אלטרנטיבי - 'עונת הדובדבנים' כבר כאן: זני דובדבנים חדשים וסיורים במטעים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אלטרנטיבי > 'עונת הדובדבנים' כבר כאן: זני דובדבנים חדשים וסיורים במטעים
  כתבות אחרונות
אבנים מדברות

כנס כנס "אומנות היוגה"

כל הטיפים לשמירה על עור בריא ויפה גם בתקופת החורף.... כל הטיפים לשמירה על עור בריא ויפה גם בתקופת החורף....

לגעת בדינמיקה לגעת בדינמיקה

טיפול טבעי לסובלים מפיגמנטציה ושינויים בגוון העור טיפול טבעי לסובלים מפיגמנטציה ושינויים בגוון העור

פנג שוואי - חדר השירותים והשפעתו על חיינו פנג שוואי - חדר השירותים והשפעתו על חיינו

רימונים – לא רק בראש השנה רימונים – לא רק בראש השנה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

'עונת הדובדבנים' כבר כאן: זני דובדבנים חדשים וסיורים במטעים

מאת: מערכת Iwomen
'עונת הדובדבנים' כבר כאן: זני דובדבנים חדשים וסיורים במטעים
שני זני דובדבן אדום מזנים חדשים- "סוויט הארט" ו-"קריסטולינה" אוקלמו בישראל ע"י מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון. מאות דונמים של דובדבן מתוק ניטעו בשנים האחרונות באזור הגליל והגולן ובהרי ירושלים רובם מהזנים ה"מסורתיים" שמגדלים בארץ בעשורים האחרונים (בורלא, רנייר, בינג וכד'). לפני כשמונה שנים הוחל בתהליך אינטרודוקציה (יבוא) של זני דובדבן איכותיים יותר מקליפורניה העשויים להתאים לאזורי הגידול הנמוכים והחמים יותר בארץ, ומסמרלנד בקנדה המתאימים לאזורים היותר קרים.


יתרונם העיקרי של זני הדובדבן האדום החדש הינו בהופעה חיצונית מרשימה של גודל, פציחות, מתיקות , מוצקות וחיי מדף ארוכים. למגדל חשובה גם רמת היבול המושגת וגם זו נבחנת על ידינו. מו"פ צפון עוסק בשיפור זני הדובדבן הגדלים כיום במטעים, השפעה על גודל ואיכות פרי ע"י איזון רמת היבול במטע וכן שמירה על איכויות פרי לאורך העונה ולאחר איחסון. בנוסף עוסקים גם בפרויקט של ממשק ידידותי במטע - במסגרתו מפתחים שיטות להפחתת השימוש בחומרי הדברה במטעים, בכל מקרה היקף השימוש בחומרים כימיים בדובדבן נמוך יחסית.
השם הכולל "דובדבנים" נועד למינים שונים של פירות ממשפחת הוורדיים. ביפן נפוץ הדובדבן לא רק כעץ פרי אלא כסמל לאומי שסביבו נחגג פסטיבל פריחת הדובדבן המסמל התחלה חדשה, פוריות ושמחת חיים. פרי הדובדבן התאקלם בארץ בסוף שנות ה-30 והוא צלח רק באזורים גבוהים מ - 600 מטר מעל פני הים. כ-75% מיבול הדובדבנים בארץ גדל בגולן, השאר במטולה, הרי הגליל העליון והרי ירושלים.

השנה צפוי היבול בארץ לעמוד על מעל 2000 טון דובדבנים. 80% מהם מאזור הגליל והגולן. הקטיף מתחיל בתחילת מאי ומסתיים בסוף יוני. הזן המקדים הוא הבורלא שצבעו אדום כהה ופירותיו קטנים יחסית. בהמשך יגיע הבינג, שצבעו אדום-צהוב, פירותיו גדולים יחסית וטעמו מתוק. זנים נוספים יופיעו בסוף מאי ועד אמצע יולי.

הדובדבנים מכילים כמות גדולה של ויטמין C וביופלבונואידים (חומרי צבע הפרי), שמגבירים את ספיגת הויטמין ונושאים את נוגדי החמצון שבו עד לכלי הדם הזעירים ביותר בגוף. בצריכת דובדבנים יש פוטנציאל להפחתת מחלות לב או מחלות כרוניות אחרות, כמו דלקת פרקים. החומרים הכימיים המעניקים לדובדבן את צבעו האדום מסוגלים להקל על כאבים ופועלים כמו תרופות משככי כאבים, ואנטי דלקתיים. ברפואה האלטרנטיבית והסינית ממליצים לצרוך דובדבנים לחיזוק מערכת החיסון והראייה, לסובלים מדלקות חוזרות ונשנות בדרכי הנשימה וכנגד צבירת נוזלים בגוף.

עונת קטיף הדובדבן נפתחה באזור הצפון: במרום גולן מתקיימים טיולי סוסים וטרקטורונים בין מטעי הדובדבן, נופים ומאגרי מים, המיועדים גם לילדים הטיול כולל גם קטיף עצמי של דובדבנים. בבית שלום במטולה, ייהנו האורחים מסיור וקטיף עצמי של דובדבנים ומעוגה במתכון של פעם עם דובדבנים טריים וקפה.נוצר: 5/24/2006 10:26:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים