העצמה נשית - אז מה את אומרת - הכנס השלישי של אניתיאה אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 15/08/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > העצמה נשית > "אז מה את אומרת" - הכנס השלישי של "אניתיאה"
  כתבות אחרונות
ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום ג'מילה אבו סווי בתערוכת צילום "תמונה מגדרית"

מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3 מעמד האישה בקזחסטן - יום האישה הבינלאומי 8.3

צוואה – צוואה – "טוב מוקדם מאשר לעולם לא"

חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה חוק השוויון בנטל הגנה מלאה על זכויות ומעמדן של הנשים בצה"ל

"מוזות" - המותג איתו מציינת נתניה את יום האישה הבינלאומי

הכנס הארצי השני הכנס הארצי השני "עיר ידידותית לנשים" באשדוד

גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר? גם בפוליטיקה : יפה יותר זה טוב יותר?

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

"אז מה את אומרת" - הכנס השלישי של "אניתיאה"

מאת: שוש להב

לרוץ כמו בן? או לרוץ כמו בת? שותקות או מושתקות? מה יש עוד לומר? הרבה.. ועל הכל ידברו בכנס "אז מה את אומרת" שמקיימת "אניתיאה - מרכז נשים שאיתך בשביל החיים", שיעסוק בסוגיות משמעותיות של קידום נשים בחברה הישראלית, שיתקיים ביום שני 26.2.2018  

לנו הנשים יש מה לומר על כל דבר בכל תחום, ויחד עם זאת מרגישות "מושתקות" ושותקות. "הגיע הזמן לומר כל מה שיש לנו בכל תחום, מכל נקודת מבט ולבחון איך זה מקדם אותנו ומאפשר לנו להשפיע", אומרת עטליה אוברמן - מייסדת ומנכ"לית אניתיאה ויזמת כנס "אז מה את אומרת?". הכנס השלישי של "אניתיאה - מרכז נשים שאיתך בשביל החיים", שמטרתו להעניק לנשים את היכולת והכוח לשינוי.

 

בכנס שיעסוק בשאלות כמו תקרת הזכוכית, מנהיגות נשית, יצירת איזון בית ומשפחה ועוד, יתקיים פאנל בהשתתפות: יו"ר ויצ"ו העולמית - פרופ' רבקה לזובסקי, כתבת צבא ובטחון בכאן ב' - כרמלה מנשה, חברת הכנסת - פנינה תמנו-שטה, השחקנית - סנדרה שדה, השחקנית - ציפי מור, מנכ"לית ALL CLUB - אתי רז והזמרת - חגית מעוז. המשתתפות בפאנל תדונה בסוגיות המשמעויות ביותר ביחס לקידום נשים בחברה הישראלית ותשתפנה מניסיונן האישי.

 

לדברי יו"ר ויצ"ו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי: "כוח נשי חזק ומלוכד יילחם על שוויוניות בעולם העבודה ויקדם עולם שבו קיים שוויון הזדמנויות לכהן בתפקידים בכירים ולהשתכר באופן שווה". הח"כית פנינה תמנו-שטה אומרת: "כתיבת הסיפור שלנו כנשים לא יכול להיעשות בידי אחרים. עלינו להיות שותפות מלאות, שלוקחות מנהיגות ומובילות שינוי, תוך התווית דרך ובניית מוסכמות וכללים חברתיים מתוך הובלה ולא תגובה. האחריות לגורלנו ומקומנו בחברה היא האחריות להיות בקדמת הבמה ובקבלת ההחלטות כדי ליצור את העתיד אותו אנו נרצה לספר".

 

בנוסף לפאנל, תתקיימנה בכנס 4 הרצאות בסגנון TED על סיפורי חיים מחוללי שינוי. עו"ד רונית לירן-שקד - טרנסג'נדרית-לסבית, על סיפור השינוי שלה בגיל 47 לאחר נישואים שניים כגבר ושלושה ילדים; סיגל בר - מאמנת "שוברת קירות", על הלידה מחדש שלה בגיל 45; איקבאל עדוי - מנכ"לית ובעלים SHARK אסטרטגיה ושיווק; נאוה ריץ בוגרד - על סיפור חיים יוצא דופן.

 

"היכולת לשנות משהו בחיים, תלויה בהקשבה שלנו לסביבה ולעצמנו ובלקיחת אחריות על התוצאה. רק אם נשכיל שלכל שינוי יש מחיר, והוא נלקח בחשבון, נוכל להמשיך בדרך מחדש", מציינת עטליה אוברמן.

 

את הכנס תנחה איריס לקנר - מרצה, מפיקה ומבקרת קולנוע, המתמחה בסוגיות מגדר וערכה את אחד מפורטלי הנשים הוותיקים בארץ. במהלך הכנס תעניק שיקוף של הסוגיות הנדונות בראי הקולנוע כאלמנט מעורר השראה.

    אודות אניתיאה:

"אניתיאה", מרכז נשים איתך בשביל החיים, הוקם על ידי עטליה אוברמן בשנת 2007 לאחר מלחמת לבנון השנייה. הרעיון להקמת המרכז עלה מתוך צורך אישי של עטליה וממצוקה שלה כאמא, לבן שגוייס למלחמה בצו 8. בתקופת המלחמה והחרדות הרבות שליוו אותה היא הבינה שיש צורך בבית בטוח לנשים, אשר ילווה אותן בכל צומת בחייהן. כמי שעברה המון צמתים משמעותיים במהלך חייה ובכל נקודה בנתה את מהלך חייה מחדש, היא הקימה את אניתיאה כמרחב להשפעה נשית, מתוך ניסיון והיכרות עם השינויים, הפחדים, העוצמה האישית והצורך, במקום שבוא ניתן להתנהל ללא שיפוטיות וביקורתיות. אניתיאה מספקת מרחב לנשים, טכניקה לבניית מפת דרכים וביצועה. במרכז פועלים אנשי מקצוע בשיתוף פעולה אשר מספקים מענה לכל הצרכים - פיננסי, אישי, אימוני, משפטי וכעוד. בנוסף, אניתיאה מקיימת כנסים, הרצאות והדרכות. אניתיאה, מרחב המאפשר לכל אשה להיות בעוצמתה גם כשהיא "חלשה".

לפרטים נוספים:  http://www.anitea.co.il/

 

אודות עטליה אוברמן:

עטליה (60) נפלה לתוך תהום חייה בגיל 30 עם 2 ילדים קטנים בני 4 ו-6, אך הצליחה לשקם ולרומם את חייה שוב ושוב בכל נקודת שבר ונפילה שחוותה. התהום הראשונה נפערה במהלך השבעה על אביה. אז גילתה כי בעלה מנהל רומן מתמשך עם חברתה הטובה ,וכמו שאומרים "כולם ידעו על כך חוץ ממנה". כל הערכים עליהם גדלה התנפצו והיא מצאה עצמה עוזבת גם את משרת ההוראה הבטוחה שלה וגם את הבית. לאחר כשנתיים וחצי של תהליך גירושים מייסר, היא הצליחה לקבל גט, אך גם אז חייה המשיכו להטלטל בעוד שהגרוש התנקם בה באמצעות הילדים. החרדה שלא יהיה מי שידאג לילדיה במקרה והיא תלך לעולמה, הביאה אותה ללמוד ביטוח והיא עבדה כסוכנת ביטוח חיים ובריאות עצמאית במשך 16 שנים, מתוך ייעוד לעזור לנשים אחרות במצבה. בתקופה זו היא הכירה גם את בן זוגה. ב 2006 עם פרוץ מלחמת לבנון השנייה, חייה של עטליה הטלטלו שוב, לאור החרדות הקשות שחוותה בעקבות גיוס בנה למלחמה. אז היא הבינה שעליה להקים מרכז אשר ישמש מרחב בטוח לנשים ויעניק להן הכוונה וייעוץ מקצועי בצמתים של חייהן. מרכז אניתיאה (אני אלה) מספק מרחב לנשים ומעניק להן ייעוץ של טובי/ות המומחים/ות בהתאם למפת דרכים הנבנית עפ"י צרכי כל אישה ואישה. כיום, עטליה נמצאת בזוגיות שנייה מזה 24 שנים, אמא ל- 4 ילדים (שניים שלה ושנים של בן זוגה) וסבתא ל- 8 (שלו).

 

הכנס יתקיים ביום שני 26.2.2018 בין השעות 9:30- 14:15 במרכז הבמה בגני תקווה.

 

לפרטים והרשמה לכנס: http://www.anitea.co.il/

 

 

(צילום: יח"צ)

 נוצר: 2/19/2018
עודכן: 2/25/2018

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים