אלטרנטיבי - 16 ילדים בגילאי 3-7 בצפון הארץ ממתינים למשפחות אומנה לאחר שהוצאו מבתיהם בעקבות מצבים של נטישה, התעללות או הזנחה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 22/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > אלטרנטיבי > 16 ילדים בגילאי 3-7 בצפון הארץ ממתינים למשפחות אומנה לאחר שהוצאו מבתיהם בעקבות מצבים של נטישה, התעללות או הזנחה
  כתבות אחרונות
אבנים מדברות

כנס כנס "אומנות היוגה"

כל הטיפים לשמירה על עור בריא ויפה גם בתקופת החורף.... כל הטיפים לשמירה על עור בריא ויפה גם בתקופת החורף....

לגעת בדינמיקה לגעת בדינמיקה

טיפול טבעי לסובלים מפיגמנטציה ושינויים בגוון העור טיפול טבעי לסובלים מפיגמנטציה ושינויים בגוון העור

פנג שוואי - חדר השירותים והשפעתו על חיינו פנג שוואי - חדר השירותים והשפעתו על חיינו

רימונים – לא רק בראש השנה רימונים – לא רק בראש השנה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

16 ילדים בגילאי 3-7 בצפון הארץ ממתינים למשפחות אומנה לאחר שהוצאו מבתיהם בעקבות מצבים של נטישה, התעללות או הזנחה

מאת: מערכת Iwomen
16 ילדים בגילאי 3-7 בצפון הארץ ממתינים למשפחות אומנה
לאחר שהוצאו מבתיהם בעקבות מצבים של נטישה, התעללות או הזנחה
ארגון "מטב" המנהל את השירות לאומנה בצפון הארץ, בשיתוף עם משרד הרווחה, מחפש משפחות מתאימות עבור ילדים אלה.

פרטים ניתן לקבל בטלפון :6591852-04 (עפולה) 8701145/6 – 04 (קריות)

28 נובמבר, 2006. 16 ילדים בגילאי 3-7 בצפון הארץ ממתינים למשפחות אומנה, לאחר שהוצאו מבתיהם בעקבות מצבים שונים של נטישה, התעללות או הזנחה. ארגון "מטב" המנהל את השירות לאומנה בצפון הארץ בשיתוף עם משרד הרווחה, מחפש משפחות מתאימות עבור ילדים אלה. בין הילדים, תאומים בני 3 וילדים נוספים בגילאי 4-7.

משפחות אומנה הנן משפחות המעונינות לפתוח את ביתן עבור ילד נוסף שהוצא ממשפחתו הביולוגית. משפחות אלה מגדלות את ילד האומנה לפרק זמן קצר או ארוך, עד לשלב בו הוריו הביולוגיים ישוקמו ויבשילו התנאים לחזרתו לחיות במחיצתם ללא סיכון. ילדי האומנה הנם בגילאים 0 עד 18. על ההורים המועמדים להיות עד גיל 50, בעלי השכלה תיכונית, בן זוג אחד לפחות מרוויח באופן מסודר, בעלי בריאות תקינה, ללא עבר פלילי ובעלי נכונות לעבור קורס הכנה קצר.

ארגון "מטב" עוסק בבחירה, מיון והכנה של משפחות אלה לתפקיד האומנה, תוך ניסיון להתאמה מקסימלית בין המשפחה לילד. הארגון מקיים קורס הכנה בן כ-7 מפגשים להורים, אשר מועבר על ידי עובדים סוציאליים ומטרתו להקנות למשפחות כלים מתאימים להתמודדות עם הכנסת הילד למשפחה ועם הטיפול בו.

מסגרת האומנה התפתחה מתוך התפיסה כי לצורך התפתחות תקינה של הילד, עליו לגדול בסביבה משפחתית ובאווירה של אושר, הבנה ואהבה. במסגרת כזו, יכול הילד למצות את הפוטנציאל שלו ולהקים בבגרותו תא משפחתי בריא ומתפקד. המשפחה האומנת מגדלת את הילד ודואגת לכל צרכיו. במהלך שהותו של הילד במשפחת האומנה, נשמרים קשריו עם בני משפחתו הביולוגית, ובידיה נשארת גם האחריות החוקית (אפוטרופסות) על הילד.

"אומנה היא מסגרת משפחתית חמה ואוהבת, לילדים בסיכון שהוצאו ממשמורת הוריהם עקב תפקודם הלקוי של ההורים" מוסרת נורית גרינוולד, מנהלת השירות לאומנה ב"מטב". "אנחנו מחפשים משפחות שמסוגלות לתת הרבה חום ואהבה לצד גבולות, חינוך ותמיכה. אנו מנסים לאתר משפחות בעלות ניסיון בגידול ילדים, אשר מעונינות לפתוח את ביתן ואת ליבן לילדים קטנים בעלי פוטנציאל תקין, אשר חוו קשיים בסביבה בה חיו וזקוקים להשקעה רבה ולתמיכה. אנחנו מאמינים בנתינה שמביאה אתה קבלה. המשפחות שמתגייסות לתפקיד זה מעניקות לילדיהן הקיימים, מושגים חדשים של התחלקות ושל נתינה. אנו קוראים למשפחות שרואות בהורות אתגר ומוכנות לצאת לשליחות ול'משימה לאומית' של גידול ילדים".
למשפחות המעונינות להצטרף לשירות האומנה ו/או לקבל פרטים נוספים, ניתן לפנות בטלפון :
6591852/3-04 (עפולה) 8701145/6 – 04 (קריות)

אודות מטב
מטב הנה הארגון הגדול והותיק בארץ העוסק בתחום הסיעוד והטיפול באדם המבוגר. למטב 40 סניפים ברחבי הארץ מקריית שמונה ועד אילת והיא מעסיקה 14,000 עובדים. מטב מתמחה במתן שירותים ופיתוח שירותים לאוכלוסייה המבוגרת . בין שירותי מטב לאדם המבוגר : שירותי סיעוד וטיפול אישי בבית, ליווי והשגחה בבתי חולים, סיוע וייעוץ בשעת משבר לקשיש ולבני משפחתו, ניהול מרכזי יום, ניהול בתי דיור מוגן ושירות של עובדים זרים באמצעות חברות מורשות. בנוסף, מספקת מטב מגוון רחב של שירותים לנכים, לילדים עם צרכים מיוחדים ולאוכלוסייה עם פיגור שכלי, מפעילה סדנאות בתנאי נופש למגוון אוכלוסיות וכן, מטב מנהלת את השירות לאומנה בצפון הארץ בשיתוף עם משרד הרווחה.
משרדי הנהלת מטב ממוקמים בתל אביב. למידע נוסף אנא בקרו באתר :http://www.matav.org.il


נוצר: 11/30/2006 5:24:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים