עסקים - עסקים מתמודדים עם הטילים.... אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 22/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > עסקים מתמודדים עם הטילים....
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

עסקים מתמודדים עם הטילים....

מאת: מערכת Iwomen
איך חברות ומפעלים מתמודדים עם עובדים שגוייסו בצווי 8 ואיך מוצאים דרכים יצירתיות להתמודד עם המצב? ליקטנו עבורכם 7 דוגמאות :
בועז וקסמן מנכ"ל חב' "אופיר טורס", המפעילה עשרות סניפים ברחבי הארץ, ביניהם סניפים באשקלון, אשדוד וקריית גת, מציין ש-3 הסניפים הממוקמים באזורים הנ"ל סגורים כרגע.
חב' אופיר טורס נערכה במהלך השבוע שעבר למצב באזור עוטף עזה וחיברה את כל העובדים של הסניפים הנ"ל למערכות מחשוב בבית, על מנת שיוכלו לספק מענה ללקוחות הפרטיים והעסקיים של החב' גם מהבית. החב' תומכת בכל העובדים שמבקשים להישאר בבית ולא להגיע לעבודה, ולכן מאפשרת להם לעבוד מהבית ולא מחשיבה את הימים האלה כימי חופשה. וקסמן מציין שמחלקת משאבי האנוש של החברה חיברה בין משפחות של עובדים מהצפון ומהמרכז שמוכנות לארח אצלן משפחות של עובדים מאזור הדרום.

אילן שנהב מנכ"ל רשת בתי הקפה "אילן'ס – בית של קפה" המונה 14 סניפים, מציין שעד כה גוייסו לשירות מילואים כ-10 עובדים, מתוכם 2 מנהלי סניפים, וככל הנראה בימים הקרובים עובדים נוספים צפויים להיקרא לצו 8. אילן מציין שהרשת התארגנה במהירות על מנהלי מקום, ומאחלת לכל עובדיה ולכל החיילים בצה"ל שישובו הביתה בשלום. רשת אילן'ס מחזקת את עובדיה בצה"ל, וכידוע – כאשר עובד נמצא במילואים, הביטוח הלאומי משלם את משכורתו. מכיוון שעובדי בתי קפה מרוויחים גם מטיפים של הלקוחות- רשת אילן'ס תשלם לכל העובדים המגוייסים את כספי הטיפים שהפסידו.

חב' "מולטילוק" הממוקמת ביבנה ומעסיקה עובדים רבים המגוררים באשדוד, אשקלון, גן יבנה, יבנה וכו', מתמודדת באופן מקורי עם העובדה שהלימודים באזורים הנ"ל מושבתים ובשל כל עובדים רבים נתקלו בבעיה ופחדו להשאיר את הילדים לבד בבית. שמעון שקל, מנכ"ל חב' מולטילוק מציין שמות דאגה ואכפתיות אמיתית ארגנה החב' קייטנה שתאפשר לעובדים להגיע למקום העבודה ולהביא את הילדים עימם. החב' השקיעה תשומת לב רבה בארגון הקייטנה, המיועדת לילדים בגילאי 4-12. הילדים מחולקים למספר קבוצות- לפי גילאים, כאשר ההפעלה הינה עשירה ומגוונת ומתבצעת באמצעות צוות מיומן של חב' חיצונית מקצועית. ההפעלה מתקיימת במימון מלא של חב' מולטילוק בין השעות 08:00-15:00 (הורים אשר ילדיהם בקייטנה יעבדו במסגרת השעות הנ"ל). מידי בוקר יבצע תרגול חירום ולאחר מיכן תחל הפעילות. הקייטנה כוללת גם ארוחת צהריים ונשנושים קלים במהלך היום. שקל מציין שכרגע מונה "קייטנת מולטילוק" כ-80 ילדים. גם העובדים וגם הילדים רגועים ומרוצים.

חב' "קופי טים" המשווקת מכונות קפה, וממוקמת גם היא ביבנה נאלצה להתמודד עם מצב בו חלק מעובדיה מגוייסים בצו 8 וחלק מעובדיה נאלצו לקחת ימי חופשה בשל השבתת בתי הספר. אריק סודאי, מנכ"ל חב' קופי טים מציין שהמצב החדש דרש "הערכות מחודשת". עובדי החברה נאלצים לעבוד קצת יותר על מנת להשלים את הפערים של העובדים החסרים. במקביל העובדים מביאים את ילדיהם לעבודה והחב' דואגת להעסיק אותם בכל מיני עבודות משרדיות כגון תיוקים, פקסים, ארכיון וכו', ובתמורה משלמת להם שכר סמלי של 300-500 ₪ בשבוע.

חב' "בן אנד ג'ריס" (גם היא ממוקמת ביבנה) באה לקראת העובדים ומאפשרת להם לבצע את כל הסידורים האישיים שלהם במהלך שעות העבודה. אבי זינגר, מנכ"ל החב' מציין שהחב' מאפשרת לכל העובדים לצאת במהלך היום לסידורים אישיים כגון בנק, דואר, קניות וכו'- על חשבון שעות העבודה, וזאת על מנת לאפשר להם להגיע אחה"צ הביתה ולבלות את כל הזמן הפנוי שיש להם נטו עם המשפחה.


הנרי צימרמן, מנכ"ל חב' טרלידור מציין שעובדים רבים של החב' גוייסו למילואים, ביניהם גם מנהלים כגון מנהל התפעול ומנהל ההתקנות. "כולנו מבינים את חשיבות המלחמה ולכן כל עובדי החברה מגוייסים לטובת השלמת הפערים שנוצרו בעקבות גיוס המילואים. עובדי החב' שנשארו התנדבו מרצונם לבצע שעות נוספות ועבודה מאומצת על מנת שלקוחות החברה לא יפגעו".

אילן קרני, מנכ"ל החברות "מטרודן" ו"מטרופולין" מציין שמאז תחילת המלחמה ישנה ירידה חדה ב מספר הנוסעים בקווי התחבורה הציבורית של מטרופולין ומטרודן – המפעילות קווי תחבורה עירוניים ובין עירוניים באזור השפלה והדרום: ב"ש, קרית גת, אשדוד, יבנה, נתיבות , שדרות ועוד. למרות הירידה- עובדי החברות שלא גוייסו למילואים, מתייצבים יום יום לעבודה ומבצעים את מסלולי הנסיעה ללא שינוי מתוך הבנה שישנם כאלו שמתכננים את שגרת יומם בהתבסס על התחבורה הציבורית. עובדי החברות יעשו ככל שביכולתם על מנת שלא לפגוע בנוסעי התחבורה הציבורית. קרני מוסיף שכ- 8 אחוז מכלל עובדי החברה גוייסו במהלך הימים האחרונים לשירות מילואים , אולם מפת התנועה אינה נפגעת בשלב זה.
נוצר: 1/10/2009 1:52:00 AM
עודכן: 1/10/2009 12:41:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים