מוסיקה - אורחה במדבר: סינגל ראשון לצמד הזמרים שולי ומשה דיין אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/01/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מוסיקה > אורחה במדבר: סינגל ראשון לצמד הזמרים שולי ומשה דיין
  כתבות אחרונות
"פסנתר לתמיד" - התחרות הארצית החמישית לפסנתרנים צעירים

נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון

הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון

חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות

"הללויה", פסטיבל חזנות ומוזיקה יהודית בקיבוץ לביא

פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26 פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26

"לילות ירח בגולן" - עוצמה ורומנטיקה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

אורחה במדבר: סינגל ראשון לצמד הזמרים שולי ומשה דיין

מאת: טלי גולדי
אורחה במדבר: סינגל ראשון לצמד הזמרים שולי ומשה דיין
שי ודרור, שדרני הרדיו והטלויזיה, הציעו לשולי ומשה דיין להקליט שיר. האחרונים, הרימו את הכפפה. השבוע יוצא לרדיו הסינגל: "אורחה במדבר" (ימין ושמאל רק חול וחול...) בעיבוד מחודש ובגרסת דאנס עדכנית שהפיק רותם הכט.

אה, כן, יש גם הפתעה: קטעי הקריינות של מערכת ניווט ה-GPS שובצו בתוך השיר.


צמד הזמרים שולי ומשה דיין, הפך לאחרונה ליקירי התקשורת. השניים התראיינו לתוכניות רדיו וטלויזיה בזכות קטעי הקריינות שלהם במערכת ה- GPS (מערכת הניווט הלוויני שברכב... הם אלה שמכוונים בקולם "לפנות ימינה או שמאלה). הצמד המוסיקלי מופיע שנים בשירי הארץ באירועים פרטיים. עכשיו, לראשונה משתחרר לרדיו סינגל ראשון מתוך האלבום שבדרך.

להלן ראיון קצר עם הצמד.

אתם זוג בחיים שבע שנים יחד על הבמה, מדוע לא הקלטתם עד היום?
שולי: "מתוך בחירה, התמקדנו בהופעות בארועים פרטיים ושמחות, אבל אחרי שהקלטנו בקולותינו את קבצי הגיפי אס ,הציעו לנו כמה שדרנים להלחין את קטעי הקריינות. בחרנו לעבד מחדש שיר מוכר: "אורחה במדבר" שגם מסמל סוג של ניווט במדבר. הקלטנו לו גרסה עדכנית, תוך שיבוץ קטעי הג'י פי.אס המקוריים."

מהיכן השיר המקורי?
משה: "אורחה במדבר נכתב בשנת 1927 ע"י יעקב פיכמן. מלות השיר הגיעו לידיו של נער בן 17, יליד יפו, דוד זהבי, שתוך קריאת השיר בחר לו שמונה שורות, וניסהו מיד בחלילית שבידיו; ובעזרת אחותו המורה למוסיקה לאה זהבי כתב את תווי השיר. השיר זכה לכמה הקלטות וביצועים, את המוכר והידוע ביצעה הזמרת שושנה דמארי ז""ל."

איך מנהלים זוגיות, עסקים וקריירה 24 שעות בלי הפסקה יחד?
שולי: "בנינו לעצמנו מתכון זוגיות עם הרבה אמון הערכה וכבוד. מילת המפתח היא: חברות טובה. הרעיון הוא שבתוך שבכל היחד אנחנו מצליחים ליצור עולם חוויות קטן נפרד."

כיצד הגיע קולכם למערכת הניווט שברכב של כל אזרח?
משה: "באחת מההופעות שלנו ערכנו אירוע פרטי למפתח מערכת הניווט הלוויני לכבישי הארץ והעולם הדסטינטור. בסיום המופע קיבלנו כמתנה את מערכת הניווט ונתבקשנו לערוך את הקרינות של המערכת המשודרגת שלהם, וכך כיום, קולותינו הם הקולות הנשמעים במערכות הניווט הלוויני."

איך התנהלה העבודה באולפן? מי מחליט מכם ועל מה?
שולי: "גם כאן כמו בחיים את רוב ההחלטות על הפקת הדיסק קיבלנו יחד. "

מהו הרקע המוסיקלי שלכם?
משה: "נולדתי בעכו, אני שר ומשחק על הבמה מגיל 10. השתתף בפסטיבלים, חבורות זמר, בצמד בדרנים, למד משחק בתיאטרון עכו, והופעתי כבר מגיל צעיר בתוכניות טלוויזיה וברחבי הארץ עד השרות הצבאי. במהלך השרות הצבאי אף שידר בתחנת רדיו מקומית שקדמה לרדיו חיפה."
שולי : "נולדתי בת"א שם גרתי עד ההיכרות עם משה. אני שרה ומשחקת על הבמה מגיל 15, השתתפתי בלהקת נוער העירונית בניצוחו של יאיר קלינגר ולמדתי משחק בתיכון."

היכן הכרתם?
משה: "בשנת 1998 נפגשנו באופן אקראי בחופשה במלון. אף על פי המרחק הרב (עכו - תל אביב), הצלחנו לשמור על קשר חם ומיוחד. שנתיים אחר כך נישאנו וחצי שנה מאוחר יותר נולד בנינו, אופק (6). אנחנו זוג שמופיע ביחד כמעט כל ערב ומנהל משרד הפקות ואירועים בבוקר."
שולי: "התברכנו במערכת זוגית נפלאה, שיכולה לתת דוגמא לעוד המון זוגות, שפוחדים מהרגע בו הם יצטרכו להיות ביחד יותר מכמה שעות ברצף. אנחנו מסבירים את זה במתן כבוד הדדי, חופש הפרט וחברות אמיצה."


ו.....רק ילד אחד שקוראים לו אופק דיין והוא כמעט בן שבע עוד מעט, מוותר על מוסיקה מתוך דיסקים וזוכה להופעה פרטית. כי ככה זה כשאתה הבן של הזמרים שולי ומשה דיין.נוצר: 7/15/2008 9:41:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים