מוסיקה - פסנתר לתמיד - התחרות הארצית החמישית לפסנתרנים צעירים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/01/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מוסיקה > "פסנתר לתמיד" - התחרות הארצית החמישית לפסנתרנים צעירים
  כתבות אחרונות
"פסנתר לתמיד" - התחרות הארצית החמישית לפסנתרנים צעירים

נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון נשים במחווה לכוהנת הגדולה, נינה סימון

הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון הדיוות - בפסטיבל ראשון-לציון

חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות חג המוסיקה הישראלית - 16 שנים ברציפות

"הללויה", פסטיבל חזנות ומוזיקה יהודית בקיבוץ לביא

פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26 פסטיבל הכליזמרים חוזר לצפת זו השנה ה- 26

"לילות ירח בגולן" - עוצמה ורומנטיקה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"פסנתר לתמיד" - התחרות הארצית החמישית לפסנתרנים צעירים

מאת: שוש להב

התחרות הארצית לפסנתרנים צעירים "פסנתר לתמיד", תתקיים באשדוד במרכז מונארט לאמנויות, ויתחרו בה פסנתרנים צעירים מגיל 6 ועד 28. מיום חמישי ה-28 בנובמבר (נר ראשון של חנוכה) ועד 5 בדצמבר - להכיר את כוכבי העתיד.. והכניסה חופשית!!זו ההזדמנות להכיר את דור העתיד של טובי הפסנתרנים. התחרות הארצית לפסנתרנים צעירים "פסנתר לתמיד", שתתקיים במרכז מונארט לאמנויות באשדוד, תתחיל ביום חמישי ה-28 בנובמבר (נר ראשון של חנוכה) עד 5 בדצמבר.

בתחרות זו שמיועדת לפסנתרנים צעירים מגיל 6 ועד 28, מחולקים המתחרים ל-4 קטגוריות גיל: גילאי 11-6, גילאי 15-12, גילאי 18-16, גילאי 28-19. את התחרות מפיק מרכז מונארט לאמנויות, הפועל במסגרת החברה העירונית לתרבות הפנאי אשדוד, והכניסה לתחרות חופשית!!

כך מתאפשר לקהל לשמוע את צעיר המתחרים בן ה- 6, מבצע פרק מסונטה של מוצארט באצבעות קטנטנות וזריזות, וככל שהימים חולפים וגיל המשתתפים עולה, אפשר יהיה לשמוע את אותה סונטה מבוצעת בידי פסנתרנים בוגרים ומיומנים.

קהל רב ומעורב גודש כל שנה את האולם בו מתקיימת התחרות, ההזדמנות הנדירה לשמוע את הכוכב הצעיר הבא זהה להתרגשות של הקהל בתחרות רובינשטיין, ולא במקרה מתקיים שיתוף פעולה בין שתי התחרויות. רבים מהזוכים הבוגרים של התחרות, הם מוסיקאים פעילים גם בתחום המוסיקה הקאמרית, ורבים מהם משרתים בצה"ל כמוסיקאים מצטיינים והם בהחלט העילית של החברה הישראלית.

המתחרים חוזרים להתחרות שנה אחרי שנה. האווירה, הנינוחות והאתגר שבתחרות, מעודדים אותם להשקיע זמן באימון לקראתה ושפע הפרסים מעודד. סך כל הפרסים יעמוד על 100,000 ₪, הפרסים הכספיים יוענקו על ידי עיריית אשדוד, קרן יעקב ביסטריצקי. כמו כן, זוכי התחרות ומשתתפיה יזכו בשורה ארוכה של פרסים נוספים ביניהם: צפונות תרבות, העמותה לקידום אמנים ואמנות בישראל ותל-חי, כיתות אמן בינ"ל לפסנתר, יעניקו מלגות לימוד.

הפרופסור אריה ורדי יארח את זוכי התחרות בתוכנית הטלוויזיה "אינטרמצו עם אריק". התזמורת הפילהרמונית הישראלית ו"תוכנית מפתח" תזמין את הזוכים במקום הראשון בכל קבוצות הגיל, להגשת מועמדות להשתתפות כסולנים בקונצרט בניצוחו של מאסטרו זובין מהטה. התזמורת הקאמרית הישראלית תזמין את זוכי התחרות לנגן כסולנים בסיור קונצרטים ברחבי הארץ במהלך העונה הקרובה.

התזמורת הקלאסית אשדוד מזמינה את הזוכים בפרס הראשון, מכל קבוצת גיל, לנגן קונצ'רטו (או פרק ממנו), במהלך השנה הקרובה בתיאום מול התזמורת. קרן התרבות אמריקה ישראל מזמינה את הזוכים בשלושת הפרסים הראשונים בקבוצת הגיל 11-9 להגיש מועמדותם לבחינות הקרן (ההרשמה למבחנים מוגבלת בדרך כלל מגיל 12 והלאה). מרכז עדן-תמיר למוסיקה, עין כרם – ירושלים, יארח את הזוכים בכל קבוצות הגיל, בקונצרט חגיגי שיועבר בשידור חי ב'קול המוסיקה'.

בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת ת"א, יעניק פרס נוסף לקבוצת הגיל 28-19: קונצרט בהשתתפות שלושת זוכי הפרסים הראשונים במסגרת מפעל המנויים של ביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה, באולם קלרמונט - אוניברסיטת ת"א, שיתקיים ב 20.1.14. Musicfestperugia יעניק מלגת השתתפות לפסנתרן/נית מצטיין/נת בפסטיבל, שיתקיים בקיץ 2014 בפרוגיה, איטליה. קרן אשדוד תעניק מלגת לימוד לפסנתר/נית מצטיינ/ת תושב/ת העיר אשדוד.

התחרות היא אחת הדרכים הטובות בעידן המודרני, לעודד חשיפתם של מוסיקאים צעירים לקהל הרחב. המתחרים מגיעים מכל קצוות הארץ, מדן ועד אילת. לעיתים ניתן למצוא בני משפחה אחת מתחרים בקטגוריות שונות.

יו"ר צוות השופטים הוא הפסנתרן פרופ' ברוך מאיר - בוגר האקדמיה למוסיקה בתל-אביב. כתלמידם של פנינה זלצמן ומיכאל בוגוסלבסקי, סיים את לימודי התואר שני ברויאל קולג' בלונדון ודוקטורט מאוניברסיטת אריזונה - ארה"ב, שם הוא משמש כפרופסור מהמניין. פרופ' ברוך מאיר הוא גם המנהל האמנותי של התחרות הבינלאומית לפסנתר ע"ש שימל-בזנדורפר בארצות הברית.

הכניסה לכל אירועי התחרות "פסנתר לתמיד", היא ללא תשלום ומתקיימת במהלך חופשת החנוכה, כך שלחובבי המוסיקה בגילאים שונים, יש הזדמנות מצויינת ליהנות ממצעד כישרונות מרתק ומרגש ומביצועים של מיטב הרפרטואר לפסנתר.

טקס הסיום, חלוקת הפרסים וקונצרט חגיגי בהשתתפות הזוכים, יתקיים ביום חמישי, 5.12.13 נר שמיני של חנוכה בשעה 18:00, באולם המופעים במרכז מונארט לאמנויות.

לפרטים נוספים:
מרכז מונארט לאמנויות, דרך ארץ 8, אשדוד / 8545130/1/170 - 08

(* צילומים: פבל טולצ'ינסקי)

נוצר: 11/26/2013 10:11:00 AM
עודכן: 11/26/2013 10:13:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים