עסקים - תמונת מצב - נשים אמידות בישראל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 23/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > עסקים > תמונת מצב - נשים אמידות בישראל
  כתבות אחרונות
איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות! איריס מוסיוף – כאשר שלמות פוגשת יופי ונחישות!

"קרן שמש" לעידוד יזמים צעירים בישראל

בסטודיו C נשים עם מידות טובות...! בסטודיו C נשים עם מידות טובות...!

אתר אתר "הבמה", הג'י פי אס של צרכני התרבות בישראל, חוגג עשור

רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה! רבקה גיל-אור : אשת חינוך ומינהל בנשמה!

נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים נא להכיר : אלישבע הניג – קריירה שבאה מבפנים

מעיין אוזנה גילתה את יעודה מעיין אוזנה גילתה את יעודה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן
שתפו בפייסבוק

תמונת מצב - נשים אמידות בישראל

מאת: איריס לקנר
תמונת מצב - נשים אמידות בישראל

חברת iGeo מקבוצת גיאוקרטוגרפיה, ערכה באחרונה סדרת מחקרים תקופתיים עבור U-Bank, המתמחה בבנקאות פרטית והשקעות לאמידים. לרגל יום האשה הבינלאומי, להלן מספר ממצאים הנוגעים לנשים אמידות. נשים אמידות מוגדרות לצורך מחקר זה כנשים בעשירונים 9-10, בגילאי 18 ומעלה. עפ"י הגדרה זו, בישראל כ 440 אלף נשים אמידות.מיכל גורן מילר, מנהלת חטיבת הבנקאות הפרסונאלית ב-U-Bank, מסבירה את הצורך של הבנק בעריכת סדרת מחקרים מהסוג הזה: "אנחנו ב- U-Bankרכשנו התמחות בכל הנוגע לבנקאות פרטית והשקעות לאמידים, כאשר התפיסה שלנו מציבה את הלקוח במרכז ומציעה חווית שירות מותאמת אישית. לשם כך, לצד המומחיות שלנו בעולמות התוכן הפיננסיים הנוגעים לחייו של הלקוח האמיד, אנו מקפידים להכיר את מכלול חייו: במה הוא עוסק, מה הוא עושה בשעות הפנאי שלו, איזה עתיד הוא מתכנן למשפחה שלו ועוד. הבנק רואה חשיבות מיוחדת בסגמנט הנשים האמידות ועוקב באופן תדיר אחר מגמות הנוגעות לצרכיהן הפיננסיים והאישיים".

שיטה:
המחקר נערך במסגרת סקר טלפוני בקרב 700 משיבים, גברים ונשים, בגילאי 18 ומעלה.
300 משיבים המשתייכים לעשירונים סוציו-אקונומיים 9-10, והמהווים מדגם ארצי ומייצג של אוכלוסיה זו במדינת ישראל בישובים היהודיים – מוגדרים כאמידים ו-400 משיבים המהווים מדגם ארצי ומייצג של כלל הציבור בישראל בישובים היהודיים.

רוצה להיות אמידה ? תהיי עצמאית

* שיעור העצמאיות בקרב האמידות גבוה משמעותית משיעורן בקרב נשים בכלל האוכלוסייה: כ 13% מהנשים האמידות הן עצמאיות, לעומת כ-5% מהנשים בכלל האוכלוסייה.

* שיעור הגברים העצמאיים גבוה משיעור הנשים העצמאיות - 17.5% מהגברים בישראל עצמאים ו 20.2% מהגברים האמידים.

רוצה להיות אמידה ? עבדי יותר שעות

* 26.5% מהנשים בישראל עובדות בחצי משרה או פחות, וזאת לעומת כ-14%בלבד מהנשים האמידות.

* 23.3% מהנשים האמידות עובדות 9 שעות ומעלה, לעומת 18% מהנשים בכלל ישראל.

* גברים עובדים יותר שעות – 52.5% מהגברים בישראל ו-65.7% מהגברים האמידים עובדים 9 שעות או יותר ביום.

נשים אמידות מרוצות יותר משכרן, פחות ממצבן הכלכלי

* נשים אמידות הרבה יותר מרוצות משכרן בהשוואה לנשים שאינן אמידות – בקרב האמידות, כ 59% מרוצות, בדומה לגברים אמידים. לעומת זאת, רק 42% מהנשים בכלל הציבור מרוצות משכרן – פחות מהאמידות ופחות מהגברים בכלל הציבור, כאשר 53% מהגברים מרוצים משכרם.

* מעניין כי בכל הקבוצות, אנשים נוטים פחות להיות מרוצים ממצבם הכלכלי לעומת שביעות רצונם משכרם. בעוד גברים ונשים אמידים שבעי רצון משכרם באופן דומה, הרי בנשים אמידות פחות מרוצות מגברים אמידים ממצבן הכלכלי.

כסף לא קונה אושר

* האם שביעות רצון משכר או מצב כלכלי הם ערובה לאושר? לא בטוח... באופן כללי, גברים ונשים אמידים מאושרים מעט יותר מגברים ונשים שאינם אמידים - כ-4 נקודות אחוז בממוצע. גברים ונשים מאושרים במידה דומה.

נשים אמידות רוצות יותר פנאי, כלל הנשים רוצות יותר כסף; ולכולן חשובה הבריאות
ומה יגרום לנשים יותר אושר?
בראש ובראשונה – יותר בריאות. 40% מהנשים האמידות ו-47% מהנשים בישראל בכלל חושבות שיותר בריאות תעשה אותן יותר מאושרות.במקום השני - הבדל בין נשים אמידות לכלל הנשים בישראל. בעוד נשים אמידות מבקשות לעצמן יותר פנאי (31%), נשים בכלל ישראל מבקשות יותר כסף... (32%)במקום השלישי - אמידות כסף, מדגם ארצי - פנאי.מי אמר שנשים רומנטיות? יותר רומנטיקה – רק במקום הרביעי – 21% מהנשים האמידות ו 17% מהנשים בישראל.וגברים לעומת נשים? בקרב האמידים – בולטת כמיהה של הגברים ליותר כסף (36% מהאמידים לעומת 26% מהאמידות).

עינת זקריה, מנכ"לית IGeo, שערכה את המחקר עבור יובנק, מבהירה: "הצורך להתמקד בנשים כקהל יעד אינו חדש אצל גופים העוסקים בשיווק, אולם כיום גוברת ההבנה שלנשים יש אמנם הרבה מהמשותף, אבל גם הרבה דברים שונים. ארגון הרוצה לפצח את קהלי היעד שלו, חייב לרדת לעומקה של הסגמנטציה, ולא להסתפק במבט ממעוף הציפור, כפי שנהגו עד כה. המחקר הזה, כמו קודמים שערכנו לפניו, מלמד שכל אישה מיוחדת, יש לה את הצרכים והתובנות שלה, היא עולם ומלואו. מי שמפצח את הקוד או יודע לקרוא נכון את הנתונים, קל יהיה לו יותר ליצור בידול, נאמנות והעדפה למותג או למוצר בקרב כל קהל יעד שיבחר".

מעין בר, מאמנת בתחום הקריירה, אומרת בעקבות הממצאים: "נשים אמידות הן יותר עצמאיות בעיסוקן יחסית לכלל הנשים באוכלוסייה. נשים אלו לוקחות אחריות ומנהלות את חייהן המקצועיים ואת הכנסותיהן בהתאם לרצונן: הן עובדות שעות רבות יותר ומרוויחות יותר. נשים אמידות בוחרות בחירות שמקדמות אותן הן מבחינה מקצועית והן מבחינה כלכלית. יחד עם זאת חסר להן 'זמן פנאי' כדי לחוש מאושרות יותר. הן מבקשות ליצור איזון בין שלושה גורמים: בית, קריירה ופנאי".נוצר: 3/13/2011 12:06:00 PM
עודכן: 3/13/2011 4:16:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים