, מפיקה ותסריטאית), דורון ג'רסי( ישראל- במאי ותסריטאי) .

הסרט 'רבין - במילותיו שלו' זכה בפרס לסרט תיעודי ישראלי ע"ש רוזליה כץ, בסך 30,000 ₪. בימוי: ארז לאופר. הפקה: אורלי טופל, ויוי הלפרן.
סיפור חייו של האדם והמנהיג האיקוני בקולו שלו. רבין מספר על חייו, מילדותו ונערותו כלוחם צעיר בפלמ"ח, מפקד בצה"ל, רמטכ"ל, שגריר, ראש ממשלה, אופוזיציונר ושר ביטחון, על ימי החתימה על הסכמי אוסלו ועד ימי כהונתו האחרונים כראש הממשלה. מנימוקי השופטים: "הסרט מביא מבט כואב וכובש על מדינת ישראל דרך דמותו של מנהיג שחלם, פעל והקריב למען השגת פתרון של שלום ועל הטרגדיה שקטפה את חייו ואת התקווה. הסרט הינו הישג קולנועי מרגש שעושה שימוש נבון ומדויק בקטעי ארכיון".

ציון לשבח הוענק לסרט 'תרצה אתר – צפור בחדר'. בימוי והפקה: ארי דוידוביץ'.
הסרט מביא, לראשונה למסך, את סיפורה של המשוררת והפזמונאית הישראלית תרצה אתר, אחת הדמויות האהובות, המסקרנות והבלתי מפוענחות של התרבות העברית החדשה. מנימוקי השופטים: "מבט לירי המציג אישיותה החידתית ואת נפשה הקרועה והעדינה של המשוררת תרצה אתר ואת יחסיה המורכבים עם אביה נתן אלתרמן, בדרך יצירתית החוגגת את אפשרויות המבע הקולנועי."

חבר השופטים ראה לנכון לציין את סרטה של דנאי אילון 'פה ולא שם'
על הצגת מציאות מורכבת וכואבת דרך עיניהם התמימות וקולם של ילדים.

תחרות סרטים קצרים וסרטי אנימציה
חבר השופטים: לירון בן שלוש (ישראל- שחקנית ותסריטאית), אנריקו ואנוצ'י (איטליה- יועץ בתחום סרטים קצרים לפסטיבל ונציה), משה יהב (ישראל- ראש מסלול האנימציה מכללת "תילתן", חיפה).

מענק קרן גשר לסרט קצר עצמאי עלילתי בסך 13,000 ₪ הוענק לסרט 'כלבי ציד'. בימוי: עומר טובי, הפקה: סימה סרטים ת"א.
מזה 16 שנה שומרת איריס קדוש על מוצגים במוזיאון במסירות ובדממה. יום אחד היא מתבשרת שמנהלת התפעול עזבה והיא נבחרה למלא את מקומה. ואז היא מעורבת בתאונה. מנימוקי השופטים: "הסרט מציג דיוקן מרגש נוגע ללב ומצחיק של נשים שקופות. קולנוע מוקפד וסוחף שמבוים בכישרון רב."

מענק קרן גשר לסרט קצר עצמאי תיעודי בסך 8,000 ש"ח הוענק לסרט 'חפיפה'. בימוי והפקה: איריס זכי.
במספרת נשים קטנה בואדי ניסנאס, התקינה איריס זכי סט צילום מעל כיור החפיפה, בו היא משוחחת עם הנשים בזמן שהיא שוטפת את שיערן. מנימוקי השופטים: "פורטרט מורכב ומרענן של דו קיום. סרט אנושי, מעורר ועוצמתי שמצליח גם לנטוע תקווה."

מענק קרן גשר לסרט קצר בתי ספר לקולנוע בסך 7.000 ₪ הוענק לסרט 'עקרון החסד'. בימוי: מאיה קסל - בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה סם שפיגל, ירושלים.
ריטה, אחות במקצועה, מגיעה יום יום לביקורי בית מטעם הביטוח הלאומי. היום מתלווה אליה מתלמדת צעירה והיא מעבירה לה את נהלי הבדיקה. הביקור האחרון יאתגר את ריטה. מנימוקי השופטים: "סרט צנוע, עדין ומלא דקויות , שמעלה שאלות חשובות על גבולות , נתינה ובדידות. משחק מופלא ומאופק שטומן בחובו עולם שלם."

מענק קרן גשר לסרט אנימציה קצר בסך 7,000 ₪ מוענק לסרט 'אגם'. יוצרות: אלה גריסרו, דנה לוי.
אדם הולך לאיבוד ביער מסתורי, מוצא אגם ענק ויפהפה ומתחיל לשחות בו. הוא פוגש זר ומתחבר אליו אבל מגלה שהזר אינו מה שהוא נראה. מנימוקי השופטים: "מסע יפיפה וצבעוני של חיפוש עצמי וקבלה של האחר."

תחרות כרמל לקולנוע בינלאומי
חבר השופטים: יו"ר - ערן ריקליס (ישראל - במאי, תסריטאי ומפיק), גילה אלמגור-אגמון (ישראל - שחקנית), סרז' ברומברג (צרפת- 'סרטי לובסטר'' היסטוריון קולנוע ובמאי), אלון גרבוז (ישראל - מנכ"ל סינמטק תל אביב). אמנון זלאיט(ישראל - צלם קולנוע).

פרס כרמל על סך 40,000 ₪ בחסות ראש העיר חיפה מר יונה יהב, הוענק לסרט 'שם בדוי: מריה' (קולומביה/ארגנטינה/צרפת).
מנימוקי השופטים: "אנו מצטרפים למריה (שם בדוי) למסע קשוח אך גם קסום, פיוטי אך ריאלי, חסר תקווה אך גם מעורר השראה, מסע שבסופו אולי יש אור וכוח שיקחו אותה ואת הילד שצומח בבטנה אל עתיד חדש, אחר, מבטיח יותר. האנושיות, האמינות והקולנוע העדכני והסוחף של רוחלס הם שהביאו את חבר השופטים להעניק לסרט את פרס כרמל לסרט הטוב ביותר בתחרות הבינלאומית."

ציון לשבח הוענק לסרט 'אן'(יפן). בימוי: נעמי קוואסה. הפקה: מסה סוואדה, קויצ'ירו פוקושימה, יושיטו אויאמה.
מנימוקי השופטים: "הסרט מספר בסבלנות וסובלנות, פיוטיות ותשומת לב לפרטים את סיפורה של אישה יפנית מבוגרת שמחפשת להעניק ולקבל אהבה וחסד בימיה האחרונים. סרט קטן-גדול, מלא חמלה ואהבה לדמויותיו."

תחרות בין ישראליות ליהדות
חבר השופטים: ד"ר איבון קוזלובסקי גולן (ישראל - מנהלת התכנית לתואר שני בתרבות הקולנוע,אוניברסיטת חיפה), הלן שומן (צרפת/ישראל- עיתונאית וסופרת), ליסה ריבו (ארה"ב- מנהלת- המרכז הלאומי לקולנוע יהודי, בוסטון). סופי ארטוס (ישראל- במאית ותסריטאית).

הפרס ע"ש טוביאס ספנסר לסרט הטוב ביותר בתחרות "בין ישראליות ליהדות" על סך 20,000 ₪ הוענק לסרט 'הדיבוק' (ישראל/פולין) בימוי: מרסין ורונה.
מנימוקי השופטים: "הסרט מצליח להעביר את העדרה של הקהילה היהודית מחיי החברה והתרבות בפולין. השימוש בסיפור היהודי הידוע "הדיבוק" והחלתו על חתונה פולנית קתולית מקורי ומעורר מחשבה. צוות השופטים והנהלת הפסטיבל, משתתפים בצער המשפחה ומצרים על אובדן כישרון עולה בזירת התרבות בפולין."

תחרות פדאורה
בפרס תא המבקרים האירופאי "פדאורה" לסרט הזר הטוב ביותר, בתחרות כרמל, זכה הסרט "הברית הלגמרי חדשה".
בימוי: ז'קו ואן דורמל.
קומדיה סוריאליסטית המבוימת בהומור מתוחכם ושובר מוסכמות החותר תחת דוגמות דתיות ומעניק פרשנות מרעננת למיתוס הנוצרי. מנימוקי השופטים: "הסרט מבוים בשפה קולנועית עשירה בדימויים חזותיים וקוליים ומציע טיפול משועשע שאינו שיגרתי במבט על ההוויה הקיומית."

בפרס "פדאורה" להישג אמנותי בסרט ישראלי עלילתי זכה הסרט "למה עזבתני". תסריט ובימוי :הדר מורג.
סרט ביכורים של במאית צעירה המציע מורכבות מרתקת ומהפנטת של מבט אנושי. סרט מרובה רבדים, הטבול בעולם ריאליסטי נוקב ובו בזמן גם נושא נטל רב משקל של מיסטיקה, תיאולוגיה ופילוסופיה. מנימוקי השופטים: "זוהי יצירה קולנועית בוגרת ונועזת, המציעה אלטרנטיבה חיונית לסרטים הנטועים היום בשדרה המרכזית של שדה הקולנוע שלנו."

59sec - תחרות סרטי המובייל של חיפה
בתחרות שיזמה חברת WDcreative בחסות אורנג' זכה הסרט יום הולדת שמח", בפרס הסרט הטוב ביותר על סך 10,000 ש"ח. בפרס חביב הקהל - פרס IPAD של אורנג'- זכה הסרט "ראסאדי".

זוכי פרסי תא מבקרי הקולנוע באגודת העיתונאים ת"א
הסרט הזר הטוב ביותר לשנת תשע"ה 2014-2015 - שנת חורף, בימוי: נורי בילגה ג'יילן (סרטי אורלנדו)
הסרט הישראלי הטוב ביותר לשנת תשע"ה 2014-2015 - את לי לילה, בימוי: אסף קורמן
השחקן הישראלי הטוב ביותר לשנת תשע"ה 2014-2015 - זאב רווח, על משחקו בסרט "מיתה טובה"
השחקנית הישראלית הטובה ביותר לשנת תשע"ה 2014-2015 - דאנה איבגי, על משחקה בסרט "את לי לילה"

 

(* תמונות: יח"צ פסטיבל)חולקו פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה
חולקו פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה
חולקו פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה
חולקו פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה
חולקו פרסי פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-31 חיפה
נוצר: 4/10/2015 6:07:00 PM
עודכן: 4/10/2015 6:22:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים