אלטרנטיבי - מהם הצמחים המבוקשים ביותר על ידי בעל הגינה הישראלי כנסו לכתבה ותגלו. אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 22/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אלטרנטיבי > מהם הצמחים המבוקשים ביותר על ידי בעל הגינה הישראלי? כנסו לכתבה ותגלו.
  כתבות אחרונות
אבנים מדברות

כנס כנס "אומנות היוגה"

כל הטיפים לשמירה על עור בריא ויפה גם בתקופת החורף.... כל הטיפים לשמירה על עור בריא ויפה גם בתקופת החורף....

לגעת בדינמיקה לגעת בדינמיקה

טיפול טבעי לסובלים מפיגמנטציה ושינויים בגוון העור טיפול טבעי לסובלים מפיגמנטציה ושינויים בגוון העור

פנג שוואי - חדר השירותים והשפעתו על חיינו פנג שוואי - חדר השירותים והשפעתו על חיינו

רימונים – לא רק בראש השנה רימונים – לא רק בראש השנה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

מהם הצמחים המבוקשים ביותר על ידי בעל הגינה הישראלי? כנסו לכתבה ותגלו.

מאת:
מהם הצמחים המבוקשים ביותר על ידי בעל הגינה הישראלי? כנסו לכתבה ותגלו.
מאת: אפרת אראל, משתלות גבעת ברנר


58 שנות עצמאות ומיזוג גלויות גם בתחום הגינון הם די זמן כדי שנוכל לדעת מהם הצמחים הפופולרים ביותר בגינה הישראלית. אפרת אראל, ממשתלות גבעת ברנר, מספרת מהם הצמחים המבוקשים ביותר על ידי בעל הגינה הישראלי:

עץ: זית. באופן גורף וחד משמעי רובינו חולמים על עץ זית לתפארת. כנראה שכבר נקשרנו אליו מההקשר האופטימי של היונה אחרי המבול וברכת הארץ ושבעת מיניה. הדרישות של עץ הזית מינימליות, הוא ירוק עד (כסוף) ניתן לכבוש את זיתיו ולהפיק שמן. לזית אנרגיות חיוביות בחוסנו, גזעו העבה, וכח שרידותו בתנאים קשים המשרים תחושת בטחון, אחיזה בקרקע ושלווה.

מטפס: בוגנווילאה כשהיא פורחת קשה לעמוד בפניה. צבעיה העזים יכולים לכסות גג חניה, מחסנים, חומות ,גדרות ומדרונות. הבוגנווילאה קוצנית, חסכונית במי השקיה, ובעלת צימוח מהיר. תכונות אלו עלולות להוות גם חסרון ולכן יש לשתלה בתבונה במקום יאה. הבוגנווילאה נשירה בחורף. היא לא מתאימה לבריכות בשל עליה המתחלפים ונושרים כל הקיץ, נשירה בחורף ורגישה לקרה. באזורי ההר הגבוה מומלץ לשתול את הזן בוגנווילאה חלקה המתאפיינת בצבע סגול.

שיח: ורדים. צמח נחשק ורומנטי. אם לא ורדיה שלמה לפחות שיח אחד ריחני ועז. מועדפים זני "כלאי תה" בעלי צימוח של תפרחות בודדות הניתנות לגיזום כפרח קטיף. ניתן לשלב ורד בגן גם כמטפס, מעוצב גזע או בערוגות בשימוש בזן הננסי. ריבוי הזנים, הגנים המיתולוגים, התבגרותו הנאה של הצמח, גיזומו המיוחד, האגדות והשירים שנרקמו סביבו הפכו את הצמח לאחד האהובים והמבוקשים.

בני שיח: פילרגוניום. מלך בלתי מעורער! פורח כל השנה במגוון צבעים רחב באופן צימוח זקוף או זוחל, בפרח גזור או מלא ושפע זנים. נפלא באדניות ומכלים מקשט את מרפסות ארצנו ומגיב היטב לגיזום. הפילרגוניום אינו מפונק בהשקיה ובאזורים חמים ניתן לשתול אותו בצל.

דקל רובליני: עם סופה של תקופת הצנע וסיורינו בעולם חזרנו עם חלום לגינה טרופית ושדרות דקלים מהירי צמיחה כמו בעולם הגדול. גינות אינסטנט שיראו יפות מיומם הראשון ויזכירו לנו איים טרופים מלאי כל טוב. הדקל האהוב והקומפקטי הינו הרובליני. בעל עלים רכים, מומלץ למכלים, לכל תנאי האקלים ויפיפה בזוגות ושלישיות.

מידע בנושא גינון באתר משתלות גבעת ברנר:http://www.gardens.co.il
נוצר: 5/27/2006 9:44:00 PM
עודכן: 5/27/2006 9:49:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים