קלאסיקה ואופרה - האופרה הישראלית מעלה את חלום ליל קיץ, בינואר 2018 אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 07/06/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > קלאסיקה ואופרה > האופרה הישראלית מעלה את "חלום ליל קיץ", בינואר 2018
  כתבות אחרונות
'דון קרלו' מאת ג'וזפה ורדי, באופרה הישראלית, מנצח דניאל אורן 'דון קרלו' מאת ג'וזפה ורדי, באופרה הישראלית, מנצח דניאל אורן

האופרה הישראלית מעלה את האופרה הישראלית מעלה את "חלום ליל קיץ", בינואר 2018

האופרה האהובה 'לה בוהם' מאת פוצ'יני פותחת את עונת האופרות האופרה האהובה 'לה בוהם' מאת פוצ'יני פותחת את עונת האופרות

האופרה האופרה "מאדאם בטרפליי" מאת פוצ'יני, הפקה חדשה בישראל

"נורמה" מאת בליני, בהפקה חדשה באופרה המלכותית

Anastasia, מהקובנט גארדן לבתי הקולנוע בישראל Anastasia, מהקובנט גארדן לבתי הקולנוע בישראל

MADAMA BUTTERFLY תשודר ישירות לישראל מהקובנט גרדן MADAMA BUTTERFLY תשודר ישירות לישראל מהקובנט גרדן

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

האופרה הישראלית מעלה את "חלום ליל קיץ", בינואר 2018

מאת: שוש להב
האופרה הישראלית מעלה את

הפקה חדשה של האופרה "חלום ליל קיץ" מאת בנג'מין בריטן, בבימוי עידו ריקלין ובניצוחו של מאסטרו דניאל כהן. מחוות אהבה לתור הזהב של הוליווד, בהשתתפות סולנים ישראליים ובריטיים, בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ') בתל-אביב,  4-17.1.2018        

שקספיר ובריטן חיים בסרט.. האופרה הישראלית תעלה בינואר 2018 בבכורה עולמית, הפקה חדשה של "חלום ליל קיץ", מאת המלחין הבריטי בן זמננו בנג'מין בריטן, על פי ליברית שכתבו המלחין ובן זוגו פיטר פירס, בעקבות המחזה הידוע של ויליאם שקספיר.

הפקה זו היא פרי עבודה של צוות יוצרים ישראלים מובילים, ובראשם הבמאי עידו ריקלין, המנצח דניאל כהן, מעצב התפאורה אלכסנדר ליסיאנסקי, מעצב התלבושות אורן דר, הכוריאוגרף יורם כרמי, מעצב התאורה אבי יונה בואנו (במבי) ומעצב הווידאו נמרוד צין.

שלל הדמויות של "חלום ליל קיץ", יבוצע על ידי צוות הסולנים המובילים של האופרה הישראלית, לצד סולני אופרה בריטיים, שלרובם זוהי הופעת הבכורה באופרה הישראלית. את הסולנים ילוו תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון ומקהלת הילדים מורן.

בין המשתתפים בהפקה: הילה בג'יו (טיטניה, מלכת הפיות), ג'ונתן למלו וג'ושוע בלום (בוטום ההופך לחמור), אלון הררי ויניב ד'אור (אוברון, מלך הפיות), השחקן יוסי צברי (פאק השדון), וכן בתפקיד זוגות האוהבים יעל לויטה ומורן אבולוף (הלנה), ענת צ'רני ואנה הנטלי (הרמיה), ג'ייסון ברידג'ס ורופרט צ'רלסוורט (לייסנדר) ועודד רייך ורוס רמגובין (דמטריוס).  

המלחין הבריטי, בנג'מין בריטן:                                                                                

 המלחין הבריטי, בנג'מין בריטן, הלחין את האופרה בשנת 1960 והיא נחשבת לאחת היצירות המבריקות והעשירות ביותר שלו. הוא ארג את הסיפור השקספירי למלאכת מחשבת אופראית מרתקת. הליברית מבוססת כולה על המחזה השקספירי המקורי ומאפשרת להתרשם מיופיו ועושרו של הטקסט הפיוטי. המוסיקה הגדושה בהרמוניות, נעה ממוסיקת פיות מסתורית ומכושפת, דרך דרמת אוהבים יצרית, ועד למוסיקה בדחנית וליצנית, בהתאם לדמויות ולמתרחש בעלילה.

"תמיד אהבתי את 'חלום ליל קיץ'. ככל שאני מתבגר אני חש שאני אוהב יותר יצירות של צעירים או של זקנים. אני מרגיש ש'חלום ליל קיץ' נכתב על ידי אדם צעיר מאד ולא חשוב בן כמה באמת היה שקספיר כשחיבר את המחזה", דברי בנג'מין בריטן, ערב הצגת הבכורה העולמית של 'חלום ליל קיץ' 5 ביוני 1960.

המחזה "חלום ליל קיץ":                                                                                            

 המחזה "חלום ליל קיץ" הוא סיפור על ממלכת יצורי-קסם, פיות ושדונים, שמשחקים ללא רחמים בבני האדם. שני זוגות צעירים שנקלעים ליער המכושף, מגלים שם את משמעות האהבה, התשוקה, הנאמנות והחופש בלילה של שכרון חושים. זהו גם סיפור על חבורת שחקנים חובבים, שמתאמצים בכל כוחם להעלות, בחוסר כישרון, מחזה טראגי, שהופך לפארסה פרועה. בשיא המחזה הופך אחד מהם, במעשה כשפים, למפלצת בעלת ראש חמור, ולמושא תשוקותיה של מלכת הפיות.

הסרט המיתולוגי:                                                                                                

 בשנת 1934 פנו אולפני וורנר אל במאי התיאטרון האירופי הדגול מקס ריינהרדט, וביקשו שיביים עבורם את "חלום ליל קיץ" - הסרט המדבר הראשון לפי המחזה של שקספיר. ריינהרדט ביים את הסרט בנאמנות מירבית לרוח המחזה. בזכות העיצוב היפהפה של היער המכושף והכוכבים הרבים, (ביניהם מיקי רוני, ג׳יימס קאגני ואוליביה דה הבילנד), ריינהרדט הצליח ליצור סרט מושלם הנחשב ליצירת מופת קולנועית.

הסרט המיתולוגי היה מקור ההשראה של הבמאי עידו ריקלין, אשר החליט למקם את האופרה של בריטן בתור הזהב של הוליווד של שנות ה-30, עם הכוכבים והכוכבות הגדולים מהחיים. זוהי מחוות אהבה לסרטים הקלאסיים של האולפנים הגדולים, הכוכבים, הבמאים, ילדי-הפלא, וגם הפועלים האלמונים בשירות "תעשיית החלומות".

ההפקה הנוכחית באופרה הישראלית:                                                                          

 בהפקה שתעלה באופרה הישראלית, העלילה מתרחשת על סט של אולפן הוליוודי בזמן צילומי הסרט "חלום ליל קיץ". מקום של פנטזיה, בו חלום מתערבב במציאות ובו אפשר לחולל קסמים וליצור אשליות. עשרות הדמויות של העלילה מעוצבות לפי אגדות הקולנוע ההוליוודיות: מלך הפיות השתלטן הוא כמובן הבמאי. המלכה הקפריזית והלץ השובב, הופכים לג׳ינג׳ר רוג׳רס ופרד אסטר, הפיות הקטנות מעוצבות בדמותה של ילדת הפלא שירלי טמפל. כאשר אחד הפועלים הופך לחמור, מושא תשוקותיה של הדיווה הגדולה, הוא גדל למימדי ענק על גבי מסך ההקרנה והופך לקינג-קונג מארץ החמורים. להמולה יצטרפו גם דורותי והאריה של "הקוסם מארץ עוץ", צ׳רלי צ׳פלין, גראוצ'ו מרקס ועוד רבים.

כאשר האורות כבים, הגיבורים נסחפים לתוך עולם קסום, עוברים טלטלות רגשיות, כואבים ואוהבים, אבל מובטח שהם יחזרו בקרוב, חכמים ומפויסים, למציאות היום-יומית.. בדיוק כמו בסרט! סוף טוב הכל טוב!

תאריכי המופעים:

חמישי 04/01/2018 20:00, שישי 05/01/2018 13:00, שבת 06/01/2018 20:00, שני 08/01/2018 20:00, שלישי 09/01/2018 20:00, חמישי 11/01/2018 20:00,שישי 12/01/2018 13:00, שבת 13/01/2018 ,20:00 ראשון 14/01/2018 18:00, רביעי 17/01/2018 20:00

מחירי כרטיס: 190- 470 ₪

שעה לפני תחילת כל מופע, מתקיימת הרצאת מבוא באורך כחצי שעה באולם, הכניסה להרצאה חינם לבעלי הכרטיס באותו הערב.

להזמנת כרטיסים: 03-6927777,http://www.israel-opera.co.il

בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ')

שד' שאול המלך 19, תל-אביב

 

(צילום: לירן לוי)

 האופרה הישראלית מעלה את
נוצר: 7/12/2017 7:29:00 PM
עודכן: 7/12/2017 7:33:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים