קולנוע - הסרט 'בחזרה לבורגונדי' - שנת בציר משובחת אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > קולנוע > הסרט 'בחזרה לבורגונדי' - שנת בציר משובחת
  כתבות אחרונות
הסרט התקופתי, הסרט התקופתי, "המועדפת" - דרמה עוצמתית על נשים חזקות

הסרט 'אהבה בימים קרים', יצירה מרהיבה ומרגשת הסרט 'אהבה בימים קרים', יצירה מרהיבה ומרגשת

ליידי גאגא ב"כוכב נולד" - דרמה מוזיקלית סוחפת, שביים ומככב בראדלי קופר

הסרט הסרט "עץ תאנה" של עלמוורק דוידיאן, זכה בפסטיבל טורונטו בפרס יוקרתי

פסטיבל קולנוע וטלוויזיה ישראלי בשבוע הבמאיות והיוצרות פסטיבל קולנוע וטלוויזיה ישראלי בשבוע הבמאיות והיוצרות

מיוזיקל הקומדיה הגדול של הקיץ - מאמא מיה מיוזיקל הקומדיה הגדול של הקיץ - מאמא מיה

הסרט 'משום מקום' - דרמה מרתקת ואקטואלית הסרט 'משום מקום' - דרמה מרתקת ואקטואלית

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הסרט 'בחזרה לבורגונדי' - שנת בציר משובחת

מאת: שוש להב

על יחסים בין שלושה אחים המייצרים יין ועל הקשר בין אדם-טבע, בסרט "בחזרה לבורגונדי" שביים סדריק קלפיש    

'בחזרה לבורגונדי' משול ליין של שנת בציר משובחת. והוא אכן עוסק ביין, בקשר בין שלושה אחים במשפחה (פיו מארמי, אנה ז'יררדו, פרנסואה סיביל) וביחסים בין אדם לאדמה. דילמות אנושיות מוכרות, העולות בעסקים משפחתיים, בהם דור ההמשך צריך להחליט מה הלאה..

זמן קצר לפני מות אביו, חוזר ז'אן לאחוזה המשפחתית שממנה נעדר שנים רבות, למפגש עם אחותו ואחיו. את כוס היין הראשונה שלהם הם לגמו בגיל שלוש. לימדו אותם להריח לפני הטעימה, לגלגל על הלשון, לזהות את המתיקות הנכונה של הענב, מתי לבצור בצל ומתי בשמש - אבל לא לימדו אותם לאהוב ולכבד זה את זה. 

עתה, יהיה עליהם להניח בצד את מטעני העבר הרבים ביניהם, ולהחליט במשותף על עתידו של העסק המשפחתי המפואר ועל הבית שאוצר בתוכו זיכרונות שונים עבורם, כאשר לכל אחד מהשלושה רצון שונה: האחד חולם להפוך את כל האחוזה למלון ספא, האחר מבקש לחזור לאוסטרליה אל בנו הקטן, והשלישית פשוט לא מוכנה לאפשר לשכן היריב להשתלט על אדמותיהם.

הבמאי סדריק קלאפיש, לוקח אותנו למסע בארץ היין הקסומה של בורגונדי: הנופים, הארומה, הקסם של המקום ושל האנשים, שחייהם נסובים סביב היין זה דורות רבים, והדילמה המשפחתית - האם לשמור על העבר או להביט קדימה, לעבר העתיד. נופי בורגונדי, העמקים, הגבעות, הכרמים - הם שיר הלל לאזור.

"בחזרה לבורגונדי - סרט מעורר חיבה למשפחתיות וליין של שנת בציר משובחת.

הבמאי סדריק קלפיש, על הסרט:                                                                           

בסרטו החדש "בחזרה לבורגונדי", עוזב סדריק קלפיש את הנופים האורבניים בהם התעסק בסרטיו הקודמים "פודינג אירופי", "בובות רוסיות" ו"פריז פינת ניו יורק", ואת השחקנים הקבועים שלו שבראשם רומן דוריס, ושם את הזרקור על הנופים הכפריים של בורגונדי. "מאז ומתמיד התעניינתי ביין ותהליך הפקתו. לפני כמה שנים התארחתי ביקב של ז'אן מארק רולו (שחקן צרפתי ויינן שמגלם בסרט את מרסל) וצילמתי סדרת תמונות ביקב שלו בזמן הקציר. הנופים עוצרי הנשימה, חילופי העונות והשפעת מזג האוויר על עולם היין שבו את ליבי והולידו בי את הרעיון ליצור סרט שמתרחש בתפאורה הזאת", אומר קלפיש.

"הקשר הראשוני שלי לעולם היין הוא דרך אבא שלי, שאוהב מאוד יין ותמיד נהג לקחת את אחיותיי ואותי לטעימות יין בבורגונדי. כאשר עברתי לניו יורק בזמן הלימודים, אני זוכר שעבדתי במסעדה וחבריי לא הבינו איך אני מבחין בדקויות בין סוגי היין. ברגע הזה הבנתי עד כמה העניין והידע שיש לי ביין הוא חלק מעולם תרבותי עשיר. כיוון שהאהבה ליין אצלי היא משהו שקיבלתי מאבי, מעין ירושה, היה חשוב לי לספר סיפור משפחתי ולדבר על הדברים שאנחנו מקבלים מההורים שלנו.

אם בסרטיי הקודמים, בחנתי את הקשר שבין האדם לעיר הגדולה, הפעם הרגשתי צורך לחזור אל הטבע ולהתייחס אליו כדמות מרכזית בסרט. אני מרגיש שדווקא כעת, כשהעולם הופך להיות יותר ויותר וירטואלי, יש איזושהי מגמה מבורכת של חזרה לדברים יותר בסיסיים. המגמה הזו באה לצד התעניינות גוברת באומנות הקולינריה והיין. הסרט עוקב אחרי שנה של ייצור יין בבורגנדי ובמקביל לשינויים המתרחשים בטבע, הוא מספר סיפור משפחתי המתפרס על פני יותר מעשר שנים".

 

(צילום: באדיבות בתי קולנוע לב)

 

 

 נוצר: 10/10/2017 9:17:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים