מוסיקה - החזרה לתל אביב אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 02/07/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מוסיקה > החזרה לתל אביב
  כתבות אחרונות
"פסנתר לתמיד" - התחרות הארצית החמישית לפסנתרנים צעירים

נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון

הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון

חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות

"הללויה", פסטיבל חזנות ומוזיקה יהודית בקיבוץ לביא

פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26 פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26

"לילות ירח בגולן" - עוצמה ורומנטיקה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

החזרה לתל אביב

מאת: טלי גולדי
החזרה לתל אביב
אביטל היא בת 56, גרושה ואם לדניאל, בת 28, רקדנית בינלאומית שגרה כרגע בצרפת. ויונתן בן 25, מוזיקאי יוצר ומבצע בתחילת דרכו, בעל ההרכב IJO&SHALTER. היא ילידת הארץ שגדלה והתחנכה בקיבוץ בארי שבצפון הנגב ובערב ראשון הקרוב עולה להופיע במועדון הג'אז הגדול בארץ, הוא 'שבלול'.מהיכן הרקע המוסיקלי?
"האהבה למוזיקה הייתה מילדות. בבית שמעו תמיד מוזיקה. אבא ואימא שרו יפה מאוד במקלחת, בבית ובמסיבות פורים.
אני שרתי במסיבות בית הספר ובחגי הקיבוץ."

מה למדת?
"למדתי פתוח קול הרבה שנים אצל "ה"מורה מס. 1 בארץ, רחל הוכמן, ולימודי תיאטרון בסמינר הקיבוצים. "

מתי גילית את העולם האלטרנטיבי?
"לאחר שנולדו ילדיי כאשר אינטואיטיבית לא רציתי "להרעיל" אותם בתרופות (שניתנו ע"י הרופאים על כל מחלה קטנה או גדולה), ולאחר שחוויתי פריצת דיסק לאחר לידת הבן (בניתוח קיסרי שכלל זריקת אפידורל חזקה והרסנית לעמוד השדרה)."

כיצד נעשה החיבור?
"התחלתי להתעניין ברפואה הטבעית מתוך סקרנות וחיפוש אחר תשובות לשאלות הרבות שצצו עם גידול הילדים וגם עם הניסיון למצוא פתרונות נכונים לפריצת הדיסק שלי (לאחר שהבנתי שלאורטופדים אין ממש פתרונות ממשיים עבורי). התקופה הייתה תחילת שנות השמונים והרפואה הטבעית בארץ עדיין הייתה בחיתוליה. היה צורך לחפש מתחת לאדמה מידע ותרופות."

איך הגעת לפתח שיטה?
"אחרי שנים של התעניינות ולמידה אוטודידקטית של חומרים שונים בנושאים שונים בתחום ההוליסטי, בעיקר למען התפקוד בבית ועם הילדים, התחלתי מ 1995 ללמוד באופן מקצועי קורס אחרי קורס, קודם במקצועות המגע, החל ממסאז' רפואי ושיאצו ומקצועות טיפולי מגע נוספים, דרך עבודה עם הגוף בשיטות שונות עד שה צ'י קונג (דרך תנועתית עפ"י הרפואה הסינית ששבתה את ליבי ואת גופי ונתן לי תשובות ממשיות למכאוביי), דרך דמיון מודרך, טיפול בכוח המחשבה, רפואת האל, "קבוצת החמש" ו"קבוצת מחשבה"- מידע רחב שהגיע בתקשור העוסק בתובנות הבריאה ודרכים לריפוי בכוח המחשבה.
בשנת 1996 התחלתי לטפל בשיטות המגע. נוכחתי שאנשים רבים באים לטיפול עם מכאוביהם ומצפים מן המטפל שייקח אחריות מוחלטת על גופם ורווחתם הגופנית והמנטאלית. ידעתי כבר ממכאוביי שלי שלא כך הוא. שעל אדם יש לקחת אחריות לגופו ולרווחתו. התחלתי בהדרגה להוריד את המטופלים ממיטת הטיפולים אל הרצפה (המזרון) וללמד אותם תרגילים כל אחד על פי יכולתו הגופנית והמנטאלית. תרגילים שתרגלתי בעצמי, כללו תיאום נשימה ותנועה ותודעה מחוברת, תוך שעם הזמן התפתחו עוד ועוד תרגילים, תוך כדי עבודה עם אנשים שונים, עם בעיות שונות. בהמשך נוסף לעבודה הזו השימוש בצלילי קול (כור מחצבתי) לפתיחת החסימות והקיבעונות בגוף ובנפש."

כיצד עוזרת לך – באופן אישי – וספרי כיצד עזרה לאחרים?
"הדרך RETUNING התגלתה כדרך מופלאה לכיוונון הכלי על מיתריו הפנימיים. התחדדה אצלי וגם כמובן אצל תלמידיי/מטופליי, התובנה שהגוף הוא כלי מוזיקלי, שצריך להיות מכוון, לא לזייף, אחרת כואב, לא נוח, מעיק וכו'. אנשים עם בעיות אורטופדיות (כאבי גב,צוואר, מפרקים וכד'), אנשים עם מגרנות, מחלימים מסרטן בתהליך הכימוטרפיה, אנשים הסובלים מכל אי כיוונון, אי נוחות, כאבים, וכדומה, מצאו מזור לסבלם ולמדו דרך לתרגול עצמי."

כמה זמן את כבר עוסקת בשירה?
"אני שרה מאז ילדותי אבל מקצועית עוסקת בזה למעלה מ 30 (!) שנה. אמנם בזמן התעמקותי בתחום ההוליסטי חדלתי לשיר באופן קבוע. לאחרונה התעורר בי הרצון והצורך לחזור לשיר."

האם את גם מלמדת?
"לימדתי בעבר פיתוח קול תלמידי תיאטרון, זמרים ואנשי רדיו. כיום אני מלמדת את דרך הRETUNING גם אנשים בדרכם להירפא ממכאוביהם, אך גם קבוצות של תלמידי תיאטרון ומוזיקה. אני מעבירה סדנאות בבתי ספר למוזיקה כגון בי"ס רימון, ובתי ספר לתיאטרון. באפריל יפתח קורס RETUNING לשחקני תיאטרון בביכורי העיתים בשת"פ עם שח"ם - איגוד שחקני המסך."

אם כן, מי נמנים בין תלמידייך ?
כפי שכתבתי לעיל, אנשים ממקצועות הבמה שאיתם יש לי עניין מיוחד לעבוד שכן מקצועות הבמה קרובים לליבי, אך בין תלמידיי נמנים אנשים מכל קשת הגילים,המינים והעיסוקים. הRTUNING מתאים לכל אדם ובכל גיל. בעבר היו לי קבוצות של נשים בהריון ונשים לאחר לידה הדרך עשתה להם נפלאות."

היכן הופעת? עם מי?
"הופעתי בעבר בהצגות תיאטרון, במועדוני ג'אז בארץ ובעולם, באירועים יוקרתיים, במסיבות קוקטייל, בלובי בתי מלון בארץ ובעולם, ובכל מקון שאנשים רוצים לשמוע ג'אז ישן וטוב.

מדוע, בעצם, החלטת על הנסיעה להודו.?
"היה צורך ורצון למסע פנימי. הצורך והרצון לכתוב ספר אודות הריטיונינג והדרך שעשיתי. הרצון להתנסות לחיות במינימליזם חומרי. השלמת החסר של "טיול אחרי צבא" שמעולם לא עשיתי קודם.

מדוע ומתי החלטת לחזור?
יכולתי להישאר שם עוד ועוד ולמעשה חזרתי כי נגמרה הויזה וחוקי הויזה שם לגברי ישראלים השתנו ואי אפשר היה להישאר יותר. ובדיעבד טוב שכך כי עכשיו הזמן להפיץ את מסר הRETUNING ברבים.

כיצד תרמה לך השהות שם למוסיקה שלך?
"בכך שעוררה לי את הגעגוע לחזור לשיר. דבר שאני עושה ביום א' הקרוב בשבלול."

מה דעתך על אהבה?
"אהבה היא המניע של העולם, של היקום. מבחינתי האוויר לנשימה זה אהבה. מוזיקה זו אהבה. אלוהים זו אהבה."

האם היית מגדירה עצמך כפמיניסטית?
"לא אוהבת הגדרות מסוג זה. אני אישה עצמאית. אוהבת דרך של אמצע. לא קיצוניות."

איפה את רואה עצמך 10 שנים מהיום?
"נהנית מפירות הצלחת הRETUNING בארץ ובעולם. שרה להנאתי מידי פעם. נהנית מנכדים שבוודאי ייולדו לילדיי. נוסעת בעולם".

את אביטל אפשר לראות ולשמוע ביום ראשון בערב, 29.03.09, מועדון "שבלול", החל מהשעה 22.00 ולמי שרשום לפורטל שלנו, יש גם אפשרות לקבל הנחה ברכישת הכרטיס.


מומלץ !נוצר: 3/29/2009 3:41:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים