עסקים - איך שוברים את הקרח במומ על עסקאות ענק בעזרת הומור אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 24/02/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > איך שוברים את הקרח במו"מ על עסקאות ענק בעזרת הומור ?
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

איך שוברים את הקרח במו"מ על עסקאות ענק בעזרת הומור ?

מאת: איריס לקנר
איך שוברים את הקרח במו
לאחר 25 שנות מנכל"ות בארץ ובעולם, אבישי המבורגר משיק את ספרו - 'לעשות עבודה מהצחוק' לשילוב הומור בעסקים.
אבישי המבורגר, שבעברו שימש בין השאר כמנכ"ל נטפים אסיה, נעמן פורצלן, דנשר, מי עדן, ומנכ"ל הסחר הבינלאומי של קבוצת אייזנברג, הוציא לאחרונה את "לעשות עבודה מהצחוק" – ספר ובו מובאות מעשיות מצחיקות המתארות דילמות מעולם העסקים, אשר מהוות דרך ייחודית לשבירת קרח, התקדמות במו"מ העסקי, והבנת סיטואציות עיסקיות מורכבות בעזרת סיפור פשוט ומבדר.

"כשעגלת המשא ומתן תקועה, הטכניקה הטובה ביותר שאני מכיר, היא בדיחה טובה שמשחררת לחצים ומוציאה אנשים מהביצורים. אם בבדיחה יש גם מסר מעניין, הדרך למציאת פתרון על פי רוב סלולה" אומר המבורגר שמשמש כיום כמרצה מבוקש וכמאמן לאנשי עסקים ומנכ"לים בכירים.

אבישי המבורגר ראה כבר כמעט הכל. החל מפגישות עסקים עם שועי עולם , משאים ומתנים עם צמרות תאגידי ענק כמו דיסני, בורגר קינג ועוד, וכלה בעסקאות ענק במשק העולמי והישראלי.

אבישי המבורגר פרץ לתודעה הציבורית עם הקמת מי עדן, אליה הגיע כשעוד דמתה יותר לברזייה מאשר למפעל ענק, והיה בין האחראים לאחד משינויי התדמית החריפים ביותר שידע המשק הישראלי, עם הפיכת המים המינרלים ממותרות של עשירים, למוצר חובה בסל המוצרים הישראלי – כל זאת תחת הסיסמא "מי עדן - השמפניה של הטבע".
אבישי המבורגר החל את דרכו בתפקידי ניהול בתחום הטקסטיל: ב"גיבור" ב"אתא" האגדית ובתעשיות רוגוזין. לאחר מכן היה ממקימי מי עדן, משם עבר לחברת השיווק 'דנשר', ומשם מצא את דרכו אל קבוצת שאול אייזנברג בימיה הגדולים.
בקבוצת אייזנברג ניהל המבורגר את חברת הסחר הענקית של הקונצרן במזרח הרחוק, עוד בתקופה בה טרם נכרתו יחסים רשמיים ביןסין לישראל , ואף שימש כנשיא לשכת המסחר הונג קונג ישראל. שם חי עם משפחתו כ8 שנים

בשנת 1998 מונה המבורגר כמנכ"ל חברת נעמן פורצלן מקבוצת גיבור ספורט של איתן אלדר, ורועי גיל.
לאחר 5 שנים שימש המבורגר כמנכ"ל נטפים אסיה, וכעת הוא משמש כמאמן לאנשי עסקים ומכשיר מאמנים בתחומי הנהול והעסקים .
ספרו של אבישי המבורגר, 'לעשות עבודה מהצחוק' הוא ספר מלא הומור, הנקרא בשקיקה, ומהווה מעין יועץ סתרים לאיש העסקים, בפוגשו דילמות עסקיות שכיחות. הסיפורים בספר לקוחים רובם ממעשיות יהודיות ומבדיחות, חלקן מוכרות יותר וחלקן פחות, אשר בעיבודו של המבורגר, מקבלות פרשנות עסקית מלאת ערך.

מה עם עושים מול עסקאות טובות מדיי
"בסיטואציות רבות של מסחר, מול עמיתים ישראלים וזרים, חוזרת על עצמה שוב ושוב תופעות של התלבטות, התמקדות בסיכונים והתבצרות בעמדות" אומר המבורגר. "ברוב הפעמים הרבה יותר נוח להתבצר באינטרסים האנוכיים שלך, ולא לראות מה מפעיל את הצד השני. מצד שני לעיתים קרובות, עסקאות שנראות טוב מדי על הנייר, מתגלות בהמשך הדרך כתרגילי עוקץ ועסקאות ביש".
כך למשל, מביא המבורגר בספר את מעשיית הקדילק, אותה חזר וסיפר לו שאול אייזנברג, בכל פעם שהצעה לעיסקה מפוקפקת הגיעה לשולחנו.
הסיפור נפתח כך:
הגעתי למשרדו של המיליונר שאול אייזנברג והצגתי בפניו את העיסקה המתוחכמת. לכאורה הכל היה מושלם, אנחנו לא משקיעים, אנחנו לא מתחייבים, לא נותנים ערבויות, הקונה מעמיד את הכך, המוכר יספק את הסחורות ואנחנו רק נקטוף את חלקנו בבישול העיסקה. נכון העיסקה היתה מסוברת ומורכבת אבל הרווח היה עצום. מר אייזנברג חשב לרגע ואמר: "לא, אנחנו לא בעסק הזה". ניסיתי להבין ממה הוא חושש ואיפה הסיכון אבל הוא בשלו "העיסקה מריחה לא טוב". ומעסקה שמריחה לא טוב צריך להתרחק ומהר.
כשהוא ראה שאני לא משתכנע הוא סיפר לי את סיפור הקאדילק.
הסיפור מספר על אמריקאי המציע לקדילק חדשה ברבע ממחיר המחירון לסוחר מכוניות בלוס אנג'לס, אשר לא מוצא בה רבב. מתברר כי האיש קנה את המכונית מסוחר מכוניות בקצה הרחוב, במחיר מלא, עוד באותו היום, ועכשיו "פשוט נמאס לו ממנה".
העיסקה נראית לשני הסוחרים מסריחה עד מאד, והיות וזהו סוף השבוע והבנקים סגורים, לא ניתן לברר את הקרדיט של האיש, על כן הם ממהרים להזמין את המשטרה. המשטרה חושדת בצ'קים שבעל הקדילק נתן לסוחר הראשון ממנו רכש את המכונית במחיר מלא, ועוצרת אותו עד חלוף סוף השבוע - אז ייפתחו הבנקים, ויופקד הצ'ק.
להפתעת כל המעורבים בפרשה, הצ'ק אכן מכובד, ומוכר הקאדילק תובע את שני הסוחרים ואת המשטרה בתביעה של מיליונים.

שבירת הקרח במו"מ
עמיחי המבורגר טוען כי הדרך הטובה ביותר לשבור את הקרח ולהבהיר עמדות בעסקים היא דרך חוש ההומור.
"כאשר חוש ההומור קולע לסיטואציה בה המו"מ תקוע, הוא משמש קטליזטור אפקטיבי ביותר להנעת המו"מ, מפני שמאחורי ענני הצחוק והשחרור, קיים גם מסר שמבהיר מדוע אני פועל כפי שאני פועל" אומר המבורגר.
לדבריו, במקום להיכנס למו"מ מייגע, ולפרוט לפרטים את כל המחירים, הסכנות והיתרונות, יכולה בדיחה או מעשייה אחת, להבהיר את התמונה בצורה החדה ביותר, ולשחרר את העגלה מהבוץ.
המעשיות, שאת רובן שמע המבורגר מאביו בילדותו, שמשו אותו לא רק במו"מ, אלא גם בסיטואציות מורכבות מול עובדים והנהלה, התלבטויות רכש קשות, ובדילמות רבות ומגוונות הלקוחות מעולם העסקים.

איורים עם עכבר
"לעשות צחוק מהעבודה" מעוטר בעשרות איורים חביבים בשחור לבן, ששורבטו בידי אבישי המבורגר עצמו ללא עפרון או מכחול, אלא בעזרת עכבר המחשב.
"בכל ישיבה או פגישה אפשר לראות אותי משרבט. זה אובססית נעורים, שמלווה אותי עשרות שנים, ובספר נתתי לה את הביטוי הפומבי הראשון שלה" מחייך המבורגר. את שער הספר מעטר ציור יפיפה של ליצן צבעוני שצויר בידי אחותו של אבישי המבורגר – הציירת הדסה גורוחובסקי.


את הספר ניתן להשיג בכל חנויות רשת 'סטימצקי' ו'צומת ספרים'.
מחיר : 78 ש"חנוצר: 12/3/2009 9:55:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים