עיצוב פנים - בדרך לפינת האוכל המושלמת אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 30/05/2020
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עיצוב פנים > בדרך לפינת האוכל המושלמת
  כתבות אחרונות
פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית פלטפורמה חדישה המציגה קונספט עצמאי לגולש לתכנון ועיצוב הבית

רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער רשת שטיחי איתמר דואגת לחדרי ילדים ולנוער

מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים מיידלע- עולם של סבונים מעוצבים

לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון לפני שמסדרים את הבגדים, מסדרים את הארון

רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל רהיטי קיבוץ השלושה – הכוח הישראלי המוביל

עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים עיצוב חדר ילדים - עצות וטיפים

חגיגת שבועות ברשת דנדש חגיגת שבועות ברשת דנדש

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

בדרך לפינת האוכל המושלמת

מאת: איריס שמיר, אדריכלית פנים

חדר האוכל הוא לב ליבו של הבית, הוא המקום בו האירוח וחוויית האכילה נפגשים יחדיו. בהיותו כזה, יש להתייחס לעיצובו ולרכישתו בכובד ראש על מנת שיהיה נוח, מזמין, פונקציונאלי ונעים.בבואנו לרכוש פינת אוכל חדשה, חשוב לשים לב ולקחת בחשבון מספר פרמטרים; גודל החלל, סגנון העיצוב הדומיננטי, הצבעים והחומרים הרצויים, הרגלי האירוח, מספר הנפשות המתגוררות בבית, וכמובן- תקציב.

לפניכם כל הסודות לעיצוב פינת האוכל המושלמת ומספר נקודות שיש לשים לב אליהן בתהליך קבלת ההחלטות, העיצוב והרכישה של פינת אוכל חדשה :

* מדדו את חדר האוכל ובהתאם לכך החליטו על גודל השולחן הרצוי. חשוב לשמור על מרווח למעבר ולהגשה, אך יחד עם זאת לנצל את המרחב למיקום שולחן גדול ומרשים ככל האפשר.

* בבחירת המשטח חשוב לקחת בחשבון שיקולים פרקטיים- רמת הגימור של השולחן צריכה להתאים לרמת השימוש בשולחן, שיקול נוסף - האם לדוגמא יש ילדים בבית ואז רצוי לקחת משטח פחות רגיש. בדקו שאתם אכן קונים שולחן עץ מלא ולא פורניר.

* יש להתאים את עיצוב השולחן לעיצוב הבית והסביבה, כך שאם פינת האוכל ממוקמת בפינה חשוכה, מומלץ לבחור שולחן מעץ בהיר.

* מומלץ לבדוק היטב את הכסא הנבחר- נוחות הישיבה, גודל הכסא ומשקלו וכן מספר הכיסאות הנחוץ, חשוב מאוד נושא הריפוד-הרבה יותר קל לתחזק כסא בעל ריפוד נפרד– קל לכבס או להחליף ולרענן את המראה.

 * כדאי לקחת בחשבון שצורת השולחן משפיעה על האווירה בזמן הארוחה. נהוג לחשוב ששולחן עגול יוצר אינטימיות, אך אם הוא גדול מדי - ייווצר מרחק בין מעט סועדים, בעוד שבשולחן מלבני גדול ניתן להשתמש ביום-יום בחלק אחד, ובחלק האחר להניח עיצוב קבוע, כמו אגרטל עם פרחים ולצידו קערה לנרות וכדומה.

בהצלחה!

מרבית היצרנים מוכרים שולחנות וכיסאות כסט אחד, אך זכרו כי אתם יכולים להרכיב לעצמכם פינת אוכל על-פי טעמכם האישי. אם קניתם שולחן מאוד מאסיבי, כדאי שהמראה הכללי לא יהיה כבד מדי, ולכן כדאי להתאים כסאות במראה עדין יותר ואולי אף סט אקלקטי של כסאות השונים זה מזה, אך יוצרים שילוב הרמוני ומעניין של צורות וגוונים.בדרך לפינת האוכל המושלמת
בדרך לפינת האוכל המושלמת
נוצר: 4/11/2012 10:14:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים