העצמה נשית - תנועת נשים עושות שלום במסע השלום אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 17/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > תנועת נשים עושות שלום ב"מסע השלום"
  כתבות אחרונות
סדנת סליחות לנשים, תתקיים במלון הבוטיק The way inn סדנת סליחות לנשים, תתקיים במלון הבוטיק The way inn

'אליסקה בארץ הסריגה' - נא להכיר את האופנאית מריה זברין 'אליסקה בארץ הסריגה' - נא להכיר את האופנאית מריה זברין

ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

תנועת נשים עושות שלום ב"מסע השלום"

מאת: שוש להב
תנועת נשים עושות שלום ב

ב"מסע השלום" של תנועת נשים עושות שלום, השתתפו עשרות אלפי נשים שצעדו מכל רחבי הארץ אל ירושלים, כדי לקדם הסכם מדיני. המסע התחיל ב- 24.9 ונמשך עד ה- 8.10, יום בו הוצבה 'השמלה הגדולה בעולם' של העמותה לאמנות בקהילה, בערבות ים המלח, כסמל לעוצמה הנשית  

 

מרגש לראות נשים שלוקחות אחריות ומחליטות יחדיו למנוע את המלחמה הבאה!  רק נשים יכולות!!

 

"מסע השלום" של תנועת נשים עושות שלום, התחיל ב- 24.9 ונמשך עד ה- 8.10 ובמסגרתו עשרות אלפי נשים הולכות מכל רחבי הארץ אל ירושלים, כדי לקדם הסכם מדיני. תנועת נשים עושות שלום הוקמה לפני שלוש שנים בעקבות מבצע "צוק איתן" וצמחה להיות תנועת השטח הגדולה בישראל. חברות בתנועה למעלה מ-24,000 נשים מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים. התנועה פועלת ללא לאות בקרב קבוצות שונות בחברה הישראלית, בצפון ובדרום, בעיירות פיתוח דרך התנחלויות ועד ערים וקיבוצים במרכז הארץ.

 

התנועה אינה תומכת בפתרון מסוים או בתוכנית שלום זו או אחרת, אלא פועלת לקידום תמיכה ציבורית רחבה לסיום הסכסוך בהסכם מדיני. זאת, מתוך אמונה שנשים צריכות לקחת אחריות על עתיד ילדיהן ומתוך התפיסה ששילובן של נשים בתהליכי פיוס מגבירים את הסיכוי לשלום בר קיימא, בהתאם להחלטה 1325 של האו"ם. 

 

"מסע השלום" התארח ב"חפלת השלום הענקית" בת"א:

מעל ל- 3,000 נשים מכל הקשת הפוליטית, השתתפו ב 6 באוקטובר, ב"חפלת השלום הענקית", כחלק מאירועי "מסע השלום" של תנועת נשים עושות שלום, בפארק גן המדרון ביפו. לאירוע הגיעו נשים מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים - אימהות לחיילים, דתיות, מתנחלות, חילוניות, ערביות, נשים ממשפחות שכולות, סטודנטיות, תושבות עוטף עזה ועוד. במסגרת האירוע התקיימו הופעות תרבות, אקרובטיקה, להקת מתופפות ומסיבת רחוב. כמו כן, הוקם אוהל השלום שנתפר מפיסות בד עליהן רקמו נשים מכל רחבי הארץ מסרים של שלום. את הצעדה שיצאה מגן כרוניגן ביפו אל גן המדרון, ליוו מירי מסיקה, דוד דאור, אסתר ראדה, יעל דקלבאום ולירון מיוחס, מתופפות, אקרובטיות, רקדניות, אנסמבל "תפילת האימהות", קרקס רחוב ו"וואן השלום"- בו נוהגות צעירות התנועה שאף ישנות בוואן.

 

השמלה הגדולה בעולם, של העמותה לאמנות בקהילה:                                                       

בקיץ 2007 עמד להתקיים בכיכר רבין בתל אביב, אירוע חסר תקדים, אשר בו נועדה להתרומם מעל ראשי הקהל שמלה שגובהה 22 מ' והקפה 60 מ'. שמלה זו הייתה עשויה להיכנס ל"ספר השיאים של גינס" בתור השמלה הגדולה ביותר בעולם. יוזם האירוע היה האמן והיזם החברתי, עדי יקותיאלי - מייסד ומנכ"ל העמותה לאמנות בקהילה, שזכה לתמיכת קואליציית עיקר- הקואליציה הבינלאומית לזכויות נשים עגונות.

 

המיזם 'אסורות' נועד לעורר את מודעות הציבור לבעייתן של נשים עגונות ומסורבות גט. במסגרת המיזם נעשתה פעולה קהילתית רחבת היקף שהעלתה את המודעות לנושא בקרב מעגלים חברתיים נרחבים. על הבד שממנו נתפרה השמלה, הודפסו דימויים שהוכנו על ידי נשים מסורבות גט בעשרות סדנאות של אמנות בקהילה. הבד נחתך למאות ריבועים שעוטרו בטלאים על ידי נשות אגודת הטלאים. תופרות כיתן חיברו את הריבועים ותפרו מהם את השמלה הגדולה.

 

במקביל הוכן דגם קטן של השמלה הגדולה וקבוצות של רוקמות רקמו על כל שטחו. כמו כן, התקיימה תצוגת אופנה ייחודית בה לקחו חלק 19 מעצבי אופנה ישראלים, אשר עיצבו לתצוגה זו שמלות שהתבססו על מפגשים עם נשים מסורבות גט. את השמלות לבשו באירוע החגיגי ממיטב הידועניות של ארצנו.

למרבה הצער, לא התאפשר לבנות את הקונסטרוקציה שתאפשר להציגה אז בכיכר רבין.

 

השמלה שמעולם לא הוצגה, ניתנה בשמחה ונדיבות לארגון "נשים עושות שלום", והיא הוצבה בערבות ים המלח - בכפר השלום של הגר ושרה, במסגרת יום השיא של מסע השלום 2017, ביום א' 8 באוקטובר, במטרה להעלות למודעות את המחויבות ועוצמת הנשים כמובילות תנועה למען מציאת פתרון לשלום בין ישראל לפלשתינאים. השמלה תשמש סמל לאיחוד ועוצמת הכח הנשי, כמובילות את הדרישה לעשות כל דבר, כדי לקדם את פתרון הסכסוך ותוצג בהמשך במקומות שונים בארץ ובחו"ל.

 

למידע על "נשים עושות שלום":   http://www.womenwagepeace.org.il

 

 

(צילום המסע: באדיבות נשים עושות שלום; צילום השמלה: גלית אילוז; ענת נגב)

 

 תנועת נשים עושות שלום ב
תנועת נשים עושות שלום ב
תנועת נשים עושות שלום ב
תנועת נשים עושות שלום ב
נוצר: 10/10/2017 9:27:00 PM
עודכן: 10/10/2017 9:30:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים