עיצוב פנים - דורון מרדינגר מעצב עולם חדש בתלת מימד אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 20/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עיצוב פנים > דורון מרדינגר מעצב עולם חדש בתלת מימד
  כתבות אחרונות
פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית

רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער

מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים

לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון

רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל

עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים

חגיגת שבועות ברשת דנדש חגיגת שבועות ברשת דנדש

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

דורון מרדינגר מעצב עולם חדש בתלת מימד

מאת: איריס לקנר
דורון מרדינגר מעצב עולם חדש בתלת מימד

דורון מרדינגר, בן למשפחת "הצורפים" - יוצר ומעצב בינלאומי, מקורי וחדשני, משלב טכניקה תלת ממדית עם יצירה רוחנית.שנים הוא סובב ברחבי תבל, בין עשירי העולם, שמזמינים את עיצוביו הייחודיים בהתאמה אישית. יצירותיו מככבות במבנים היוקרתיים ביותר בעולם, ביניהם: ארמון "אמירטס פלאס" באבו דאבי וארמונות בדובאי ובטורקימיניסטן.
עבור הזמרת מדונה עיצב שרשרת יהלומים שחורים המשובצת באותיות זהב של שמה החדש "אסתר".

בימים אלו הוא חונך את חנות הדגל הראשונה שלו בעולם בכיכר המדינה בתל אביב - חנות שהיא עצמה יצירת מופת חד פעמית ומתבססת על העיצובים הייחודים שלו - ערבסק בשילוב פורצלן, זהב וחומרים איכותיים נוספים. לעשירים ברוחם.

הכלים שמעצב דורון מרדינגר לא דומים לשום דבר אחר. בעצם, נכון יותר לומר שהם דומים לתכשיטים, גם כשהם רהיטים או כלי הגשה. המתבונן בחפציו המעוצבים זוכה לתחושת חוויה חד פעמית של מקוריות, יופי ועוצמה.

הסיבה לכך קשורה, בין השאר, לתהליך היצירה הייחודי של האמן יוצא הדופן הזה. בעוד שאמנים אחרים משרטטים ומתכננים את יצירתם ואז מתחילים לעבד חומרים בהתאם לתוכניותיהם, התהליך של דורון מתחיל מחזון תלת מימדי, שאותו הוא רואה בעיני רוחו, על כל פרטיו. המראה הדמיוני הזה מועתק ומופק באמצעות טכנולוגיה מתקדמת לכלי פונקציונאלי, שבו משלב דורון מגוון חומרים יוקרתיים כמו: פורצלן, קריסטל, זהב, טיטניום, עץ ואבנים יקרות.

דורון מרדינגר הוא שם שמוכר בעיקר בקרב עשירי העולם – חובבי האמנות. כבן למשפחה הידועה שהקימה בארץ את חברת "הצורפים" - לייצור כלי כסף, ספג אמנות מבית וגילה כשרון רב לעיצוב חומרים ולטכנולוגיות. בשלב מסויים הוא גילה שיש לו יכולת לדמיין כל דבר בתלת מימד והחל להשתמש ביכולת הזו כדי לעצב מוצרים ייחודיים ולשלב בין חומרים יוקרתיים.

החיבור למודעות של החומר
דורון זוכר את אביו, ששימש לו כמורה רוחני וכמודל חיקוי, מדבר אתו על החיבור למודעות של החומר. בעבור האב הצורפות היתה המשך של המסורת היהודית שתחילתה בתקופת התנ"ך – בעשיית הכלים לבית המקדש. כממשיכו בעסק המשפחתי, יצר דורון קשר עם מכון המקדש בירושלים, ויצר בעבורם כלים מכסף טהור (925) לבית המקדש השלישי ובהם: כלי לניסוח יין וכלי לניסוח מים. אלו הם כלי קיבול הנמצאים על המזבח ומכילים צפנים של מחזוריות אנרגטית.

12 שנים שימש דורון כמנהל, כמשווק וכמעצב ב"הצורפים". בשש השנים האחרונות אף שימש כמנכ"ל החברה שהחזיקה 12 חנויות בארץ, חנות בבלגיה וחנות בדנמרק.
דורון לא הסתפק בכסף כחומר גלם ושאף ליצור שילובים ואינטגרציות של קריסטל, פורצלן וחומרים נוספים, שאותם חקר.

בשנת 2005 עזב דורון את העסק המשפחתי והחל את דרכו העצמאית בסטודיו שהקים בכיכר קדומים ביפו. הוא למד צורפות והרבה לעסוק בעיצובים תלת מימדיים שהפכו מחזון וירטואלי לחומר. העיצובים שנבנו בדמיונו הופקו באמצעות טכנולוגיה מתקדמת לחפצים פונקציונאליים ־ אומנותיים, על ידי שימוש במגוון חומרים ובשילוב שביניהם.
ואז, מוטיב נוסף הצית את דמיונו – הערבסקות שעיטרו את רצפת הסטודיו שלו.
אותו מוטיב עיטורי, הכולל מערך מופשט של קווים וצורות החוזרים כדגם, שהיה נפוץ באמנות האסלמית.

הערבסקות והצפנים היהודים
דורון ראה בעיני רוחו חיבור בין הערבסקות ל"ספר יצירה" שמיוחס לאברהם אבינו ועוסק בתורת הסוד היהודית ובסודות הבריאה המכונים "מעשה מרכבה". הוא איתר תוכנה המפיקה אימג'ים ריאליסטיים המתרגמים את התמונות שהוא מעלה במוחו ויצר את הגריד הערבסקי. אותו עיטור גרפי, שמקובלי האיסלם ראו בו את אור האינסוף, תורגם לעיצובים פונקציונליים, שחיברו חומרים כמו: פורצלן, קריסטל, זהב, טיטניום, עץ ואבנים יקרות.

עיצוביו של דורון הילכו קסמים על עשירי העולם, והוא התבקש לעצב פריטים ייחודיים. יצירותיו מככבות היום בארמון היוקרתי ביותר בעולם "אמירטס פלאס" באבו דאבי ובארמונות בדובאי ובטורקימיניסטן. שמו הגיע גם לאוזניה של מדונה, עבורה יצר שרשרת יהלומים שחורים המשובצת באותיות זהב של שמה החדש "אסתר".

החנות הראשונה בעולם משיקה את קולקציית הערבסק
את חנות הדגל הראשונה שלו בעולם בחר דורון למקם בישראל – בכיכר המדינה בתל אביב.
עיצוביו של דורון שהפכו לשם דבר בגלריות הנבחרות ברחבי תבל, בבתי מלוכה ובקרב עשירי העולם יהיו מעתה זמינים לכולנו.
בחנות המרהיבה ביופייה שנפתחת בימים אלו, תושק קולקצית הערבסק היוקרתית שתכלול: כלי הגשה, תכשיטים, מתנות ורהיטים. אלו עשויים ממגון החומרים שאותם משלב דורון ביצירותיו הייחודיות כמו: זהב, טיטניום, פורצלן וקריסטל. קולקציית הערבסק משלבת איכות אירופאית עם תבלון אתני, ישן וחדש, מזרח ומערב, גופניות ורוחניות. כל פריט מעוצב כתכשיט נדיר ונותן תחושה של המשכיות, התעלות, הרמוניה וסימבוליות.
"הקמתי את החנות כדי לחוש את הלקוחות וכדי לתת ללקוחות לחוש אותי", אומר דורון, לאחר נדודים של שנים רבות בעולם הגדול, "זו הדרך שלי לספר על חוויית היצירה המיוחדת שלי".

ואכן, כל חפץ בחנות מעיד יותר מאלף מילים על אותה חוויה פנימית - כזו שמתחילה בחזון תלת מימדי מרתק ביופיו ובעוצמתו ומסתיימת בספל, קנקן, תכשיט ושולחן – שמעולם לא נראו כמותם.

 

כתובת : ה' באייר 36 - כיכר המדינה, תל אביבדורון מרדינגר מעצב עולם חדש בתלת מימד
דורון מרדינגר מעצב עולם חדש בתלת מימד
דורון מרדינגר מעצב עולם חדש בתלת מימד
דורון מרדינגר מעצב עולם חדש בתלת מימד
נוצר: 4/2/2012 6:11:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים