קלאסיקה ואופרה - האופרה לה טרוויאטה באולמות הקולנוע בישראל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 29/01/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > קלאסיקה ואופרה > האופרה "לה טרוויאטה" באולמות הקולנוע בישראל
  כתבות אחרונות
האופרה הישראלית מעלה את האופרה הישראלית מעלה את "חלום ליל קיץ", בינואר 2018

האופרה האהובה 'לה בוהם' מאת פוצ'יני פותחת את עונת האופרות האופרה האהובה 'לה בוהם' מאת פוצ'יני פותחת את עונת האופרות

האופרה האופרה "מאדאם בטרפליי" מאת פוצ'יני, הפקה חדשה בישראל

"נורמה" מאת בליני, בהפקה חדשה באופרה המלכותית

Anastasia, מהקובנט גארדן לבתי הקולנוע בישראל Anastasia, מהקובנט גארדן לבתי הקולנוע בישראל

MADAMA BUTTERFLY תשודר ישירות לישראל מהקובנט גרדן MADAMA BUTTERFLY תשודר ישירות לישראל מהקובנט גרדן

פאוסט באופרה הישראלית, עפ פאוסט באופרה הישראלית, עפ"י גתה למוזיקה של גונו

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

האופרה "לה טרוויאטה" באולמות הקולנוע בישראל

מאת: שוש להב
האופרה

מבמת ה"קובנט גארדן" בלונדון, מגיעה לארץ האופרה של ורדי - LA TRAVIATA - בהפקה קולנועית מרהיבה. יצירתו הבימתית של ריצ'רד אייר, עם הזמרת המהוללת רנה פלמינג.האופרה המלכותית ה"קובנט גארדן", לונדון, מגיעה לישראל בהפקה קולנועית מרהיבה, בהקרנות באולמות הקולנוע ב- 6 ערים ברחבי הארץ.

יצירתו הבימתית של ריצ'רד אייר, מחשובי במאי בריטניה, בהפקה מרשימה וסוחפת על במת ה"קובנט גארדן", היא חגיגה המספקת רקע עשיר לסופרנו האמריקאית רנה פלמינג. לצידה ג'וזף קַלֶיָה, הטנור הצעיר ממלטה, שפרץ באחת למרכז הבמה הבינלאומית והבריטון האמריקני תומס המפסון - הרכב שובר קופות. לה טרוויאטה הוצגה לראשון בבית האופרה "לה פניצ'ה" בוונציה במארס 1853.

ההפקה הקולנועית מוסיפה רובד חדש לאופרה המסורתית, ומאפשרת לקהל הרחב ברחבי הארץ לצפות באופרה בקלות ובנגישות. מצלמת הקולנוע מאפשרת לקהל לחוות את האופרה בדרך חדשה לחלוטין. איכות הצליל נפלאה. תוך מספר דקות, שוכח הקהל שהוא צופה בה בבית קולנוע בישראל. הצופים מוצאים את עצמם מוחאים כפיים יחד עם הקהל בקובנט גארדן.

השירה באיטלקית, אך התרגום של ישראל אובל מאפשר לקהל הישראלי להבין כל פרט בעלילה הדרמטית, והוא עושה זאת בשפה הקולחת והשנונה שלו. לפני האופרה, יוקרן חלק מתוך ראיון של אנטוניו פאפאנו עם רנה פלמינג, על האתגר שבתפקיד ויולטה, אותו היא שרה ומשחקת נפלא.

כרגיל בהפקות האופרה המלכותית, תוקרן האופרה בבימויו של ריצ'ארד אייר, באיכות מעולה, בהתאם לתקן הקפדני של האופרה המלכותית מקובנט גארדן, הקובעת למקרינים אפילו את עוצמת הסאונד.

ועתה, הצצה אל הדרמה: נרים כוס לתענוגות החיים... שרה ויולטה (רנה פלמינג), נערת השעשועים הפריזאית היפיפייה, למעריץ החדש ולאורחי הנשף. כך נפתח הסיפור הדרמטי באופרה על פי "הגברת עם הקמליות" של אלכסנדר דיומא. שבירת מוסכמות החברה של ויולטה ולרי, המעדיפה להתגורר בכפר עם אלפרדו ג'רמונט, מאיימת להפוך לשערורייה ולהריסת עתידה של אחותו.

ג'ורג'ו ג'רמונט, אביו הנוקשה של אלפרדו, מגלה שאהבתה של ויולטה היא אמיתית ואצילית, ורק באיחור ניכר גם אלפרדו עתיד לגלות שויולטה אהבה אותו באמת, ואף והסכימה, תוך ביטול מוחלט של תחושות ליבה, להפוך לקורבן סיפור האהבה הזה. את כל אלה צובע ורדי במוסיקה המוכרת לכולנו: שיר היין המפורסם, אריית הכאב של ויולטה, דואט האוהבים והדואט הענק בין ויולטה לג'רמונט. אלה רק קטעים בודדים במוסיקה הנפלאה ובמארג ההתרחשויות הדרמטי.

רנה פלמינג, מן החשובות שבזמרות האופרה בעולם, בתפקיד שנחשב על ידי מבקרים לתפקיד חייה, שרה מול ג'וזף קַלֶיָה, זמר הטנור הצעיר ממלטה, הממוקם כבר בצמרת האופרה הבינלאומית, ושניהם יחד מול תומס המפסון, ללא ספק אושיה מוסיקלית, עתירת זכויות בסצנת המוסיקה העולמית. זמר שמוכר היטב לקהל בישראל מהופעותיו המרשימות עם הפילהרמונית הישראלית ומהקלטות מופלאות לרפרטואר העשיר מן ה"ליד" האינטימי ועד לדמויות האופראיות הגדולות.

הקרנת האופרות תתקיים בשש ערים בישראל:

באר שבע- "גלובוס מקס"; נתניה - "גלובס מקס"; ביום שישי 10 באוגוסט בשעה 13:00.

ירושלים - תיאטרון ירושלים לאמנויות הבמה; חיפה - מוזיאון טיקוטין לאומנות יפנית; רמת השרון - כוכב רמת השרון; תל אביב- מוזיאון תל-אביב אגף החדש - אולם אסיה; ביום חמישי 16 באוגוסט בשעה 19:30.

www.royalopera.co.ilהאופרה
האופרה
נוצר: 8/12/2012 12:28:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים