עיצוב פנים - טיפים לעיצוב שולחן החג אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 04/07/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עיצוב פנים > טיפים לעיצוב שולחן החג
  כתבות אחרונות
פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית

רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער

מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים

לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון

רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל

עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים

חגיגת שבועות ברשת דנדש חגיגת שבועות ברשת דנדש

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

טיפים לעיצוב שולחן החג

מאת: באדיבות רשת חנויות "נעמן"
טיפים לעיצוב שולחן החג

ראשית, החליטו מהו הקו העיצובי המועדף עליכם ומהי האווירה אותה אתם מנסים ליצור- חישבו האם אתם מעדיפים עיצוב קלאסי, מסורתי, נוצץ וכיו"ב.התאמת עיצוב השולחן לסועדים: אם במשפחתכם ישנם הרבה מבוגרים העדיפו עיצוב בסגנון אלגנטי ויוקרתי, ואם דווקא לילדים יש נתח נכבד, העדיפו עיצוב קליל וזורם, שייתן להם תחושה של ביתיות ונינוחות.

החליטו באילו צבעים תעשו שימוש והתאימו להם את סט הצלחות, הסכו"ם והאביזרים הנלווים. הימנעו משימוש יתר של צבעים ואלמנטים קישוטיים. הדבר עלול להפוך את השולחן החגיגי לשולחן קיטשי וזול. כמו כן, מומלץ לבחור באלמנטים, אותם ניתן להסיר בשעת הצורך על מנת שלא יפריעו במהלך הארוחה.

סידור הצלחות - צלחת מנה עיקרית, עליה צלחת מנה ראשונה. את צלחות המרק ניתן להניח על צלחת המנה הראשונה או להגיש מלאה בתחילת הארוחה . תחתיות בצבע כסף או זהב יוסיפו מראה יוקרתי לשולחן.
אחד האביזרים החשובים שבלעדיהם שולחן החג אינו מושלם הינו צלחת חג מרכזית. השתמשו בצלחת חג מרשימה ויוקרתית .הגביהו את הצלחת על מנת להדגיש את מרכזיותה וחשיבותה.

סכו"ם - המזלג בצד שמאל(אם יש מזלג דגים, יש למקם אותו משמאל למזלג), הסכין בצד ימין. הכף מימין לסכין. לפי סדר הארוחה. הכף למרק, מזלג הדגים וכו'. כפית ומזלג לקינוח מעל הצלחת .פמוטים עם נרות מעניקים לשולחן החג מראה קלאסי ומהודר (דקים וגבוהים או עבים וקטנים,) אך יש לשים לב שהפמוטים לא יפריעו לאינטראקציה בין הסועדים.

כוסות - כוס יין אדום, כוס יין לבן וכוס מים. רצוי שכל הכוסות תהיינה בעלות מראה אחיד. כוס המים תעמוד בקצה הסכין, כוס יין לבן (בינוני), מימינה, כוס יין אדום, הגבוהה אחריה. מהכוס הנמוכה לכוס הגבוהה. את היין אפשר למזוג לקראף זכוכית. כמו כן, ישנם תחתיות יין, אשר מונעות כתמים על המפה.

מפיות וחבקי מפיות - כדי לשוות לשולחן החג מראה חגיגי, ניתן להניח ליד כל סועד מפית תואמת הנתונה בתוך טבעת (חבק) . ניתן להניח את המפיות על הצלחות או לצידן הימני.

קנקני מים - 2 קנקני מים לאורך השולחן. אפשר להוסיף למים קליפות לימון מאורכות, עלי נענע או לואיזה. מפות- המפה תכסה לפחות חצי מרגלי השולחן.(לא מפה קצרה מידי). אם המפה הנבחרת לבנה או בהירה, הכלים יכולים להיות בכל צבע. אם המפה כהה, מומלצים כלים בהירים. למפה מעוטרת יתאימו כלים חלקים. אפשרות לראנרים לכל 2 צלחות, זו מול זו. ראנרים עם מרווחים ביניהם.

יש לשים דגש גם על הפריטים הקטנים כגון: מלחייה ופלפלת המשתלבים באופן הרמוני בעיצוב הכולל של השולחן.

במרכז השולחן, לאורכו,למקם סידור פרחים מרכזי ומרשים. או כ- 3 סידורי פרחים נמוכים. אפשר גם לקטוף פרחי מרווה או לוונדר ולמלא כ-3 אגרטלים קטנים בפרחים. לא מומלץ לשים במרכז השולחן זר גדול וגבוה. (פן יסתיר את הסועדים).


עיצוב שולחן החג יכולה להיות משימה מהנה לכל בני המשפחה. שתפו את הילדים בעניין וכך החג יהפוך לחגיגה משותפת אמיתית.

חג שמח !טיפים לעיצוב שולחן החג
טיפים לעיצוב שולחן החג
נוצר: 4/6/2012 12:35:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים