מחול - ריקוד החיים על פי נעמי קחילה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 13/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מחול > ריקוד החיים על פי נעמי קחילה
  כתבות אחרונות
- Bodytraffic  להקת המחול מלוס אנג'לס להופעות בארץ - Bodytraffic להקת המחול מלוס אנג'לס להופעות בארץ

לאור ההצלחה המסחררת, תיאטרון לאור ההצלחה המסחררת, תיאטרון "הבלט הרוסי" מסנט פטרסבורג חוזר לישראל!

בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות

"בלט נס ציונה" - להקת המחול החדשה כבשה את הקהל. נהדרים!

בלט האופרה של מינכן במופע בלט האופרה של מינכן במופע "צעיר לנצח"

להקת להקת "מומיקס" במופע חדש - "אלכימיה"

"חי בסרט" - להקת קולבן דאנס מציגה: ערב אחד, שתי יצירות

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ריקוד החיים על פי נעמי קחילה

מאת: טניה סולומון
ריקוד החיים על פי נעמי קחילה

נעמי קחילה, היא מורה לריקודי בטן עם אג'נדה ברורה לחיים. הריקוד מבטא את אישיותנו ומשמש כלי להתפתחות אישית פיסית ורגשית. לרקוד זה לחגוג את החיים ולחוות אותם מתוך שמחה וחיבור פנימי. ריקודי בטן הם סוג של פסיכותרפיה גופנית ומהווים ללא ספק, מיקרוקוסמוס של החיים. קחילה מלמדת שיעורים פרטיים, מנחה סדנאות בערבי רווקות, ימי הולדת וגיבוש לארגונים ומתאימה לכל אירוע את ההפעלה המתאימה.השיבה מהודו
היא בעלת תואר אקדמאי בתחום החינוך וברזומה שלה מופיעות משרות מכובדות במספר תחומים. במשך שנים הלכה בנתיב המסורתי כמו כולם. צבא, לימודים ועבודה מסודרת. אך בשלב מסוים, התעורר בה יצר הנדודים והצורך בחיפוש עצמי והיא נסעה להודו. שם נחשפה לפילוסופיית חיים חדשה וייחודית למזרח הרחוק ועברה השתלמויות שעיקרן חיבור לגוף ולנפש. במהלך סדנת ויפאסאנה (מדיטציה) גמלה בליבה ההחלטה לשנות כיוון תעסוקתי. עם חזרתה לארץ, למדה את תחום הרפואה המשלימה, נחשפה לתחום הריקודי בטן והחלה לטפל ולרקוד במקביל. מהר מאוד הפכה למורה בעלת מוניטין, שהשיעורים שלה הם הרבה מעבר לנענועי אגן ותנועות חושניות.

מה מיוחד בשיטה שלך ללמוד ריקודי בטן?
"הדגש שאני שמה בשיעורים ובסדנאות הוא רגש. כל אישה שמגיעה רוקדת ומתחברת לפנימיות שלה. הכי חשוב לי שאישה תרקוד את עצמה ותמצא בריקוד את הביטוי הפנימי של אישיותה, תתחבר לגוף שלה, תקבל אותו כמו שהוא ותכיר את עצמה."

למה בדיוק את מתכוונת?
"לפי צורת הריקוד, אפשר לראות ולהבין את הגישה לחיים. אישה שתנועותיה מאופקות, תרקוד בצד הסטודיו, מכאן ניתן להסיק שהיא נחבאת אל הכלים ומורגלת שלא רואים אותה ושבעצם היא לא נותנת לעצמה מקום בחיים האישיים והמקצועיים שלה.
אנחנו רוקדות כמו שאנו מתנהלות בחיים שלנו. לכן אני תמיד אומרת שהריקוד הוא מיקרוקוסמוס של החיים. שני הדברים הכי חשובים בריקוד הוא להכיר ולקבל את עצמך בשלמות וללמוד ולפתח איכויות הרצויות לנו ולהשתמש בהן בתחומים שאנו בוחרות.
למשל יש לי תלמידה, עורכת דין, שביום יום היא אישה שמנהלת את עבודתה וחייה מתוך שליטה, מוקפדת מאוד, מדויקת מאוד ופרפקציוניסטית והכל אצלה בדיוק 'לפי הספר'. בשיעור הראשון היא רקדה בדיוק כפי שהיא בחיים והיה לה די קשה לחוות את החופש ולשחרר את הגוף והמחשבות. לאט לאט התחילה להשתחרר ולהרפות, ליהנות מזרימה ולהיות ספונטאנית יותר."

מה היתרונות הנוספים של ריקודי בטן?
"יש כמובן הרבה מאוד יתרונות הן מבחינה פיסית והן מבחינה נפשית-רגשית. זאת פעילות גופנית מתונה שמחזקת שליטה באיברים השונים והשרירים בגוף , משפרת קואורדינאציה , שיווי משקל , פיתוח גמישות ויציבה נכונה. בנוסף, חיזוק שרירי רצפת האגן על כל המשתמע מכך.
לריקודי בטן יש גם אספקט של ריפוי בכל הרמות. נשים שמגיעות עם כאבי ראש/גב וכו', מניעות את הגוף, נושמות לכאב, רוקדות וכמו במטה קסמים הכאבים מתפוגגים ונעלמים ! יש המכנים את ריקודי הבטן כ"המחול המחלים" ומניסיון עשיר בעבודתי עם נשים, זה בהחלט עובד !
בפן הנפשי-רגשי, בעצם העובדה שאישה לוקחת לעצמה פסק זמן מלוח הזמנים העמוס שיש לכולנו כנשים בעידן המודרני, היא מאפשרת לעצמה זמן איכות ומרחב אישי. ריקודי בטן במהות שלהם מהווים חיבור לנשיות ולאיכויות הנשיות כמו קבלה, הכלה, פאסיביות, התמקדות והקשבה פנימה.
אישה יכולה להגיע לשיעור או לסדנא לחוצה/עצבנית/מדוכאת , להקשיב לתחושות ולרקוד איתן ותוך כדי לשחררן ולסיים את הפעילות בתחושת חיוניות ושמחת חיים. כמו שאנחנו דואגות למלא דלק ולטפל ברכב שלנו, כך גם ריקודי הבטן מאפשרים לנו להיטען מחדש ולהתחבר לאנרגיית החיים , לתשוקות ולרצונות שלנו. לרקוד , להתמסר למוסיקה ולהתחבר לגוף - זאת הזדמנות להתנתקות זמנית מהעולם החיצוני שמאפשרת חוויה של הנעה בהנאה. עם הזמן פיתוח היכולת לשחרר מצד אחד ולשלוט בגוף מצד שני, מעוררת השראה ומשפיעה גם על תחומים אחרים."

מה 'סוד הקסם' של ריקודי בטן עבורך באופן אישי?
"זאת הדרך שלי להתפתח מבחינה אישית. כל יום, אני רוקדת, נזכרת ומגלה משהו נוסף על עצמי. זה מסע מרתק ומופלא של מודעות והתפתחות אינסופי. כמו כולם, גם אני מתמודדת ביום יום עם האתגרים של החיים. הריקוד עבורי הוא כלי וגשר להתחבר לשמחת החיים ולעוצמה הפנימית שלי.
המוטו שלי בריקוד הוא הנעה בהנאה. הריקוד חשוף וחושף אותנו בכל הרבדים ודורש מאיתנו להיות נוכחות וליהנות, בכאן ועכשיו ובכלל בחיים."

איזה סוג של פעילות את מציעה?
"אני מתאימה את עצמי לכל אירוע בין אם זאת מסיבת חינה, שהיא חזרה גנרלית לחתונה, והזדמנות מצוינת להתחבר לשמחה, מסיבת רווקות, סדנאות למוסדות ולחברות שונות, ימי הולדת ומעגלי נשים, מפגשים מיוחדים לאימהות ובנות או הפעלות לפי נושא ספציפי ( יום האישה/פורים/פסח-מעבדות לחירות בריקודי בטן וכו').
יש כמובן- שיעורים פרטיים לנשים שרוצות תשומת לב אישית ומעוניינות לרכוש ביטחון וללמוד את הטכניקה לפני שהן מצטרפות לקבוצה. השיעורים הקבוצתיים הם חגיגה בפני עצמה, בה הנשים מאפשרות לעצמן להכיר את עצמן, לקבל את גופן, לשפר דימוי עצמי, יצירתיות ובטחון עצמי וכמובן לעסוק בפעילת גופנית שיש לה כאמור יתרונות רבים."ריקוד החיים על פי נעמי קחילה
ריקוד החיים על פי נעמי קחילה
נוצר: 3/16/2012 12:36:00 AM
עודכן: 3/19/2012 4:33:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים